На часі – четверта сесія

Официально

  17 Мар , 2011

25 березня заплановано провести чергову, IV сесію обласної ради шостого скликання. Тож уже на цьому тижні розпочалася робота в депутатських комісіях з тим, щоб прискіпливо та зважено розглянути сесійні питання, а за потреби – внести до них необхідні корективи. 14 березня першими провели засідання (спільне) члени двох постійних комісій – з питань регуляторної політики, підприємницької діяльності та торговельно-побутового обслуговування населення (голова Артем ХАЧАТУРОВ); з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села (Юрій КОРМИШКІН, вів засідання). У роботі також узяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО та заступник голови обласної ради Олена СИМОНЕНКО.

Бюджетні питання – завжди у центрі уваги депутатів, адже від них залежать і всі інші різноманітні аспекти життя-буття області та її громадян. Відтак на початку засідання було розглянуто бюджетний блок. Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко розповів про те, як виконувався обласний бюджет у 2010 році. Попри те, що окремі позиції дохідної частини виконані не були (так, до прикладу, бюджет розвитку недоотримав кошти через нездійснення запланованої приватизації комунального підприємства «Фармацевтична фабрика»), в цілому всі соціальні зобов’язання бюджету-2010 були реалізовані в повному обсязі. Відтак не постраждала ані бюджетна сфера, ані пенсіонери із дітьми. Більше того, перевиконання обласного бюджету дає змогу спрямувати додаткові кошти на розв’язання найболючіших соціальних проблем. Тож, як констатував співдоповідач з даного питання – голова постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов, із певними зауваженнями звіт про виконання обласного бюджету 2010 року має бути винесений для затвердження на IV сесію облради. Цю пропозицію підтримали й члени двох постійних комісій.

Відповідно, депутати схвалили запропоновані виконавчою владою зміни до обласного бюджету на 2011 рік – з тим, аби збалансувати найголовніший фінансовий документ Миколаївщини.
Зважаючи на профіль однієї з постійних комісій, на засіданні було детально обговорено стан виконання Регіональної програми підтримки малого підприємництва у Миколаївській області на 2000-2010 роки, а також розглянуто проект відповідної програми на 2011-2012 роки. Виконуючий обов’язки начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський, представляючи ці два питання, оптимістично повідомив про те, що за кількістю суб’єктів малого підприємництва (830 на 10 тисяч населення) Миколаївщина – на чільних позиціях у державі, поступаючись лише м. Києву. Чималі завдання поставлені й на ближчі два роки.

Проте перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко висловив низку критичних зауважень: який обсяг коштів з обласного бюджету було витрачено на виконання Програми, наскільки ефективно вони використовувалися? Скільки грошей передбачається спрямувати на нову Програму, за рахунок яких виконавців? «І взагалі, – додав голова аграрної комісії Юрій Кормишкін, – який вплив на розвиток підприємництва матиме новий Податковий кодекс?» На всі ці далеко не риторичні запитання депутати сподіваються отримати відповідь ще до засідання президії обласної ради, лише в цьому разі вони будуть винесені на розгляд ближчої сесії. Принагідно зауважити, що через недостатню підготовленість або відсутність супроводжувальних документів (пояснювальної записки, довідки-узгодження тощо) на доопрацювання направлено й низку інших питань порядку денного.

Жваве обговорення викликав і виступ директора обласного центру зайнятості, депутата обласної ради Володимира Лусти. Власне, запропоновані зміни до Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2010-2011 роки передбачають зміну лише одного важливого показника – доведення до більш реального, порівняно з іншими регіонами, показника працевлаштованих протягом зазначеного періоду громадян (з 51,2 тис. до 47,2 тис.). «За дутими цифрами я ніколи не гнався», – відверто сказав В. Луста.

Проте, користуючись нагодою, депутати обговорили й низку інших проблем, пов’язаних із ринком праці та діяльністю державної служби зайнятості. Насамперед, присутні справедливо обурювалися з приводу нелегальної зайнятості, що негативно позначається як на бюджеті, так і на самих громадянах, що працюють «у тіні». У нерівні умови поставлені й сумлінні підприємства, особливо в сільській місцевості. Зважені пропозиції з цього приводу висловили депутати Ігор Бриченко, Микола Підгородинський, Віктор Губанов. Утім, про це мовиться не один рік, але проблема потребує вирішення на загальнодержавному рівні.

Після того, як відбулося спільне засідання двох комісій, члени постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села розглянули також хід виконання Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на період до 2011 року. Завдяки дії цієї важливої соціальної Програми десятки молодих сімей області вже відсвяткували новосілля або ж незабаром стануть щасливими власниками власного житла.
Загалом протягом чотиригодинного засідання депутати обговорили більше тридцяти питань порядку денного.

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ