Проблеми та здобутки освітян

Культура, Новости

  18 Дек , 2010

16 грудня у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації за участю заступника голови ОДА Наталі Іванцової, заступника голови постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Таміли Бугаєнко, начальників районних відділів освіти та директорів ПТНЗ, шкіл-інтернатів, позашкільних навчальних закладів.

У ході засідання розглянули два основні питання: про проект обласної Цільової соціальної програми розвитку освіти Миколаївської області на 2011–2015 роки та питання про виконання обласної Програми впровадження профільного навчання на 2007–2010 роки.

Першою виступила Наталя Іванцова, яка торкнулася проблеми охоплення дітей дошкільного віку (в тому числі й п’ятирічок) закладами освіти, зауваживши при цьому, що сьогодні цей процес реалізується лише на 60%. Необхідною умовою його вдосконалення, за її словами, є цілеспрямована робота по відновленню та реконструкції дитячих садків, адже нині відчувається їх гострий дефіцит. Тому Наталя Борисівна порадила всім присутнім керівникам ще раз переглянути бюджет на наступний рік і спрямувати необхідні кошти на вирішення цих проблем.

По першому питанню доповіла заступник начальника управління освіти і науки ОДА Світлана Літвін. Зокрема вона повідомила, що обласна Цільова соціальна програма розвитку освіти передбачає роботу за такими основними напрямками: дошкільна освіта, вдосконалення мережі закладів загальної та середньої освіти, профільне навчання, впровадження нових інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток інклюзивної освіти (навчання дітей з особливими потребами), формування навичок здорового способу життя, поліпшення роботи з патріотичного та правового виховання, з обдарованою молоддю та ін. Передбачуваний обсяг фінансування даної програми – 144884 грн. (70630 грн. – обласний бюджет, 74254 грн. – інші місцеві бюджети).

В обговоренні проекту цієї програми взяли участь начальник управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Деркач, начальник відділу освіти Березанської райдержадміністрації Людмила Кравцова та начальник відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації Олена Завгородня. Вони наголосили на необхідності ухвалення даної програми та запропонували внести до неї деякі доповнення, пов’язані з організацією учнівського самоврядування та реалізацією соціального проектування, відповідальністю молодих спеціалістів за відпрацювання обов’язкового трирічного терміну в закладах освіти, проблемою шкіл із малою наповнюваністю учнів. Також Ганна Деркач порадила розробити додатковий розділ «Методологічне забезпечення виконання програми».

Друге питання висвітлила директор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анна Старєва. Зокрема вона зазначила, що згідно з обласною Програмою впровадження профільного навчання, яка припиняє свою дію наприкінці цього року, було заплановано здійснити повний перехід старшої школи на профільне навчання. За її словами, на Миколаївщині вже впроваджені та успішно реалізуються всі форми профілізації, основними з яких є: міжшкільні навчально-виробничі комбінати (Первомайськ, Вознесенськ, Южноукраїнськ, Баштанський, Новобузький, Новоодеський та Казанківський райони), освітні округи (Жовтневий, Первомайський, Єланецький та Кривоозерський райони), позашкільні навчальні заклади (всього 42). Також Анна Михайлівна акцентувала увагу на результативності цієї програми, адже, за статистикою, 98% переможців учнівських олімпіад у подальшому обирають професію, пов’язану саме з профільним предметом. Проте не можна забувати й про певні труднощі, які виникають із впровадженням програми профільного навчання. До них можна віднести необхідність модернізації мережі профільних навчальних закладів, неготовність керівних кадрів, педагогічних колективів та окремих учителів працювати в умовах профільної школи, низький рівень забезпечення загальноосвітніх закладів навчальною літературою та матеріально-технічним обладнанням.

Наприкінці засідання голова колегії – начальник освітянського управління Валерій Мельніченко підбив підсумки та подякував усім її учасникам за співпрацю.
Сподіватимемося, що всі виявлені недоліки в роботі будуть успішно усунені, а нова програма сприятиме вдосконаленню системи освіти нашої області.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ