«Я маю в серці те, що не вмирає…»

Культура, Новости

  19 Фев , 2011

25 лютого виповнюється 140 років від Дня народження видатної поетеси, великої доньки українського народу Лесі Українки та 100 років від часу написання нею «Лісової пісні». Незламності її духу та нестримності таланту могли б позаздрити найдостойніші представники сильної половини людства.
Із цієї нагоди Миколаївський академічний художній російський драматичний театр із 16 лютого розпочав ювілейну декаду, яка триватиме аж до знаменної дати.

Як відомо, мати та сестра Лесі Українки були збирачами зразків народного орнаменту, а сама поетеса з 6 років займалася вишиванням. Тому цілком слушно ця декада розпочалася з урочистого відкриття виставки творів декоративно-прикладного мистецтва, які були створені Миколаївським філіалом Київського національного університету культури і мистецтв та обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Перші представили моделі одягу, виконані в українському народному стилі та оздоблені різноманітною вишивкою, бісером, аплікацією. Заслужені майстри спілки презентували вишиті та ткані сорочки, рушники, килими, створені у кращих традиціях декоративно-прикладного мистецтва. Ця виставка нагадує своєрідне театралізоване дійство, в якому тісно переплелись елементи народного та академічного мистецтва. Окрім неї, діяла ще й книжково-ілюстративна експозиція, підготовлена Миколаївською центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького.

У цей же день відбулася і прес-конференція, в якій взяли участь директор театру Микола Кравченко, завідувач кафедри теорії та історії літератури Чорноморського державного університету ім. Петра Могили Ірина Даниленко, голова Миколаївської обласної організації Народного руху України Юрій Діденко, директор Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв Олександр Іванов. Присутніми на ній були і співорганізатори виставки: голова Миколаївського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ліана Лістунова, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв Любов Єнтіс, директор Миколаївського коледжу культури та мистецтв Віктор Соловйов.

Усі запрошені розповіли про ті заходи, які заплановані до цієї ювілейної дати. В університетах будуть організовані різноманітні виховні години, а жіночий хор коледжу готується до участі в конкурсі хорового мистецтва, який проходитиме в Луцьку. Звісно святкування ювілейної дати в театрі не обмежиться однією виставкою. Із 16 лютого розпочинається показ вистави «Лісова пісня», яка, до речі, в 2007 році стала переможцем у номінації «Краща вистава» на другому театральному фестивалі міжнародного Чорноморського клубу «Homo Ludens», а в 2009-му – лауреатом Обласної премії ім. М. Аркаса. І хоча вона була поставлена в Миколаєві ще чотири роки тому, майстерна акторська гра та постановка нікого не залишать байдужим. Також у жовтні цього року «Лісова пісня» братиме участь й у Всеукраїнській акції «День Лесі Українки в театрі». За участю директора театру Миколи Кравченка зараз відбувається підготовка цієї ж вистави, але вже українською мовою, у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича. За його словами, це буде грандіозний проект, створений спільними зусиллями миколаївських та львівських діячів театрального мистецтва. Та й бюджет вистави дозволяє, адже 200 тис. грн. – немалі гроші.

Тож усі шанувальники творчості Лесі Українки мають змогу повною мірою насолодитися її талантом, поринувши в чарівний світ мистецтва. І нехай у ваших серцях завжди лунає мелодія, яку колись закоханий Лукаш грав для своєї Мавки.Анна НУКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ