VIVAT GUITARE!

Культура, Новости

  6 Янв , 2011

Наприкінці року в культурному та мистецькому житті Миколаєва відбулася визначна подія: з 19 по 21 грудня миколаївський глядач мав змогу познайомитися з творчістю видатних митців гітарного мистецтва міжнародного рівня. За ініціативою Миколаївського коледжу культури і мистецтв та підтриманий управлінням культури Миколаївської обласної державної адміністрації вперше у нашому місті пройшов Міжнародний фестиваль гітарного мистецтва «VIVAT GUITARE!». Розвиток національної музичної культури, популяризація найкращих зразків інструментального мистецтва, формування естетичних ідеалів та почуття прекрасного, духовне збагачення особистості – саме таку надзвичайно складну і прекрасну мету поставив перед собою фестиваль гітарного мистецтва. У спільному творчому проекті об’єдналися відомі у галузі інструментального мистецтва вітчизняні та зарубіжні музиканти: лауреат міжнародних конкурсів, викладач класу гітари Чернігівського музичного училища, соліст Чернігівської філармонії Олег Бойко; лауреат та дипломант міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів ансамбль класичної гітари «Сlassic Guitar», до складу якого входять викладачі Миколаївського коледжу культури і мистецтв Вікторія Сологуб, Світлана Гриненко та викладач Одеського педагогічного університету Людмила Кабур; випускник Миколаївського коледжу культури і мистецтв, а нині студент Одеської державної консерваторії, лауреат та дипломант міжнародного конкурсу Микола Матюшкін; лауреат та дипломант багатьох міжнародних конкурсів, професор музичної академії імені Гайдна (Айзейштадт, Австрія) Габрієль Гійєн; лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, головний диригент ЗАСО Національної радіокомпанії України, професор Київського національного університету культури і мистецтв, заслужена артистка України – Вікторія Жадько. В рамках фестивалю взяли участь і творчі колективи Миколаївщини: камерний симфонічний оркестр Миколаївської обласної філармонії «ARS NOVA», диригент – заслужений артист України Олександр Гоноболін та симфонічний оркестр Миколаївського державного вищого музичного училища та управління культури обласної державної адміністрації.

Фестиваль відкрили у миколаївській лютеранській кірсі виступом ансамблю класичної гітари «Сlassic Guitar», художній керівник Вікторія Сологуб. Творче тріо вразило глядачів віртуозністю виконання творів класичного гітарного мистецтва, своєю оригінальною театралізацією. У другому відділенні відкриття пролунав твір «Concertino», який був створений Нікітою Кошкіним для квінтету гітар та струнного оркестру. Твір пролунав у виконанні камерного оркестру «ARS NOVA» солісти: Олег Бойко (Чернігів), Микола Матюшкін (Одеса), Вікторія Сологуб (Миколаїв), Людмила Кабур (Одеса), Світлана Гриненко (Миколаїв).

На другий фестивальний день у приміщенні Миколаївського художнього музею ім. В. Верещагіна свою творчість презентували Габрієль Гійєн та Олег Бойко.
На третій день уперше миколаївський глядач почув твори Ендрю Чарльтона «Partita concerto», Мауро Джуліані «Концерт № 1» А-dur для гітари соло та струнного оркестру, Хоакін Родріго «Concierto Andaluz» для квартету гітар та симфонічного оркестру, які виконали учасники фестивалю під керівництвом диригента Вікторії Жадько.

Також у рамках фестивалю на базі Миколаївського коледжу культури і мистецтв відбулися майстер-класи з диригування заслуженої артистки України Вікторії Жадько та з гітари професора музичної академії ім. Й. Гайдна Габрієля Гійєна.

Ініціатори фестивалю – начальник управління культури Миколаївської ОДА Світлана Гладун, директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Віктор Соловйов, художній керівник фестивалю – старший викладач Миколаївського коледжу культури і мистецтв Вікторія Сологуб та організатори фестивалю – викладачі Миколаївського коледжу культури і мистецтв Сергій Мицик, Лілія Гупало та Євген Варганов доклали максимум зусиль, щоб ця мистецька акція відбулась на високому професійному рівні, та їм це вдалося, про що свідчили заповнені зали та бурхливі оплески.

Оргкомітет фестивалю

НА ЗНІМКАХ: В. Жадько; «CLASSIC GUITAR»; Микола Матюшкін; О. Бойко; Габрієль Гійєн.

Сообщение:

*

НОВОСТИ