Нові програми – нові перспективи

Официально

  19 Мар , 2011

Днями відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій (голова – Олександр СМИРНОВ) та з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування (голова – Олександр ЧЕБАН). У роботі взяли участь перший заступник голови облради Володимир ПАЩЕНКО та заступник голови облради Олена СИМОНЕНКО.

Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко представив на розгляд членів постійних комісій проект звіту про виконання обласного бюджету за 2010 рік. Водночас Олександр Смирнов, який головував на засіданні, порушив питання про те, що багато розпорядників коштів виявилися просто неготовими до освоєння коштів, передбачених обласним бюджетом. Зокрема це стосується програм молодіжного будівництва та розвитку тваринництва на Миколаївщині. «Є велике питання, – зазначив Олександр Олександрович, – про підготовленість членів тендерних комітетів і головних розпорядників коштів стосовно оптимального виконання процедур, пов’язаних із закупівлею товарів та послуг. Це все стало причиною того, що дуже великі суми, передбачені й виділені нами, повернулись назад як у державний бюджет, так і в обласний як невикористані». Найбільш значними в цьому плані він назвав кошти, виділені на закупівлю витратного матеріалу для управління охорони здоров’я – державна субвенція у 2 млн. грн., а також кошти, передбачені на підтримку молочного скотарства.

Членами постійних комісій було розглянуто результати виконання цілого ряду програм, а також запропоновано винести на чергову сесію обласної ради питання про їх продовження. Зокрема це стосувалося Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Миколаївській області. У новій програмі, яка розрахована на 2011-2012 роки, виконувач обов’язків начальника головного управління економіки ОДА Михайло Тульський назвав кілька пріоритетних напрямків підтримки малого бізнесу. «У першу чергу – це максимальна дерегуляція малого бізнесу на рівні обласних, міських районних структур органів місцевої виконавчої влади, котрі на даний момент, будемо говорити, впливають на суб’єкти малого підприємництва. На сьогодні вже проводиться економіко-фінансовий та юридичний аудит всіх актів, котрі були прийняті міськими, районними, селищними радами, відбуваються сесії на місцевому рівні, на котрих неефективні постанови відміняються. Другим напрямком я б назвав проведення юридично-консультативної допомоги підприємцям. Нами проводяться виїзні засідання в кожний район, у кожне місто, під час яких відбуваються зустрічі з представниками малого бізнесу і розгляд конкретних питань, які у них виникають», – розповів Михайло Тульський.

Ще одна програма, затвердження якої планують винести на сесію, – Програма розвитку земельних відносин у Миколаївській області на 2011-2014 роки. У ній передбачено освоїти кошти на суму 69 млн. грн. Одним із першочергових завдань, записаних у програмі, значиться проведення грошової оцінки земель населених пунктів. Виходячи з цього, констатував начальник головного управління Держкомзему в Миколаївській області Володимир Янчук, «доходна частина усіх місцевих бюджетів збільшиться в 4-5 разів. Якщо 190 млн. грн. платежів по області ми маємо за 2010 рік, то після оцінки мінімум 800 млн. надійде до обласного бюджету». У наступні роки, зауважив Володимир Петрович, планується зробити інвентаризацію земель та розмежування їх на державну і комунальну власність: «Ми створимо плани землекористування, плани територій, які дадуть нам можливість прогнозувати, працювати і т. д., а робота з розмежування землі на державну і комунальну власність забезпечить, по-перше, конституційне провадження земельних відносин (щоб територіальні громади розпоряджались землею, а не органи виконавчої влади), по-друге, збільшить доходність, на 10% мінімум, у місцеві бюджети». Він також додав, що сьогодні держава планує «розгальмувати» питання мораторію на продаж земель, бо це, за його словами, порушує права громадян розпоряджатися на власний розсуд своїми земельними ділянками. Таке твердження викликало бурю емоцій і заперечень серед членів постійної комісії. «Ви ж європейський досвід знаєте, – зауважив депутат Микола Дзарданов, – що частина держав у Європі вже не мають власної землі. Так само переконували й робітників: давайте приватизувати цехи, підприємства, давайте поділимо, і тепер ми не маємо заводів. Ось за цими ж технологіями розкручується й ринок землі. І через 3-5 років той селянин не матиме жодного гектара». На що Володимир Янчук відповів, що «в процесі реалізації Закону «Про ринок землі» повинна скластися така ситуація, щоб держава мала можливість купити власність у селян і створити фонд державних земель, котрий буде регулятором ринку, регулятором цін, і не буде тоді таких сплесків зростання цін на сільгосппродукцію, які сьогодні є». Незважаючи на всі зауваження, члени комісії таки проголосували за винесення програми на розгляд сесії.

Про нову програму говорив і начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Микола Жук. Він зауважив, що запропонована обласна Соціальна комплексна програма підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розрахована на 2011-2015 роки, по-перше, враховує прийняті на загальнодержавному рівні положення щодо забезпечення гендерної рівності, перешкоджання насиллю в сім’ї, торгівлі людьми тощо. По-друге, вона враховує пропозиції всіх районів та міст області відносно проведення тих чи інших необхідних заходів. Ще однією новацією програми назвав Микола Жук так звані соціальні накази, згідно з якими на вирішення певної проблеми залучатимуться кошти обласного бюджету чи з інших «донорських» програм. Перший такий наказ планується здійснити управлінням у справах сімї та молоді ОДА вже цього року.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ