Культура – одна для всіх

Официально

  27 Янв , 2011

Як підвищити культурний рівень населення області, забезпечити повноцінне функціонування бібліотечної мережі, кінотеатрів, будинків культури та сільських клубів, як зробити життя людей яскравішим та цікавішим? Над цими та багатьма іншими проблемами 25 січня працювали на своєму засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, яке проходило під головуванням Миколи КРАВЧЕНКА.

Перш за все розглянули питання про виконання обласної Програми розвитку культури в Миколаївській області, яка діє з 25 грудня 2007 року. Доповідала по даному питанню начальник управління культури облдержадміністрації Світлана Гладун. У ході аналізу стану виконання Програми Світлана Миколаївна зазначила, що за період її функціонування було досягнуто усіх очікуваних результатів. Зокрема сьогодні спостерігається поліпшення стану матеріально-технічної бази закладів культури та культурного обслуговування населення області. За її словами, майже повністю збережена мережа закладів культури, у ній відбулися лише незначні зміни. Так, із 512 сільських клубів області функціонують 503.

Порушила Світлана Гладун і фінансовий бік питання. Вона зазначила, що протягом дії обласної Програми розвитку культури проведено поточний ремонт закладів культури як за рахунок обласного бюджету, так і його спеціального фонду, коштів у межах Ташлицької соціальної програми та Державної програми «Паспортизація, інвентаризація та реставрація пам’яток архітектури». На виконання капітального ремонту були виділені кошти із загального фонду обласного бюджету: у 2008 році їх сума становила 5 млн. 463 тис. грн., у 2009-му – 1 млн. 313 тис., а в 2010-му – 1 млн. 862 тис. Значна частина коштів виділялася і на проведення різноманітних культурно-масових заходів. Наприклад, у 2008 році з цією метою витратили 367 тис. грн., у 2009-му – 1 млн. 55 тис., а в 2010-му – 1 млн. 425 тис.

Жваве обговорення викликало питання про кадрове та фінансове забезпечення бібліотек Очаківського району. Як виявилося, Очаківська міська дитяча бібліотека сьогодні не має директора, до того ж там спостерігається тенденція до масового скорочення персоналу в зв’язку з недостатнім фінансуванням та пониження статусу сільських бібліотек району. У відповідь на це Микола Кравченко порадив членам комісії та управлінню культури ОДА якнайшвидше знайти спільне вирішення даної проблеми, аби запобігти її розповсюдженню по інших районах області.

Від проблем району повільно перейшли до обговорення долі міського кінотеатру «Піонер». Член постійної комісії Таміла Бугаєнко нагадала присутнім, що, за умовами орендного договору, у цьому приміщенні повинен функціонувати кінотеатр для дітей та юнацтва зі спеціально підібраним репертуаром. Та, як відомо, фільми для дітей там показують рідко, адже при виборі репертуару орієнтуються в першу чергу на молодь. А чи є в Миколаєві кінотеатри, куди не соромно піти з дітьми? На думку Миколи Кравченка, для вирішення цієї проблеми необхідно створити спеціальну програму, основним завданням якої буде впровадження ретельного відбору фільмів, у тому числі й для дітей. До участі в цьому процесі можна залучити й заклади освіти, адже вони також зацікавлені в підвищенні рівня культурного розвитку учнів.

Після цього члени комісії розглянули питання стосовно внесення змін до рішень обласної ради, пов’язаних зі складом конкурсних комісій та колегій структурних підрозділів облдержадміністрації.
Наостанок обговорили позапланове питання щодо зняття з посади директора Миколаївської обласної філармонії Миколи Фалька. Враховуючи його особисту заяву про звільнення та одностайність членів постійної комісії, вирішили задовольнити прохання.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ