Жити заради майбутнього!

Новости, Общество

  2 Дек , 2010

Не через залякування, не шляхом читання лекцій та нотацій, а через візуальне мистецтво вирішили в Кривоозерському районі нагадати про проблему ВІЛ/СНІДу, яка й досі залишається однією з найгостріших у сьогоденному рейтингу соціальних проблем.

30 листопада 2010 року в районному Будинку культури відбулась акція соціального спрямування «Жити заради майбутнього» до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Кожен учасник акції переглянув виставку літератури Центральної районної бібліотеки та Кривоозерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й отримав червону стрічку, що стала символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Вдало продуманий сценарій мав на меті донести до глядача ідею альтернативного вибору, який завжди є у людини: вести здоровий спосіб життя чи експериментувати з власним здоров’ям і ризикувати життям. І тому був поділений на два блоки: на початку першого зразковий хореографічний колектив «Фантазія» продемонстрував глядачам боротьбу чорного з білим, де перемогли чорні кольори: хвороба прогресує, наступають темні часи. Звучали музичні композиції у виконанні Ілларії Новак та Дмитра Загодіренка. На мультимедійному екрані показано відомих у світі людей, що загинули від СНІДу. Присутні вшанували хвилиною мовчання та запалили свічку на пам’ять людей, які загинули від ВІЛ-інфекції в Миколаївській області. Зворушливою до сліз була драматична вистава учнів Голосківської загальноосвітньої школи. Вона тривала всього сім хвилин, але цього виявилося достатньо, щоб розкрити драматичний сюжет і показати глядачам, як помилки сучасних підлітків для когось обійшлися без наслідків, а для когось – назавжди змінили життя. «Вибір є у кожній долі» – під такою назвою звучала пісня у виконанні Миколи Білого, яка завершила перший «трагічний» блок.

Зі слів ведучої заходу Світлани Данило стає зрозуміло, життя продовжується, і які б перепони, хвороби і негаразди не спіткали нас, все темне відступає і людина находить в собі сили жити. Таку тему містить другий блок, який розпочала хореографічна композиція – білі сили все ж таки перемагають чорні. На сцену запрошується вельмишановний гість з м. Миколаєва Олена Мельникова, заступник керівника Миколаївського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ. Хвилюючим, досить конкретним і надзвичайно вражаючим був виступ цієї людини. В залі була неймовірна тиша, кожен присутній зрозумів – проблема ВІЛ-інфекції зовсім поруч. Такі люди існують, вони нічим не відрізняються від нас, з цією хворобою можна жити повноцінним життям – але все залежить від оточуючих, від їх толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Цю тему продовжено і в листі ВІЛ-інфікованого, який читала учениця Кривоозерського ПАЛу Валентина Сурдал.

Слова-звернення до молоді звучали від голови координаційної ради з питань запобігання захворюваності на ВІЛ/СНІД у Кривоозерському районі, заступника голови райдержадміністрації Тамари Олександрівни Шпак. «ВІЛ-інфекція не є синонімом слова «смерть», і хворі на ВІЛ/СНІД мають право на гідне життя, яке залежить від багатьох медико-соціальних факторів, у тому числі й від толерантності громади в цілому, і від кожного з нас до тих, хто має цю проблему безпосередньо. Тож будьмо толерантними! Молодь Кривоозерщини – обирайте правильний шлях життя», – йшлося у виступі Тамари Олександрівни. На особливому контролі у голови Кривоозерської районної державної адміністрації Павла Григоровича Бузінського питання формування здорового способу життя у молоді району і запобігання поширенню ВІЛ-інфекції. Перша особа в районі також запрошується на сцену і не менш хвилюючими і переконливими є його слова: «Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Пам’ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу, – це ви самі! Вам, молодим, життя дали батьки і саме від вас залежить, як гідно ви його проживете, чи правильною буде обрана життєва стежина». Аналогічна позиція й у голови районної ради Андрія Даниловича Івахніна, який також був присутнім у залі. На завершення заходу звучала пісня «Живи заради майбутнього» у виконанні Юлії Луценко, яка є й автором слів.

Захід був спланований і вдало реалізований відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, Кривоозерським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом культури і туризму райдержадміністрації та відділом освіти райдержадміністрації. Значну підтримку у проведенні заходу організатори отримали від управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, районної організації волонтерів «Ти не один», служби у справах дітей райдержадміністрації, працівників районного Будинку культури та від районного Товариства Червоного Хреста. Те, що зробила команда творчих однодумців – це серйозна інновація в нашому селищі. Вперше в форматі масштабного літературно-музичного заходу з соціальним спрямуванням за участю близько 400 підлітків, педагогів, фахівців різних служб району вдалося зворушити серця кожного, привернути увагу учасників до проблеми розповсюдження ВІЛ-інфекції, перейнятися проблемою життя ВІЛ-інфікованих людей та зрозуміти – життя одне і жити необхідно заради майбутнього!

М.С. ГАВЛОВСЬКА, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ