На шляху до екологічного благополуччя

Новости

  10 Фев , 2011

У вівторок, 8 лютого, у залі засідань обласної ради відбулося розширене засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління, депутата обласної ради Петра Паламарюка. У роботі колегії також узяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО, заступник голови облдержадміністрації Віталій ТРАВЯНКО та начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Сергій ЛІТВАК.

Петро Паламарюк підбив підсумки господарської діяльності підприємств лісової галузі за минулий рік. Він повідомив, що за результатами 2010 року Миколаївська область посідає третє місце в Україні по збільшенню площ земель державного лісового фонду. Лісогосподарськими підприємствами було створено 2498 га лісових культур, із них 190 га – за кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища. Також відбулося природне поновлення лісу на 188 га, що у два рази перевищує показники Харківської області та у три рази – Тернопільської.

Не втрачає своєї актуальності й проблема підвищення ступеня протипожежного захисту лісів. Із цією метою було створено 32 км протипожежних розривів, 1596 км мінералізованих смуг, у ЗМІ оприлюднено 527 виступів і звернень до мешканців області, організовано 742 лекції та бесіди, проведено 526 рейдів, із них 138 – спільно з правоохоронними органами та МНС. Для своєчасного виявлення лісових пожеж закуплено три телевізійні системи спостереження, які, на думку Петра Миколайовича, забезпечать кращу якість спостереження. Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони, МВС та МНС удалося у чотири рази зменшити середню площу однієї пожежі. Проте це ще не той показник, який би хотілося бачити.

Порушив начальник управління і серйозне питання охорони лісів від самовільної рубки. За його словами, у 2010 році поліпшився стан здійснення державного контролю за цим процесом. Найкраще така робота була організована у Вознесенському лісовому господарстві, найгірше – в Очаківському. За звітний рік було виявлено 49 випадків незаконної рубки лісу та завдано непоправної шкоди на 583 тис. грн.

Особливу увагу Петро Паламарюк порадив приділити розширенню обсягів надання послуг із рекреаційно-просвітницької діяльності, що сприяють не тільки збереженню флори та фауни, а й вихованню у людей поваги до всього живого. Станом на 1 грудня 2010 року на території області введено в дію 13 еколого-пізнавальних маршрутів, облаштовано 205 місць короткочасного відпочинку, де з просвітницькою метою розміщено 950 плакатів на лісоохоронну тематику. Найдосконаліше з цим завданням справилися Баштанське, Очаківське та Вознесенське лісові господарства.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності обласне управління лісового та мисливського господарства вважає співпрацю з громадськими організаціями, населенням, а особливо зі ЗМІ. У її рамках відбувалося висвітлення на шпальтах газет, у теле- та радіоефірах засідань колегій, семінарів, виробничих нарад. Протягом року також проводилися «гарячі лінії», присвячені висвітленню проблемних питань лісової галузі. Крім того, було організовано 22 прес-конференції за участю журналістів області. Кожне лісове господарство долучилося до цієї роботи, однак, накраще впоралися із поставленим завданням Миколаївське, Вознесенське та Очаківське. Досягли також значних успіхів у залученні до активної співпраці школярів. За звітний період було створено 21 учнівське лісництво, цей результат є найкращим серед усіх обласних управлінь.

Доповів начальник управління і про стан кадрової роботи. Він повідомив, що керівниками та спеціалістами лісових господарств постійно проводилися тематичні зустрічі та уроки лісничого зі школярами 7-11 класів загальноосвітніх шкіл. У галузевих навчальних закладах, за останніми даними, навчаються 45 осіб: 11 – у лісових коледжах та 34 – у вишах. Проте проблема й надалі залишається невирішеною, адже не так багато випускників виявляють бажання працювати в даній галузі.

На завершення свого виступу Петро Паламарюк торкнувся і фінансового аспекту діяльності лісових господарств. Зокрема він наголосив на тому, що лісові господарства є постійними наповнювачами місцевих та державного бюджетів. Протягом минулого року ними було сплачено податків та обов’язкових платежів на суму 8,6 млн. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати на кінець року відсутня. За фінансово-економічними показниками найкраще проявили себе Миколаївське, Врадіївське та Вознесенське лісові господарства.

До слова був запрошений і керівник Врадіївського лісгоспу Віктор Мироненко, який розповів присутнім про позитивні та негативні результати діяльності свого підприємства. Він констатував, що розмір середньомісячної заробітної плати в лісгоспі зріс на 16,3%, а загальний фінансовий прибуток становив 22 тис. грн. За цей період на 32% збільшилася і площа лісових угідь, що стало можливим завдяки отриманню актів на їх використання.
Закінчилося засідання колегії нагородженням кращих працівників лісомисливської галузі Миколаївщини.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ