Не лише знайти, а й покарати

Новости, Официально

  5 Фев , 2011

Кримінальні справи, що наразі знаходяться у провадженні слідчого управління УМВС України в Миколаївській області, було розглянуто під час брифінгу з першим заступником начальника слідчого управління Вадимом ПАВЛЕНКОМ, що відбувся 3 лютого.

Першим питанням брифінгу став коментар Вадима Павленка щодо процесу розслідування вбивства 15-річної мешканки Врадіївки. Нагадаємо, що 18 січня, о сьомій годині ранку, на березі ставка перехожим був знайдений труп неповнолітньої П., із слідами насильницької смерті.

За словами Вадима Миколайовича, на місце події відразу виїхала слідчо-оперативна група Врадіївського райвідділу, про злочин було повідомлено керівництво УМВС України в Миколаївській області. З обласного центру виїхала криміналістична лабораторія науково-дослідного криміналістичного центру.

Місце події і прилегла територія (біля 2 кілометрів) були оглянуті та зафіксовані знайдені сліди. Стосовно деталей В. Павленко не уточнював, оскільки, як він сам зазначив, ця інформація, потрапивши до злочинця, може негативно вплинути на хід розслідування даного вбивства.

Слідчим відділом Врадіївського РВ порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України («Навмисне вбивство»).
«Наразі на місці працює кримінальний розшук Миколаївської області. Кримінальна справа вивчається слідчим управлінням», – проінформував Вадим Павленко.

На переконання полковника міліції, ще ряд кримінальних справ, порушених на початку листопада 2010 року за ознаками злочинів, передбачених ст. 153 ч. 3 і ст. 301 ч. 4, за фактами задоволення статевої пристрасті неприродним способом будуть завершені вже в лютому цього року.

Мова йде про групу геїв-педофілів, які не тільки ґвалтували неповнолітніх і малолітніх, але й знімали все на камеру і викладали відео в Інтернет. Кількість хлопчиків, що потрапили в руки збоченцям, В. Павленко уточнювати відмовився, але сказав, що їх до десяти осіб.

Зазначимо, що ці кримінальні справи практично перші в практиці миколаївських правоохоронців, коли стартовим відліком стало виявлення порнографічних роликів у мережі Інтернет, а лише згодом знайдено головних фігурантів і постраждалих.

«Розвиток цієї кримінальної справи доводить, що можна працювати і з Інтернетом: нами порушено вже чотири кримінальні справи за фактами злочинів, здійснених за допомогою мережі Інтернет», – сказав В. Павленко.

На сьогодні двоє обвинувачених знаходяться в СІЗО м. Миколаєва, з ними проводяться слідчі дії, а ще один у ЛШМД на лікуванні.
У В. Павленка сумнівів немає в тому, що суд, якому після завершення слідства передадуть усі матеріали за даними справами, ухвалить справедливе рішення.

Розслідування кримінальної справи відносно медсестри Миколаївської обласної дитячої лікарні, яка ввела дворічній пацієнтці медичний препарат без заздалегідь проведеної проби, відновлено, в лютому справа буде передана до суду, також у ході брифінгу розповів полковник міліції Вадим Павленко.

Нагадаємо, трагедія трапилася в травні минулого року, коли в обласну дитячу лікарню батьки привезли дворічну дівчинку з діагнозом «ОРВІ». Тоді через введення медичного препарату без проведеної заздалегідь проби реакції на препарат дитина загинула від анафілактичного шоку.

За даним фактом було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 140 ч. 2 Кримінального кодексу України («Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що призвело до тяжких наслідків для неповнолітнього»).

«На жаль, у нас не завжди лікарі надають кваліфіковану медичну допомогу. Іноді не лікарі, а медичний персонал може не лише врятувати людину, але й позбавити її життя», – відзначив Вадим Павленко. За його словами, відповідно до результатів проведеного розслідування діагноз дитині був поставлений правильно, лікар призначив правильний курс лікування.

«Проте, ви знаєте, є випадки, коли організм людини негативно реагує на введення медичних препаратів, особливо антибіотиків. Медсестра ввела препарат без попередньої проби. За наслідками судово-медичної експертизи, смерть малолітньої дівчинки настала в результаті анафілактичного шоку, що розвинувся в результаті патологічної реакції на введення речовини новокаїн», – повідомив він.

Полковник визнав, що з моменту скоєння злочину, тобто з травня 2010 року, вже пройшов тривалий період, проте відзначив, що розслідування кримінальної справи зупинялося з об’єктивних причин – у зв’язку з хворобою обвинуваченої, яка з 7 травня по 3 червня минулого року знаходилася на стаціонарному лікуванні, а з 7 червня продовжила лікування в іншій лікарні.

«Зараз обвинувачена виписана. Призначений ряд експертиз, серед них – і судово-психіатрична, без яких закриття кримінальної справи відповідно до кримінально-процесуального законодавства неможливе», – роз’яснює Вадим Павленко. «Те, що вона притягатиметься до кримінальної відповідальності, – однозначно. Питання в тому, чи буде вона підсудна», – продовжив перший заступник начальника слідчого управління УМВС України в Миколаївській області.

Вадим Миколайович повідомив, що обвинувачена звільнилася за власним бажанням. Журналісти також уточнили і таке питання: чи бив медсестру батько загиблої дівчинки? На що полковник міліції відповів: «Батько дитини, який ніби побив медсестру, притягуватися до кримінальної відповідальності не буде».

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ