Сильні тілом та духом

Новости

  22 Фев , 2011

Новий Буг стає одним із центрів розвитку пауерліфтингу
Затамувавши подих, новобузькі хлопці та дівчата уважно спостерігали за тим, як їхні ровесники відчайдушно боролися з металевими «суперниками» та, звісно, змагалися між собою. Подеколи лунали гучні оплески, часом – справжні овації…

Пауерліфтинг – це досить новий вид спорту не лише у степовому містечку, а й загалом в Україні. Силове триборство, як його іще називають, складається з трьох вправ: присідання зі штангою на плечах, жиму штанги, лежачи на горизонтальній лавці, та підняття штанги з підлоги. Проте, попри невеличкий стаж, українські богатирі, разом із колегами з Росії, диктують моду в світовому пауерліфтингу (дослівно перекладається як «підйом силою»). Одним із кроків у популяризації цього модернового та захоплюючого виду спорту в Україні стало проведення, 18-19 лютого, чемпіонату України з пауерліфтингу та жиму лежачи, що відбувся у Новому Бузі на Миколаївщині.

Чому місцем проведення спортивних змагань було обране невеличке степове містечко? Насамперед тому, що тут мешкають ентузіасти цього незвичайного силового триборства. У 2007 році студент Новобузького коледжу Миколаївського державного аграрного університету Сергій Ласіцин разом із десятком однодумців-аматорів долучився до занять із штангою. Хлопці тренувалися та проводили міні-турніри будь-де, в тому числі по домівках. Згодом, завдяки ентузіазму та наполегливій праці на тренуваннях, прийшли серйозні успіхи: перемоги та призові місця на міжнародних турнірах та чемпіонатах. Сергій Ласіцин, Олександр Мірошніченко, Антон Садченко, брати Сергій та Євген Моісеєви та інші хлопці на прикладі своїх спортивних звитяг укотре доводять споконвічну народну мудрість: козацькому роду нема переводу!
Відрадно і те, що коли виникла ідея провести всеукраїнські змагання в Новому Бузі, добру справу взяли під свою опіку місцеві можновладці.

 

«Ми підтримуємо і готові у подальшому підтримати будь-який вид спорту, адже головне, що наша молодь не вештається по барах, а займається гартуванням тіла та духу, – каже голова Новобузької райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Сербін. – Хто буде сильний духом, той переможе завжди!». З цими словами цілком згодна і голова районної ради Валентина Терзієва. До речі, відкрию невеличку таємницю: у «нетрях» тамтешньої влади наразі зародилася ідея побудови в районному центрі суперсучасного спортивного комплексу, в якому б знайшли притулок представники багатьох видів спорту. А поки що, за підтримки новобузької влади, на арену захоплюючих та видовищних змагань перетворилася глядацька зала районного Будинку культури.

Учасниками чемпіонату стали майже триста атлетів (юнаків та дівчат) з різних куточків України – Луганська та Луцька, Тернополя та Сімферополя, Харкова та Броварів й інших міст. Під час відкриття змагань присутніх привітали та побажали успіхів голова Новобузької райдержадміністрації Віктор Сербін і начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Микола Жук, який також передав вітання від голови облдержадміністрації, лідера обласної організації Партії регіонів Миколи Круглова та голови обласної ради Ігоря Дятлова.

 

Приємно, що до нас завітали й гості – з Придністров’я та Росії. Що ж, спорт об’єднує, будучи послом дружби та взаєморозуміння. Честь північно-східного сусіда захищала… 11-річна (!) Мар’яна Наумова з м. Хімки Московської області. Дівчинка – справжній унікум. У свої юні літа Мар’яна є рекордсменкою світу, багаторічною чемпіонкою серед тинейджерів. До занять цим видом спорту її залучив батько Олександр, багаторазовий чемпіон Росії та Євразії. Маючи 44 кілограми власної ваги, юна чемпіонка вижимає 60 кілограмів і більше. Отакої!

До речі, спонсором поїздки М. Наумової та її батька на Миколаївщину стала обласна організація Партії регіонів. Гостей із Росії забезпечили всім необхідним, а головне – оточили атмосферою справжньої дружби та взаєморозуміння. Як щиро зізнався батько здібної рекордсменки, в Україні дитячому спорту приділяють навіть більше уваги, ніж у Російській Федерації.

 

Загалом, змагання відбулися також за підтримки районної організації Партії регіонів, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Новобузької райдержадміністрації та районної ради. Підтримали добру справу й керівники сільгосппідприємств району – Сергій Незнаюк, Світлана Сербіна, Віктор Старченко, Володимир Ключник, Василь Микулянець, Віктор Лагодієнко, Микола Римчук, Сергій Кузьменко. Завдяки піклуванню влади та меценатів гості степового краю не знали будь-яких незручностей – для них організували проживання, гаряче харчування, забезпечили культурну програму. А на згадку кожна із команд отримала чудовий кольоровий календар із видами Пелагеївського жіночого монастиря.

Вже першого дня змагань було встановлено світовий рекорд. Мар’яна Наумова у положенні лежачи здолала 62,5 залізних кілограма! Тривалими оплесками її вітала переповнена вщерть зала місцевого осередку культури (цього разу – і спорту). По достоїнству були оцінені й звитяги інших чемпіонів: переможці у своїх категоріях отримали солідні грошові винагороди від організаторів змагань.
Але головний приз – у вигляді гарного настрою та позитивних емоцій – отримали всі без винятку учасники змагань та вболівальники. Отже, пауерліфтинг робить перші, але впевнені кроки на миколаївській землі.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

м. Новий Буг

Сообщение:

*

НОВОСТИ