Що посієш – те й пожнеш

Новости, Общество

  26 Мар , 2011

Духовність – це невід’ємна частина людського існування. Особливо сьогодні, коли думки про гроші, кар’єру та різноманітні задоволення повністю заполонили наші душі. Ми боїмося залишитися без необхідних речей чи прибуткового заробітку, навіть не розуміючи, що вже давно втратили щось набагато дорожче…

У рамках нововведеного курсу духовності митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим 23 березня провів бесіду зі студентами Інституту історії і права Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського. За словами директора інституту Миколи Шитюка, основна мета цієї зустрічі – підвищення духовності молодого покоління, виховання чесних, добропорядних громадян нашої країни. І зовсім невипадково, що вона відбулася саме з майбутніми педагогами, адже хто як не вони повинні сіяти в дитячих душах добро.

Розповідь владики виявилася не тільки цікавою, а й корисною для юнаків та дівчат, адже в ній він торкнувся актуального питання сімейних стосунків, взаєпорозуміння та любові. Про кризу інституту сім’ї та руйнацію моральних цінностей у нашому суспільстві нині говорять як про факт загальновизнаний. Чому кожна друга сім’я розпадається? Бо немає між чоловіком та жінкою любові, вважає митрополит. А за що ж можна любити людину, яка не шанує ближніх, переймається лише матеріальним, забуваючи про душу. Саме з духовності формуються віра, любов та міцні стосунки. Де її немає, там уже немає нічого. Звичайно, кожен має право обирати, як жити, у що вірити, чого уникати. Проте не слід забувати й про те, що всі наші вчинки ніколи не залишаються непоміченими. Завдяки ним людина може як здійнятися на небо, так і опуститися до низин аду.

Схвилювала владику й проблема руйнації української культури, безжалісного знищення історичних пам’ятників, храмів та церков. «Ні один народ не пройшовся бульдозером по своїй культурі так, як це зробили ми», – зауважив він. Ми нищимо все, що бачимо, на місці Божих храмів будуємо багатоповерхівки та розважальні центри. Піклуючись про тіло, зовсім забуваємо про душу. Що ж на нас чекає у майбутньому? Може, слід про це подумати вже сьогодні?
Наостанок митрополит Питирим побажав молодим людям завжди чинити розумно, бути тілом і душею з Богом, а також ніколи не забувати про те, що віра, надія та любов – це основа нашого життя.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ