«TruCam» – загроза для безвідповідальних водіїв

Новости, Официально

  5 Фев , 2011

2 лютого у приміщенні обласної Державтоінспекції відбулася прес-конференція за участю начальника управління ДАІ обласного УМВС Геннадія Погорєлова. Також у рамках зустрічі з журналістами інспектори ДАІ представили в дії на Широкобальському перегоні – новий прилад вимірювання швидкості «TruCam», який стане загрозою для безвідповідальних водіїв.

Задля підвищення безпеки дорожнього руху Управлінням ДАІ УМВС України в Миколаївській області протягом минулого року проведено ряд профілактичних та практичних заходів. Як зазначив Геннадій Погорєлов, у 2010 році вдалося стабілізувати рівень аварійності. «На території області було скоєно 2428 дорожньо-транспортних пригод, у тому числі 574 ДТП з постраждалими, в результаті яких 104 особи загинуло й 720 – отримали тілесні ушкодження», – коментує ситуацію Г. Погорєлов.

Як повідомив начальник управління ДАІ, минулого року кількість ДТП у порівнянні з 2009-м зменшилась на 16,5%, загиблих – на 23%, травмованих – на 10,5%.
Як було відзначено на прес-конференції, аналіз дорожньо-транспортних пригод доводить, що основною їх причиною залишаються грубі порушення ПДР його учасниками. За січень поточного року було виявлено та припинено 15642 порушення Правил дорожнього руху, з яких 112 фактів керування в стані сп’яніння; 1922 – порушень швидкісного режиму; 440 – порушень правил обгону; 631 – порушень правил проїзду перехресть; 3047 – порушень ПДР пішоходами.

Цікавим було питання відсутності бланків талонів про проходження державного техогляду з логотипом «2013». На що начальник управління дав відповідні роз’яснення: «В такому разі інспектори ДАІ в обов’язковому порядку надають копію квитанції про сплату власником транспортного засобу послуг за проведення техогляду, на якій співробітником ДАІ проставляється відмітка: «ДТО проведено. Талон не видавався. Дійсний до 01.04.2011 року» й завіряється його підписом та штампом. Після того, як бланкова продукція талонів з логотипом «2013» з’явиться в підрозділі ДАІ, ці автовласники вже позачергово можуть прийти здати квитанції й отримати талон про проходження державного технічного огляду».

На сьогодні розробляється постанова кабінету Міністрів щодо зміни Законів України «Про дорожній рух» та «Про міліцію».
Зміни в цьому напрямку спостерігаються і на теренах Миколаївщини, зокрема МВС України та Департамент ДАІ вживають заходи щодо істотного спрощення порядку проведення державного технічного огляду. Відповідні інстанції готують пропозиції щодо внесення необхідних змін до низки нормативно-правових актів.

Зокрема у відповідності з Податковим кодексом скасовано податок з власників транспортних засобів, який до прийняття зазначеного кодексу контролювався при проходженні техогляду.
Зі слів Г. Погорєлова, для власників автомобілів непарного року випуску повною масою до 3,5 тонни буде інша схема щодо власне цієї оплати. Відповідно до цього власники зобов’язані сплатити податок за 2010 рік за ставками, що діяли до 1 січня, а особам, які були звільнені в минулому році від його сплати, необхідно представити документ, що дає право на користування такими пільгами.

У подальшому така необхідність відпадає у зв’язку зі скасуванням податку.
Як зазначає Геннадій Васильович, також у недалеких планах виключення і «медичної довідки» з переліку обов’язкових документів, необхідних для проходження державного технічного огляду.

Журналістів «РП» цікавило питання, що стало наріжним каменем на нещодавній колегії губернатора. Керівництво трьох структур – управління транспорту і зв’язку ОДА, Головної автотрансінспекції та управління ДАІ – було зобов’язано скласти графіки перевірок та регулярного контролю технічного стану транспортних засобів, що виходять на маршрути міста, фізичний стан водіїв та, відповідно, якість послуг, що надаються пересічним громадянам. Геннадій Васильович прокоментував це наступним чином: «На ДАІ ці функції не покладено. Ми проводимо лише контрольні перевірки. Проте спільно з колегами склали відповідні графіки, яким чином все це буде проводитись. Також, безперечно, на такі виїзди будемо запрошувати журналістів».

На прес-конференції було відзначено, що нещодавно інспектори ДАІ отримали шість спеціальних приладів «TruCam». З їхньою допомогою менше ніж за місяць зафіксовано понад 400 порушень ПДР.
Як розповідає інспектор взводу супроводу прапорщик Андрій Лавренюк, «TruCam» – лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відео-фіксації, його основна відмінність від попередників – він дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на більше ніж кілометровій відстані.

«У момент фіксації автомобіля-порушника прилад запам’ятовує його швидкість і веде покадрову відеозйомку до тих пір, поки той не наблизиться на відстань, з якої можна чітко розпізнати номерний знак. У цей момент зйомка припиняється, а «TruCam» зберігає відеоролик на спеціальну карту пам’яті», – пояснює принцип дії чудо-пристрою Андрій Вікторович.
Однак, зауважте, і коштує один такий «помічник» немало – 100 тисяч гривень.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ