Чарівний світ танцю

Культура, Новости

  12 Фев , 2011

Чарівний світ танцю! Хто з нас не захоплювався цим вічно молодим мистецтвом, що дарує людям радість. Завдяки йому ми маємо можливість доторкнутися до піднесеного, хвилюючого і чарівного, адже танець говорить з душею глядача, а сцена – це полотно, на якому малює свої думки балетмейстер.

Саме таке дійство проходило під час проведення регіонального фестивалю хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі». Шанувальники найпрекраснішого, найчарівнішого виду мистецтва – її величності «хореографії» – мали можливість насолодитися новими цікавими постановками, композиціями, які були представлені на суд не лише вельмишановного журі, а й найприскіпливішого судді – глядача.

А ось в останнього була можливість насолодитися розмаїттям авторських ідей, оригінальністю постановок та художніх рішень номерів, виконавською майстерністю самодіяльних танцюристів, отримати позитивну енергетику від того, що відбувалося навкруги на сцені та за лаштунками.

Протягом багатьох років цей фестиваль збирав найкращі колективи не лише області, а й усього південного регіону. Протягом 2010-2011 років він дав можливість близько 75 колективам продемонструвати свою майстерність з різних напрямків хореографії: народно-сценічний, класичний і естрадний сучасний танець, оригінальна дитяча хореографія. А це більше 1500 учасників різних вікових категорій, які засяяли на небосхилі фестивалю завдяки його засновникам та організаторам: управлінню культури обласної державної адміністрації, обласному центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Основною метою організатори поставили – виявлення нових творчих колективів в області та підняття всіх жанрів хореографічного мистецтва на новий рівень виконавчої майстерності. На фестивалі-конкурсі були представлені: дитяча оригінальна, класична, народна, сучасна хореографія.

Слід зазначити, що колективи бальної хореографії показали сучасні та естрадні танці. Вони експериментують з народною хореографією, а в колективах сучасної хореографії використовують класику.
Умовами конкурсного перегляду передбачена участь дитячих та молодіжних танцювальних колективів закладів культури, незалежно від їх відомчого підпорядкування. Кожен хореографічний колектив представляв по два номери у своїй номінації.

Виступи колективів оцінювалися за 10-бальною системою за такими критеріями: композиція танцю та її оригінальність, виконавська майстерність, сценічна культура, відповідність хореографічної лексики до музичного матеріалу та костюму.
Конкурсні програми проходили по області протягом 2010 року у Врадіївському, Березнегуватському, Жовтневому районах, місті Вознесенську та місті Миколаєві, в обласному Палаці культури.

Захід судило авторитетне журі – керівник народного ансамблю танцю «Суднобудівник», лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса, викладач Миколаївського коледжу культури і мистецтв Ольга Дорошина; директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова; старший викладач кафедри хореографії Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, магістр хореографії Світлана Леоненко; старший викладач кафедри хореографії Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, доцент, кандидат мистецтвознавства Ольга Мерлянова; провідний методист сектора хореографії та цирку обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Анатолій Кривошей. А очолив журі завідувач кафедри хореографії Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, професор, заслужений працівник культури України, голова правління обласного осередку Національної хореографічної спілки Михайло Мерлянов.

На належному рівні показали своє мистецтво наступні хореографічні колективи:
народний ансамбль танцю «Суднобудівник», народний ансамбль бального танцю «Грація», зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» обласного Палацу культури;
ансамблі бального танцю «Натхнення» та «Вдохновение» Палацу культури «Енергетик» міста Южноукраїнська; танцювальні колективи Миколаївського коледжу культури та мистецтв; народний ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Палацу творчості учнів, народний ансамбль танцю «Веселка», зразковий ансамбль «Джерельце», народний ансамбль танцю «Золотий колос» Очаківського РБК, народний ансамбль танцю «Зорецвіт» Олександрівського сільського Будинку культури Вознесенського району та багато інших провідних колективів міста та області.

Оплесками зустрічали наймолодших учасників заходу в номінації «Дитяча оригінальна хореографія».
Проведення таких культурно-мистецьких акцій – це є обмін досвідом, популяризація хореографічного мистецтва, залучення молоді до історичної спадщини слов’янських народів, їх мистецтва та культури, що сьогодні складають основи сучасних канонів краси та гармонії.

Деякі чиновники зі столиці дорікають, мовляв, у Миколаєві дуже слабко розвинутий жанр хореографії. Але коли б вони побачили це дійство своїми очима, тоді, мабуть, були й інші висновки. А я від себе скажу: «В Миколаєві працюють не для звітності, а для людей, насамперед для молоді, вкладаючи в справу і вміння, і душу».

Наталія БАШТОВА, директор ОЦНТ та КОР

Сообщение:

*

НОВОСТИ