Проблеми все ті ж…

Новости

  18 Дек , 2010

Веселинівський район є одним із тих регіонів області, який протягом останніх років демонструє позитивні показники соціально-економічного розвитку. Саме Веселинівський район 16 грудня відвідав голова обласної ради І.С. ДЯТЛОВ.

Розпочалося перебування голови обласної ради на Веселинівщині із вручення шкільного автобуса Варюшинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.
Важливість цієї події для школи важко переоцінити, адже з 90 її учнів 33 підвозяться із найближчих сіл (Покровка, Новий Городок, Ясна Поляна). Крім учнів, з інших сіл приїжджають також і вчителі.

Як наголосив Ігор Сергійович, автобус придбано завдяки обласній Програмі «Шкільний автобус», яка діє на Миколаївщині з 2003 року, і рішенням сесії обласної ради від 16 квітня цього року термін її дії продовжено на період до 2015 року включно. Програма ця дуже необхідна, бо ще багато сільських шкіл потребують автотранспорту для підвезення учнів із сусідніх населених пунктів.

Як зазначив голова райдержадміністрації О.І. Коваль, вартість автобуса становила 300 тис. гривень (з обласного бюджету виділено 200 тис. гривень і 100 тис. гривень – з районного).
Після вручення автобуса Ігор Сергійович ознайомився з навчальним закладом та поспілкувався з учнями, щоб дізнатись про проблеми і побажання стосовно покращення навчального процесу.

З’ясувавши, що у дев’ятому класі навчаються дванадцять учнів, а комп’ютерний клас школи сьогодні має тільки 5 комп’ютерів, голова обласної ради пообіцяв, що до Дня святого Миколая Варюшинська загальноосвітня школа отримає сім нових комп’ютерів, аби під час уроків інформатики кожен учень навчався за окремим пристроєм.

Дуже цікавим виявилось для Ігоря Дятлова відвідування майстерні школи, адже уроки трудового навчання специфічні – десятий клас вивчає виноградарство, а одинадцятий – виноробство і садівництво, тому учні близько знайомі із процесом виробництва вина.

Пояснюється цей феномен просто – на території села працює ДП «Радгосп «Виноградна долина», директором якого є депутат обласної ради М.О. Підгородинський.
За словами директора навчального закладу С.В. Іванченко, Микола Олексійович завжди надає значну допомогу школі. Саме завдяки цій суттєвій підтримці усі учні школи забезпечені гарячим харчуванням, вартість якого для батьків становить близько 2,5 гривні на день.

Голова обласної ради, у свою чергу, запропонував влаштувати для школярів екскурсію до ВАТ «Зелений Гай», в якому Ігор Сергійович розпочинав свою трудову діяльність.
Серед основних запитів, з якими звернулась директор школи до голови обласної ради, був ремонт автодороги та підведення газу до села.
Проблему із газопостачанням озвучив також і М.О. Підгородинський, який більш детально змалював ситуацію.

Газопровід високого тиску прокладений від села на відстані 42 кілометри, а від Варюшине до нього розташовані села, в яких основні господарства, образно кажучи, «повмирали», тому проблему із газом вирішити сьогодні дуже складно.

Але не це в першу чергу хвилює депутата обласної ради. Головна проблема села полягає в тому, що його покидає найактивніша молодь, яка їде до міста. І якщо газ через деякий час можна буде підвести до села, то проблему молоді на селі потрібно вирішувати вже зараз. А єдиним правильним шляхом для цього є розвиток соціальної сфери.

Під час перебування у Веселинівському районі голова обласної ради ознайомився зі станом будівельних робіт з реконструкції Нововоскресенківського дошкільного навчального закладу. Треба зазначити, що половина коштів на проведення робіт (вартість проекту – 153 тис. гривень) надійшла від проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», адже минулого року проект місцевої громади «Енергозберігальні заходи в дитячому садку в селі Нововоскресенка» отримав перемогу.

Від районної ради та райдержадміністрації майбутній дитячий садок отримав 65,9 тис. гривень, від органу самоорганізації населення «Мрія» – 7,6 тис. гривень і від Луб’янківської сільської ради – 3 тис. гривень.

Але сьогодні постала проблема залучення додаткових коштів для завершення реконструкції, яку голова обласної ради пообіцяв розглянути разом із районною радою та райдержадміністрацією.
Одразу після цього Ігор Сергійович поїхав до районного центру, де відбувся особистий виїзний прийом жителів Веселинівського району.

Порушені під час прийому питання не стали для керівника депутатського корпусу обласної ради несподіваними, адже торкнулися вони проблем забезпечення населення газом і питною водою, за якими, на превеликий жаль, Миколаївська область сьогодні має одні з найгірших показників у державі.
До вирішення кожного з цих питань потрібно підходити дуже зважено, зазначив Ігор Дятлов.

Наприклад, жителям села Степанівки, які вже мають розвідний газопровід по селу, не вистачає коштів, щоб прокласти підвідний газопровід завдовжки 228 метрів. Звичайно, така відстань суттєво відрізняється від потреби села Варюшине, проте на кінець року ані в обласному бюджету, ані в районному вільних коштів немає, тому Ігор Сергійович пообіцяв, що під час розгляду бюджету Миколаївської області на 2011 рік порушить дане питання.

Що стосується водозабезпечення смт Веселинове та конфліктної ситуації, що сталася між місцевим жителем і комунальним підприємством, то тут сторони швидко дійшли згоди, пригадавши, що місцевий водогін побудовано ще 1905 року, тому під час його функціонування виникають проблеми.

Звернувся до голови обласної ради і Луб’янківський сільський голова В.В. Мосійчук стосовно допомоги у встановленні на території сільської ради станції підсилення зв’язку, адже існуюча не задовольняє потреб місцевих жителів. Ігор Сергійович пообіцяв, що це питання після з’ясування ситуації буде вирішено.

Наприкінці перебування на Веселинівщині голова обласної ради взяв участь у відкритті цеху з виготовлення металопластикових виробів у смт Веселинове. Директором підприємства, який інвестував у проект близько 2 мільйонів гривень, є депутат районної ради П.П. Богданов.

Голова обласної ради побажав підприємству успішної роботи та подякував Петру Петровичу за наочний приклад того, який інвестор має приходити в село.
Після завершення робочого виїзду Ігор Сергійович зазначив, що всі питання будуть у нього на особистому контролі. До того ж, нагадав він, перед місцевими виборами від виборців Миколаївщини Партія регіонів отримала близько 5000 наказів, які зараз обробляються та найближчим часом обов’язково будуть виконані.

Дмитро ШВАРЦ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ