Від добробуту громади – до добробуту країни

Официально

  29 Янв , 2011

Проблема правильного планування бюджету області, розподілу коштів та інвестування є однією із найважливіших у період фінансової нестабільності. З метою її ефективного вирішення 27 січня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій під головуванням Олександра СМИРНОВА.

Цього разу комісія розпочалася із навчання депутатів, яке проводила заступник начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Юлія Забродкіна. Вона ознайомила присутніх з основними вимогами Бюджетного кодексу України до формування, виконання та звітності місцевих бюджетів.

Після цього перейшли безпосередньо до розгляду питань порядку денного. Спершу слово надали запрошеним. Координатори Миколаївського обласного ресурсного центру громад Анна Білявська та Наталя Ващиленко виступили з доповіддю про результати та перспективи діяльності спільного Проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Миколаївській області. Їх головна мета полягає у створенні сприятливого середовища для сталого довготривалого соціально-економічного та громадського розвитку шляхом підтримки місцевого самоврядування та активізації ініціатив кожної громади.

Учасниками Проекту за результатами відбору в 2008 році стали вісім пілотних районів області (Доманівський, Березнегуватський, Снігурівський, Вознесенський, Веселинівський, Кривоозерський, Очаківський, Єланецький) та п'ять селищних рад. За цей час уже створено 44 організації громад, які розробили 52 мікропроекти, спрямовані на вирішення таких пріоритетних проблем, як енергозбереження, водопостачання, створення фельдшерсько-акушерських пунктів. Фінансування проектів відбувається за рахунок ЄС та Програми розвитку ООН (до 50% від загальної суми), асоціацій громади (не менше 5%) та обласних, районних органів влади, міських, селищних та сільських рад (45%). Успішні результати впровадження Проекту в Миколаївській області дають можливість сподіватися на її участь у наступній фазі, яка розпочнеться вже у березні цього року й триватиме чотири роки. Обсяги наданого фінансування та кількість мікропроектів залежатиме від готовності учасників Проекту переймати запроваджену методологію та ефективно застосовувати її на практиці.

Координатори Ресурсного центру висловили надію на те, що наступного разу в Проекті виявлять бажання взяти участь ще більше районів області, адже підвищення рівня розвитку всієї країни напряму залежить від добробуту окремої території. У відповідь на це голова постійної комісії обласної ради Олександр Смирнов запропонував створити спеціальні курси для голів сільських рад із метою ознайомлення з діяльністю Проекту та залучення до участі в ньому нових районів.

Про стан підготовки проекту Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2011–2014 роки «Миколаївщина-2014» депутатів постійної комісії поінформував Олександр Смирнов. Також він запропонував присутнім внести свої конструктивні пропозиції та доповнення до даної Програми, які сприятимуть її вдосконаленню.

Обрали на засіданні й кандидатуру представника постійної комісії обласної ради, який увійде до складу колегії Головного управління економіки облдержадміністрації. Олександр Смирнов рекомендував на цю посаду свого заступника Фелікса Ольшевського.

Наступним на порядок денний було винесено питання про виконання резервного фонду обласного бюджету в 2010 році. Голова постійної комісії довів до відома присутніх, що з 1,5 млн. грн., які були передбачені на випадок надзвичайних ситуацій, використали 615 тис. 241 грн. Ці кошти знадобилися для фінансування заходів з утилізації військових боєприпасів у Очаківському районі, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого значення, надання допомоги потерпілим від повені в Чернівецькій області.

Під час розгляду питання «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялась, транспортувалась та постачалась населенню» також висловився Олександр Смирнов. Зокрема він нагадав, що необхідність надання цієї субвенції виникла внаслідок невідповідності фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи місцевого самоврядування. З метою нормалізації ситуації, що склалася, Верховна Рада України прийняла рішення виділити області відповідні кошти.
Закінчилося засідання виїздом депутатів постійної комісії на таможенний термінал ТОВ «Ян Марк-Термінал», метою якого було ознайомлення з діяльністю митниці.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ