Медична допомога має бути якісною

Новости

  8 Фев , 2011

У конференц-залі Миколаївської обласної лікарні 4 лютого відбулася колегія обласного управління охорони здоров’я, на якій підбивалися підсумки діяльності галузі охорони здоров’я за 2010 рік та обговорювалися основні напрямки вдосконалення медичної допомоги населенню області.

У роботі колегії взяли участь заступник голови облдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань Наталія Іванцова, голова постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна, начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету Миколаївської міської ради Лариса Дергунова, заступники начальників та спеціалісти управлінь. Серед запрошених на заході були також присутні головні лікарі та їх заступники з лікувальної справи центральних районних лікарень, обласних закладів охорони здоров’я та м. Миколаєва, головні санітарні лікарі міст та районів області, голови профспілкових комітетів закладів охорони здоров’я.

Перед початком офіційної частини колегії до уваги присутніх було запропоновано п’ятихвилинний фільм, у якому було відображено основні досягнення галузі охорони здоров’я за 2010 рік. Зокрема було зазначено, що для галузі охорони здоров’я минулий рік став роком розвитку та стабілізації, осмислення пройденого шляху та початку реформування.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна доповіла про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я за 2010 рік та основні напрямки вдосконалення медичної допомоги населенню області на 2011-й.

– Якщо проаналізувати демографічну ситуацію за останні роки, то позитивним є те, що в області спостерігається тенденція до зниження випадків смертності серед населення працездатного віку. Ця тенденція стабільна, що дуже актуально для нас, – зазначила Світлана Григорівна.

Але разом із тим демографічна ситуація залишається доволі напруженою. Важливим показником, який відображає розвиток системи охорони здоров’я, є малюкова смертність. «Лідерами» за цим показником серед новонароджених є Новобузький, Доманівський і Братський райони.
Також миколаївські медики готуються до антитерористичних навчань з використанням санітарної авіації, яка стане основною структурною одиницею в екстреній медицині.

Особливу увагу у доповіді С. Хотіної було приділено таким питанням, як кадрове забезпечення, захворюваність на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та онкологічні захворювання. Також було надано аналіз щодо вирішення цих проблем у розрізі регіонів області. Серед завдань, які сьогодні стоять перед галуззю, – необхідність оптимізації, виваженого та раціонального підходу до наявних ресурсів. Кожен громадянин повинен отримати медичну допомогу в потрібний час у потрібному місці, в необхідному обсязі та з мінімальними витратами. Саме таку мету закладено у реформуванні галузі. Наприкінці своєї доповіді Світлана Григорівна подякувала присутнім за увагу до проблем галузі, зазначивши, що лише спільними зусиллями можливо досягти ефективного вирішення складних питань.

Головний державний санітарний лікар області Володимир Клочко доповів про основні показники щодо санітарно-епідеміологічного стану Миколаївщини. Володимир Іванович, зокрема, зазначив, що завдяки ефективній роботі санітарної служби минулого року в області було знижено рівень інфекційних захворювань на сальмонельоз, вірусний гепатит, вірусний менінгіт, шигельоз. Проте залишається на високому рівні захворюваність на гострі кишкові інфекції. Було підкреслено необхідність виваженого та відповідального ставлення до щеплень та наголошено на тому, що показники здоров’я дитячого населення суттєво погіршуються впродовж навчання дітей у закладах середньої освіти. Це вимагає розроблення нових методик, підходів щодо оцінки ефективності роботи навчальних закладів.

Важливим показником розвитку системи охорони здоров’я є малюкова смертність, показник якої в області за 2010 рік знаходиться на рівні 8,04 на тисячу новонароджених проти 8,38 у 2009 році. Про це у своїй доповіді серед іншого зауважила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шамрай.

З метою зниження показника малюкової та материнської смертності в області вирішено відкрити обласний перинатальний центр на базі пологового будинку № 3, де буде забезпечено надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги вагітним та породіллям області.

– Завдання облдержадміністрації номер один – створення перинатального центру. Це проблема нашої області. Ми потрапляємо в число трьох областей, які його не мають. Я думаю, що ми це здійснимо, – сказала заступник губернатора Н. Іванцова.

За її словами, перинатальний центр відкриється наприкінці цього року. З обласного бюджету на його будівництво і закупівлю устаткування вже витрачено 3,5 млн. грн., а цього року, відзначила віце-губернатор, розглядається питання про виділення ще 2-3 млн. грн.

Головний лікар Вознесенської центральної районної лікарні Микола Гоменюк розповів про переваги нової моделі надання медичної допомоги, яку було впроваджено у Вознесенському районі в рамках реформування галузі.

Перед присутніми з доповідями також виступили обласний позаштатний фтизіатр Євгенія Баненкова, начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Миколаївській області Ніна Славко, обласний позаштатний онколог Петро Безносенко, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Євгенія Заєць.

Підбиваючи підсумки, Наталія Іванцова наголосила на тому, що медиками Миколаївської області у 2010 році було виконано великий обсяг роботи. В цілому розвиток галузі має позитивні тенденції, хоча потребує вдосконалення, у тому числі щодо більшої скоординованості зусиль з іншими установами. Спільні зусилля медицини та влади повинні та будуть сприяти наданню населенню якісної та повноцінної медичної допомоги.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО
Фото Дар’ї ТКАЧЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ