Скорботно схиливши голови…

Новости

  17 Фев , 2011

15 лютого виповнилося 22 роки з того дня, як останній радянський солдат покинув територію Афганістану. Але й донині не минає біль від утрати рідних та близьких людей, які віддали своє життя на чужій землі. Сьогодні на території нашої області проживає 3022 учасники бойових дій в Афганістані, а також 87 сімей загиблих воїнів-афганців.

Того дня відбулася скорботна хода від обласного Палацу культури до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, що знаходиться у парку Перемоги. Участь у заході взяли перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, міський голова Володимир Чайка, голова обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів Олександр Токарєв.

Біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся урочистий мітинг із покладанням квітів. Влада приділяє велику увагу соціальному забезпеченню тих людей, які брали участь в Афганській війні, та їхніх сімей. За словами Геннадія Ніколенка, в 2010 році було вирішено питання забезпечення цієї категорії громадян 100%-ю пільгою по сплаті за житлово-комунальні послуги за рахунок додаткових коштів, виділених із місцевих бюджетів. Також у рамках Комплексної програми «Турбота» проведено виплату одноразової матеріальної допомоги 195 особам, серед яких – інваліди війни, сім’ї загиблих під час бойових дій в Афганістані. За словами Геннадія Борисовича, в 2011 році вищезазначені виплати буде продовжено. Цього разу така допомога передбачена для 207 чоловік. Не забувають про своїх героїв обласна та міська ради, які також роблять усе можливе для того, щоб війна в Афганістані ніколи не була забута, а пам’ять про її учасників не згасала.

Закінчився мітинг традиційним молебнем, який відслужив митрополит Миколаївський та Вознесенський Питирим.

Віддавати забуттю досвід своєї історії – злочинно, яким би трагічним він не був. Ми не в праві викреслювати з пам’яті події Афганської війни, адже на ній була пролита кров тисяч українців. Світла пам’ять тим, хто загинув у бою, так і не повернувшись до рідної домівки!

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ