Ой на річці, ой на Інгулі…

Новости

  20 Янв , 2011

19 січня православні та греко-католики відзначають третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє (Йордана або Водохреща), історія якого починається з тих пір, коли Ісус Христос, досягши тридцятирічного віку, прийняв хрещення у річці Йордані. Звідси й назва свята. Існує думка, що саме Водохреща засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день Бог явився віруючим у трьох іпостасях: Бог-Отець – у голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

Як і кожне християнське свято, Хрещення Господнє має свої традиції та обряди, які в першу чергу пов’язані з водою. У цей день її освячують у церкві, наділяючи цілющою та життєдайною силою, здатною лікувати хворих від тяжких недуг та оберігати домівку від злих духів. Купання в освячених водоймищах очищає гріхи та допомагає відчути Божу благодать. Вважається, що звичайна вода в цей день перетворюється у води священної річки Йордан. За народними повір’ями, у ніч перед Водохрещам збуваються будь-які бажання, бо небо нібито перетворюється на браму, яка веде до Господа.

Відбулося святкування Водохреща й у Миколаєві. Розпочалося воно зі служби, яку правив митрополит Миколаївський та Вознесенський Питирим у православному кафедральному соборі Різдва Богородиці. Після цього віряни мали змогу приєднатися до Хресної ходи, яка взяла початок біля церкви Святого Миколая та завершилася традиційним купанням в освяченому Інгулі. Приємно, що, незважаючи на невисоку температуру води, серед купальників було чимало молоді. Приєдналися до святкування і посадові особи, зокрема голова облдержадміністрації Микола Круглов. А голова обласної ради Ігор Дятлов, міський голова Володимир Чайка та начальник обласного управління у справах сім’ї та молоді Микола Жук також виявили бажання зануритися у річку.

Кажуть, що в цей святковий день купання у водоймищі дарує здоров’я та довголіття. Тож давайте вірити в чудо й тоді воно обов’язково станеться.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ