Тривають перевірки

Новости

  20 Янв , 2011

Протягом 2010 року управлінням у справах захисту прав споживачів у Миколаївській області перевірено 216 підприємств торгівлі, які здійснюють торгівлю хлібобулочними виробами: в 93 (43,0%) установлені порушення вимог чинного законодавства в сфері захисту прав споживачів.

Усього перевірено 15,328 т хлібобулочних виробів, 3,716 т (24,2%) забраковано та знято з продажу.
Основними недоліками, виявленими в ході проведення перевірок, були: недовага виробів, відсутність будь-якого маркування на упакованих виробах, відсутність або недооформлення якісних посвідчень та прибуткових документів, відсутність інформації про нормативний документ, згідно з яким виготовлено продукцію, що унеможливлює її якісну перевірку.

З метою забезпечення контролю за якістю продукції, що реалізується через торговельну мережу області, запроваджено постійний лабораторний контроль. Протягом 2010 року відібрано на дослідження 65 зразків хлібобулочних виробів, з яких 20 (30,8%) не відповідали вимогам нормативних документів за фізико-хімічними показниками.
Так, при проведенні перевірок підприємств торгівлі м. Южноукраїнська були забраковані та зняті з продажу хлібобулочні вироби в 3-х підприємствах.

Під час перевірки магазину ФОП Прибильської В.В. був забракований хліб білий в/г 0,65 кг виробництва СПД Анваров В.Б., с. Кавуни Арбузинського району, через невідповідність вимогам нормативних документів за органолептичними показниками: відшарування скоринки від м’якушки, пористість нерівномірно розвинена, з пустотами; в накладній не зазначено повну назву виробу та його сорт. Також у цьому ж магазині були забраковані хлібобулочні вироби із закінченим терміном придатності.

У магазині ФОП Петрушкова А.С. був забракований хліб ч/о 0,75 кг виробництва СПД Волинець, смт Костянтинівка, через невідповідність вимогам нормативних документів за органолептичними показниками: форма виробів нерівна, з боковими напливами, відшарування скоринки від м’якушки, пористість нерівномірно розвинена, з пустотами; в накладній не зазначено повну назву виробу, відсутнє якісне посвідчення або відмітка про відповідність вимогам НД із зазначенням його номера, що унеможливлює перевірку якості даної продукції.

При перевірці супермаркетів м. Миколаєва забраковані хлібобулочні вироби за органолептичними показниками: форма виробів нерівна, тріщини, зі слідами непромісу, забрудненість нижньої скоринки, нерівномірно розвинена пористість, пустоти та ущільнення; та за фізико-хімічними показниками: завищена вологість м’якушки та занижена кислотність виробів.

Так, під час перевірки магазину «ГІППО» ТОВ «ТД «Водний світ» забракований батон «Східний простий городський» нарізаний, упакований 0,7 кг, виробництва ТОВ «Тернівський хлібозавод» через завищену масову частку вологи на 0,7%; виріб не пропечений, блідого кольору.

У магазині «Продукти-247» та «АТБ Маркет» забракований батон житньо-пшеничний «Південний» 0,4 кг виробництва ТОВ «Тернівський хлібозавод», вироби неправильної форми, з тріщинами через всю поверхню, з підривами.

З метою проведення перевірок місцевих виробників зазначеної неякісної продукції та вжиття заходів з недопущення в подальшому реалізації неякісної та небезпечної продукції в торговельній мережі області, інформація щодо виявлення неякісної продукції направлена до Миколаївського регіонального центру стандартизації, метрології та сертифікації.

Крім того, направлено інформаційні листи в територіальні органи Держспоживстандарту Одеської та Херсонської областей щодо фактів забракованих хлібобулочних виробів виробництва ВАТ «Одеський коровай» КП «Южнєнська паляниця», м. Южний та ТОВ «Агрофірма «Хетеко», м. Херсон, а також ВАТ «Херсонський хлібокомбінат».

При перевірці супермаркету «Велика кишеня» ТОВ «Фудмаркет» був забракований батон нарізний в/г 0,45 кг виробництва ВАТ Одеський коровай» ТМ «Булкін» за органолептичними показниками: поверхня нерівна, приплюснута, а також через неповну інформацію про склад продукту.
Управлінням постійно здійснюється моніторинг цінової ситуації на ринку хліба та хлібобулочних виробів і у разі встановлення порушення матеріали передаються до інспекції по контролю за цінами.

Управління у справах захисту прав споживачів у Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ