Доглядач маяка – професія і доля

Новости, Репортер

  22 Янв , 2011

З дитинства багатьом людям відомі книги про пригоди відважних мореплавців, про їхні дивовижні подвиги. Проте часто траплялось так, що корабель збивався з курсу, а моряки вже не сподівалися побачити землю. Тоді єдиним рятівником були сигнальні вогні маяків.

У минулі часи працівник маяка повинен був знати принцип роботи всіх механізмів і вміти обслуговувати їх. Сувора реальність вимагала: не повинно бути жодних зупинок у роботі маяка.
Сучасна техніка швидко витісняє професію доглядача маяка. В останні роки замість кам’яних маяків, які обслуговують люди, будуються залізобетонні, забезпечені потужними сигнальними лампами.

Професії доглядача маяка Петро Ілліч Борисенко присвятив понад 50 років свого життя. Його трудовий шлях розпочався після армії, коли він, демобілізувавшись авіаційним механіком, став доглядачем Аджарського маяка.

Через два роки продовжив роботу на Кисляківському маяці (Миколаївська область). З ним пов’язаний його героїчний вчинок. У зимовий вечір перестав блимати прожектор. Кораблі могли сплутати цей маяк з іншим і зійти з курсу. Після довгих спроб відремонтувати пристрій прожектора Петро Ілліч вирішив самотужки виправити становище. Він на нічному морозі за допомогою фанерної дошки створював штучне мигання.

Після 30 років роботи на Кисляківському маяці Петро Борисенко став доглядачем Лупарівського маяка, що стоїть на березі Дніпровсько-Бузького лиману. За час роботи йому довелось навіть рятувати рибалок.
Професія доглядача маяка – це, зазвичай, сімейна традиція. Вона переходить від батька до сина.
Після Петра Ілліча доглядачем став Петро Драган. Суворий порядок, відповідальність, порядність – це неповний перелік тих якостей, якими повинен бути наділений працівник маяка.

Справу діда й батька продовжує Іван Драган. Попри свій молодий вік, працювати на маяці йому не важко: все обладнання повністю автоматизоване, треба тільки слідкувати, щоб все було справним. Адже дощі й тумани затруднюють плавання. За таких умов маяк є незамінним дороговказом, який допоможе в будь-якій ситуації.
Працюючи сьогодні на маяці, Іван Драган разом зі своїм батьком продовжують указувати шлях для проходження українських та іноземних суден водними просторами Дніпровсько-Бузького лиману.

Аліна ВЕРЕМІЄНКО, студентка МНУ ім. В.О. Сухомлинського

Сообщение:

*

НОВОСТИ