У новий рік – із оптимізмом

Новости, Официально

  6 Янв , 2011

Під час ІІІ сесії обласної ради шостого скликання, засідання якої відбулося 30 грудня, було затверджено обласний бюджет Миколаївщини на 2011 рік.
На відміну від 2010 року, коли обласний бюджет було прийнято в травні, бюджет 2011 року депутати затвердили ще до настання нового року.

Згідно з проектом головного фінансового документа області дохідна частина бюджету області в наступному році дорівнюватиме 1,783 млрд. гривень, а витратна – 1,781 млрд. гривень.
Як повідомив на сесії начальник головного фінансового управління ОДА Вадим Іщенко, бюджет складений з огляду на нещодавно прийнятий Податковий кодекс. Загальний фонд податків наступного року становитиме 354 млн. гривень (варто враховувати, що в обласний бюджет не буде спрямована плата за землю і збір з власників транспортних засобів скоротився на 13 млн. гривень).

Після нетривалого обговорення (до сесії всі питання детально розглядалися на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради) більшістю голосів депутатський корпус підтримав запропонований проект бюджету області на 2011 рік.

Підтримали депутати доповнення до Стратегії економічного і соціального розвитку Миколаївської області на період до 2015 року. Згідно з цими доповненнями, в 2011 році з обласного бюджету будуть передбачені витрати, спрямовані на підтримку тих важливих соціальних проектів, які були започатковані обласною радою п’ятого скликання.

На сесії обласної ради депутати також затвердили сім нових обласних програм, які спрямовані на вирішення актуальних проблем регіону.
Чи не найважливішою серед прийнятих стала Регіональна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства в Миколаївській області на 2010–2014 роки, метою якої є створення умов для оновлення та розвитку основних фондів галузі ЖКГ, ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та скорочення їх споживання.

За паспортом програми, на реалізацію заходів з реформування галузі на наступні 5 років планується направити більше 1 млрд. гривень (603,48 млн. гривень передбачається залучити з державного бюджету, 293,79 млн. гривень – з районних, міських, сільських бюджетів, 33,9 млн. гривень становитимуть власні кошти підприємств та ОСББ, а також інші джерела – 82 млн. гривень).

За словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Є. Гладкова, в програмі закладено граничний рівень рентабельності підприємств ЖКГ, що становить 12%. У цілому програма була підтримана більшістю депутатського корпусу, хоча деякі її положення (наприклад, запланована кількість створюваних ОСББ в області, запровадження нової структури – управителя майна), на думку деяких депутатів, мають бути більш детально доопрацьовані.

На заходи обласної програми «Молодь Миколаївщини» на 2011 – 2015 роки, яку також було затверджено на сесії, з обласного бюджету за термін її дії планується виділити 18,28 млн. гривень. Як зазначив начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації М. Жук, реалізація програми ставить на меті проведення цілісної молодіжної політики в області, створення передумов для самовизначення та самореалізації молоді.

Затверджена депутатським корпусом Цільова соціальна програма розвитку освіти Миколаївської області на 2011–2015 роки передбачає фінансування на рівні 121,8 млн. гривень (47,6 млн. гривень – з обласного та 74,2 млн. гривень – з місцевих бюджетів) за строк її дії та покликана удосконалити систему освіти Миколаївщини.

На заходи затвердженої Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги в Миколаївській області на 2011 – 2015 роки планується направити близько 6,2 млн. гривень, причому фінансування за рахунок коштів обласного бюджету становитиме 5,5 мільйонів, а на Програму підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2011 – 2015 роки за наступні 5 років планують використати майже 18 млн. гривень (13,5 млн. гривень – з місцевих бюджетів і 4,1 млн. гривень – з обласного бюджету).

Затверджено на сесії і Комплексну програму пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій у Миколаївській області на 2011 – 2015 роки, фінансування якої планується в основному з обласного бюджету, а обласна Програма створення страхового фонду документації Миколаївської області на 2011 – 2015 роки буде фінансуватися тільки за рахунок обласного бюджету.

Зважаючи на важливість захисту навколишнього природного середовища, депутатський корпус підтримав проекти рішень щодо створення на території Миколаївської області чотирьох природоохоронних об’єктів.
Завдяки цим рішенням буде створено ландшафтні заказники місцевого значення «Привільний» (на території Баштанського району площею 328,3 га) та «Бондаревські джерела» (на території Миколаївського району площею 5,6 га), комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Громоклійська круча» (на території Баштанського району площею 58 га) та геологічну пам’ятку природи місцевого значення «Крива пустош» (на території Братського району площею 12,9 га).

Під час роботи сесії ЗАТ «Кривоозерська харчосмакова фабрика» надано спеціальний дозвіл (ліцензію) на геологічне вивчення надр на території смт Криве Озеро. Як повідомив на післясесійній прес-конференції голова обласної ради І.С. Дятлов, контроль за виконанням договорів соціального партнерства між сільськими радами та підприємцями-видобувачами надрів стане одним із пріоритетних напрямків діяльності обласної ради у 2011 році. Ігор Сергійович нагадав, що вже є прецендент, коли обласна рада відсилала своє погодження щодо надання дозволу на вивчення надр через недобросовісну поведінку підприємців.

Розглядалися депутатами і структурні питання. Зокрема на сесії було повідомлено про створення в обласній раді фракції «Фронту змін», яка стала четвертою за ліченням після фракцій Партії регіонів, Комуністичної партії України та ВО «Батьківщина». Фракцію «Фронту змін», до складу якої увійшло п’ять депутатів, очолюватиме В. Меріков, якого рішенням сесії включено до складу президії обласної ради.
Крім цього, наприкінці засідання сесії було затверджено план роботи Миколаївської обласної ради на 2011 рік.

Дмитро ШВАРЦ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ