Вони також потребують захисту

Новости, Общество

  25 Янв , 2011

21 січня при Миколаївському інформаційно-освітньому прес-клубі «Перехрестя» відбулося засідання «круглого столу» за підтримки управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації і Регіонального координатора Міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД в Україні та ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів в Україні «Подолання» на тему: «Соціальна адаптація людей, які звільнилися з місць позбавлення волі».

З 2008 року в Миколаївській області діє зареєстроване відділення ВБО «Рух у підтримку колишніх в’язнів України «Подолання». Ця організація успішно вирішує проблеми колишніх засуджених (у тому числі ВІЛ-позитивних), яким після звільнення допомагають адаптуватися у суспільстві соціальні працівники організації.

Після відбуття певного терміну покарання в місцях позбавлення волі більшість колишніх в’язнів стикається з купою проблем, що перешкоджають нормальному життю. Є певна категорія людей, які після звільнення стають ізгоями в суспільстві, їх не сприймають як повноцінних громадян країни. Це призводить до їхньої моральної та психічної деградації, що є причиною зневіри у завтрашньому дні. Як наслідок, вони знову стають на «слизький» шлях і несуть покарання ціною власної свободи. Але більшість звільнених після відбуття покарання в місцях позбавлення волі мають реальне бажання почати нове життя. Та на заваді стає безліч перешкод: відсутність документів, труднощі з медичним забезпеченням, проблеми з працевлаштуванням і житлом, а головне – скептичне ставлення оточення, зневіра з боку рідних та друзів (часто родичі екс-в’язнів не приймають їх вдома, а просто виганяють на вулицю). Більшість звільнених не мають коштів на харчування чи лікування (інколи після звільнення людина потребує серйозного лікування). Держава, в свою чергу, виділяє лише кошти на квиток додому після звільнення. Вирішувати такі проблеми і надавати необхідну допомогу покликана організація «Подолання», основним завданням діяльності якої є допомогти людям легалізуватися у суспільстві, відновити документи, отримати безкоштовне лікування, забезпечити житлом, допомогти, по можливості, знайти роботу.

Директор Миколаївського відділення Всеукранської благодійної організації «Подолання» Ігор Спінум на засіданні «круглого столу» повідомив, що наприкінці минулого року був створений пункт обігріву для бездомних громадян за адресою: проспект Миру, 2а. Він висловив щиру вдячність усім, хто бере безпосередню участь в утриманні цих людей, тим, хто розуміє, що вони щодня хочуть їсти, що вони кожного дня потребують теплого одягу і прихистку. Адже нормальні умови для утримання цих людей можуть бути створені лише тоді, коли все суспільство відгукнеться на цю проблему. Міська влада хоч і намагається певною мірою задовольнити потреби бездомних громадян, проте цих зусиль не завжди вистачає.

Харчування в притулку здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Соціальний працівник повідомила, що на одну особу кожного дня виділяється 2 гривні з бюджету на триразове харчування. Важко навіть уявити, як можна нагодувати людину три рази на день усього за 2 гривні. На жаль, більше викроїти з бюджету не вдається. Але ж світ не без добрих людей. За допомогою благодійних організацій харчування на одну особу становить у середньому 6 гривень на день.

Велике занепокоєння Ігор Спінум висловив з приводу недостатньої уваги медичних служб. Практично не проводиться дизінфекція приміщення притулку. Його мешканці вештаються по всьому місту, знаходять собі підробіток на ринках та інших громадських місцях де, як правило, велике скупчення народу, і, на жаль, можуть бути носіями певних захворювань. Жодного разу не проводилося флюорографічне обстеження.

Але присутня на заході обласний фтізіатр Євгенія Баненкова зазначила, що люди без визначеного місця проживання потрапляють під увагу перш за все медицини: «Ми готові завжди прийти на допомогу і ніколи нікому не відмовляємо».

Також кожного ранку до притулку приходить лікар і проводить огляд усіх його мешканців. У випадку виявлення захворювань відразу ж пропонується госпіталізація, але не всі адекватно реагують на цю пропозицію, а примушувати ніхто не має права. Медична допомога надається всіма лікувальними закладами міста за рахунок бюджетних коштів.

Тричі на день до притулку навідуються працівники міліції. Старший інспектор управління загальної безпеки Володимир Вікторович Алексєєв вважає, що головною запорукою успішного функціонування притулку є збереження в ньому порядку.

Заступник начальника управління з виконання покарань у Миколаївській області Андрій Нестеренко повідомив, що кожного року з місць позбавлення волі звільнюються близько 1000 осіб. Надано допомогу в отриманні паспортів 191 особі, 134 особи зареєстровані на отримання паспортів, 98 осіб працевлаштовано.

На засіданні «круглого столу» був присутній керівник організації «Сімейні цінності», пастор євангельської церкви Ростислав Камнєв, який сказав, що не важливо, якої віри людина, в яку церкву вона ходить, головне – бажання творити благі діла. Він закликав кожного відкрити свої душі і допомогти нужденним.
Тож побажаємо успіхів людям, які не розучилися жити і спрямовувати свої дії на благо інших.

Інна КУЧМЯК

Сообщение:

*

НОВОСТИ