Вивчаючи народні традиції

Новости, Общество

  13 Янв , 2011

Молоді регіонали Миколаївщини провели інтерактивний виїзний різдвяний семінар під назвою «Вивчаємо новорічні та різдвяні свята та традиції України», який у цьому році пройшов у Львівській області. У ньому взяло участь більше 30 молодих членів Партії регіонів та МОВ ВМГО «Молоді регіони» із різних районів Миколаївської області.

Для багатьох це було перше відвідування карпатського краю, де у тугий вузол сплелися католицизм, уніатство, різноманітні гілочки православної віри, протестантських вір. На фоні зростання патріотизму та спекуляції на ньому актуальним як ніколи стає навчання активної молоді справжньому розумінню історії країни та толерантному ставленню до різних етапів розвитку самостійності України, у т. ч. в історичному контексті. Тому проведення подібних семінарів у Львові для активістів Миколаївської обласної організації Партії регіонів та МОВ ВМГО «Молоді регіони», які є лідерами дитячих та молодіжних громадських організацій, виявилося справою актуальною та корисною.

П’ять днів навчання вмістили семінарські теоретичні «лікнепи», які проводили депутат Миколаївської облради (фракція Партія регіонів) Марина Дубіна та голова Комітету дитячих громадських організацій Молодіжної колегії при голові Миколаївської облдержадміністрації Дар’я Томашевська.

Практичні заняття у головних релігійних центрах (церквах та костьолах) Львова, своєрідні польові виїзди у Карпати (смт Славське) та до музею народної архітектури і побуту у Львові організував президент МОДГО «Миколаївська спілка скаутів» Анатолій Семенков та голова МОО ВМО «Національна організація скаутів України – НОСУ» Вікторія Димитрова.

Миколаївські скаути звернули увагу учасників семінару на традицію львів’ян нести по оселях з церкви вогник, що дитячим скаутським ланцюгом від країни до країни мандрує у ці дні з самого Віфлеєма. Своєрідне запрошення Віфлеємської зіроньки та дітей на зближення всіх громадян країни до єдності та порозуміння.

Учасники семінару відвідували виступи вертепів, самодіяльних артистів. Наприкінці власними силами підготували та із задоволенням виступали на публіці із колядою та щедрівками.
Молодь з Миколаївщини дякує всім львів’янам, з якими довелося спілкуватися та бути поруч майже тиждень, за чуйність та гостинність. А мешканцям міста Лева бажаємо наснаги та здоров’я.

Христос народився – славимо Його!
Зі святами нас усіх!

Андрій КУЗЮК, заступник голови Молодіжної колегії при голові Миколаївської облдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ