Хоч і тимчасова, але – зайнятість

Новости, Общество

  17 Фев , 2011

11 лютого в приміщенні обласного центру зайнятості (ОЦЗ) відбувся «круглий стіл» на тему «Організація оплачуваних громадських робіт – ефективний шлях вирішення тимчасової зайнятості». У заході взяли участь як спеціалісти обласного та районних м. Миколаєва центрів зайнятості, так і запрошені гості – перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій НІКОЛЕНКО, заступник Миколаївського міського голови Маргарита САПОЖНІКОВА, очільники районних адміністрацій обласного центру, керівники управлінь облдержадміністрації. Відкрив та скеровував роботу «круглого столу» директор обласного центру зайнятості, депутат обласної ради Володимир ЛУСТА.

На початку засідання керівник ОЦЗ стисло окреслив для присутніх основні напрямки роботи цієї важливої державної структури в минулому році та пріоритети на 2011 рік. Як зазначив Володимир Вікторович, служба зайнятості Миколаївщини останнім часом проводить «агресивну» політику на ринку праці, і одним із інструментів її втілення в життя були саме активні форми роботи. На їх реалізацію спрямовано близько 50 мільйонів гривень, а це, фактично, – інвестиції в економіку області та створення нових робочих місць.

Щодо такої активної форми діяльності, як оплачувані громадські роботи, то торік на їх організацію було витрачено за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 6 мільйонів 375 тисяч гривень, ще близько 1,5 мільйона гривень були виплачені безробітним за виконані громадські роботи завдяки підприємствам та організаціям, котрі замовили ці види робіт. А ось з місцевих бюджетів кошти на проведення громадських робіт майже не виділялися.

Де ж в основному застосовувалися зусилля незайнятих громадян? Насамперед, громадські роботи були спрямовані на благоустрій населених пунктів, підсобні та ремонтні роботи, догляд за особами похилого віку. Безробітні наводили лад біля пам’ятників воїнам Великої Вітчизняної війни та на кладовищах, прибирали міста та села від сміття, допомагали стареньким зорати город чи відвезти необхідну довідку до райцентру, а у весняно-літній сезон долучалися до разових сільськогосподарських робіт. Більш кваліфіковані спеціалісти здійснювали ремонтні та будівельні роботи в дитсадках та школах. Причому, як неодноразово наголошували працівники служби зайнятості, при укладанні договорів про здійснення оплачуваних громадських робіт перевага надавалася саме тим видам діяльності, що мають суспільно значимий характер. Ось, приміром, із підвищенням вартості житлово-комунальних послуг люди минулої осені почали масово звертатися до управлінь соцзахисту щодо оформлення субсидій. Тож безробітні активно залучалися до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у даному напрямку.

Отже, по-перше, зиск від проведення громадських робіт мали самі території, де було застосовано працю незайнятих громадян. По-друге, матеріальну підтримку отримали люди, що залишилися без роботи. Важливим чинником є і те, що організація тимчасової зайнятості дозволяє відновити трудові навички, стимулює незайнятих громадян до пошуку постійної роботи. А самі керівники установ та підприємств, де проводяться громадські роботи, мають змогу підібрати собі кращі кадри для довготривалих трудових відносин. Так, у 2010 році подібним чином на постійну роботу працевлаштувалися 2,2 тисячі безробітних.

Тож, як зазначалося, обсяги та сфери застосувань оплачуваних громадських робіт у 2011 році будуть лише зростати, й на зазначені цілі з Фонду виділять щонайменше 8 мільйонів гривень. Крім того, мусять «підтягнутися» райони м. Миколаєва, котрі за обсягами громадських робіт істотно відстають від сільських районів області.

– У проведенні громадських робіт, – підсумував перший віце-губернатор Геннадій Ніколенко, – потрібно консолідувати зусилля як служби зайнятості, так і влади, керівників підприємств та організацій, бо робимо спільну справу. Облдержадміністрація і надалі жорстко контролюватиме цільове використання бюджетних коштів, котрі виділяються на проведення громадських робіт. Водночас ми неухильно наполягатимемо на збільшенні людей, які в них задіяні. Крім того, громадські роботи повинні мати суспільно важливий характер.

На завершення роботи «круглого столу» було укладено угоду про співпрацю між Миколаївським обласним центром зайнятості та Миколаївським міськвиконкомом. Крім того, були підписані робочі плани щодо організації громадських робіт в установах та закладах соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, в сільгосппідприємствах та на підприємствах житлово-комунального господарства.

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ