Усі повинні бути в рівних умовах

Новости, Общество

  25 Дек , 2010

22 грудня відбулося VII розширене засідання обласної ради профспілок, участь у якому взяв голова обласної державної адміністрації М.П. Круглов.
Спілкування голови облдержадміністрації з професійними спілками відбувалось у формі «питання – відповідь», але напочатку Микола Петрович окреслив головні проблеми, які сьогодні існують на Миколаївщині.

Дуже складним є питання з виплатою пенсій громадянам. Із 340 млн. гривень, які щомісячно направляються на виплату пенсій жителям області, лише 65% становлять відрахування з Пенсійного фонду. Саме тому майже 115 млн. гривень щомісячно запозичуються з Державного бюджету України. Подібна ситуація склалася в цілому по державі – частка відрахувань Пенсійного фонду в сумі виплаченої пенсії становить у середньому 60%.

Сьогодні вже складно уявити, що 2004 року Миколаївське обласне відділення Пенсійного фонду забезпечувало себе на 109% за рахунок відрахувань. Але протягом останніх 15 років рівень пенсій зріс, а суми відрахувань до Пенсійного фонду для деяких верств населення (наприклад, для підприємців, які сплачують єдиний податок) збільшились незначним чином. Уже близький той час, коли на одного працюючого буде по одному пенсіонеру, тому вирішувати цю проблему потрібно вже сьогодні.

Головним завданням для влади є створення рівних умов для підприємців, виведення економіки з тіні, зменшення рівня корупції.
За словами М.П. Круглова, під час свого останнього спілкування з Прем’єр-міністром М.Я. Азаровим він почув, що бюджет Києва можна збільшити вдвічі, якщо офіційно зареєструвати тіньову заробітну плату в столиці. У напрямку виведення економіки з тіні Миколаївська область демонструє непоганий темп: кожного місяця офіційно реєструють близько трьох тисяч робітників, які до цього працювали нелегально. Прийнятий Податковий кодекс також сприятиме створенню відповідних умов для покращення ситуації.

Іншою складовою якісних змін у суспільстві має стати адміністративна реформа, яка розпочалася зі зменшення кількості міністерств. Однак головним завданням адмінреформи є не механічне зменшення кількості управлінців чи скорочення витрат на органи виконавчої влади, а підвищення рівня керованості процесів у регіонах з боку обласної влади.

Неможливо вивести деякі підприємства-банкрути з «піке» (а таких підприємств в області майже 200), коли арбітражні керуючі не підпорядковані облдержадміністраціям. Аналогічна ситуація і з виконавчими службами.

Торкнувся Микола Круглов і ситуації, яка сьогодні склалася із суднобудівною галуззю. Головною проблемою підприємств голова облдержадміністрації назвав небажання менеджменту трьох суднобудівних гігантів виводити заводи із кризи.

Прикладів незацікавленості з боку менеджерів суднобудівних заводів губернатор привів декілька. Ні для кого не є новиною, що на Чорноморському суднобудівному заводі, ДП «Суднобудівний завод імені 61-го комунара» та заводі «Океан» існують багатомільйонні борги по виплаті заробітної плати та по відрахуваннях у різноманітні фонди.

Проте у вищезгаданих підприємств також є заборгованості по оплаті за спожиту електроенергію. Йдучи назустріч, керівництво «Миколаївобленерго» запропонувало працівникам цих підприємств виконати частину робіт для «Миколаївобленерго». Це не тільки б зменшило борг, а й допомогло створити робочі місця. Та у відповідь «Миколаївобленерго» отримало відмову.

Крім пропозицій з боку кредиторів, були проігноровані й інші цікаві пропозиції. Як розповів М.П. Круглов, у Березанському та Очаківському районах німецькі та французькі інвестори планують збудувати вітрові електростанції (кількість установок буде не менше ніж одна тисяча). Для транспортування цих установок найбільш придатним є водний транспорт, тому суднобудівним підприємствам було запропоновано виконати зварювальні роботи, а готові вітряки транспортувати із заводів. Відмова менеджерів заводу від пропозиції викликає щире здивування. «Можливо, зборка вітряків не є профільною для суднобудівників, але, скажіть, чи є різниця для зварника зварювати корпуси кораблів чи вітряк?», – запитав у присутніх Микола Петрович.

Що стосується питань, порушених під час спілкування з профспілками, то треба виокремити стан доріг після двох ожеледець, які були у грудні, та створення обласного перинатального центру.
Губернатор наголосив, що ситуація з незадовільним станом доріг під час снігопадів та ожеледиці не повториться, адже після перевірки КРУ керівництву «ЕЛУ Автодоріг» зроблено відповідне попередження.

Обласний перинатальний центр, запевнив губернатор, почне функціонувати вже наступного року. Наразі досягнуто порозуміння між областю та містом, і найближчим часом рішеннями міської та обласної рад вирішиться питання із приміщенням.

Після завершення спілкування з головою ОДА були розглянуті організаційні питання. Зокрема були вирішені питання щодо скликання чергової ХХІІ Миколаївської обласної міжспілкової конференції профспілок, щодо виборів делегатів на VІІ з’їзд ФПУ, делегування представників обласного профоб’єднання до керівних органів ФПУ та інші.

Дмитро ШВАРЦ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ