Спільна робота дає результат

Официально

  4 Мар , 2011

У вівторок, 1 березня, голова обласної ради Ігор Дятлов з робочим візитом побував у Єланецькому районі. Поїздка видалася насиченою і повною приємних сюрпризів.
Перше у програмі перебування в районі – село Возсіятське. Саме тут Ігор Сергійович узяв участь в урочистому відкритті артезіанської свердловини. Кошти для цього важливого соціального об’єкта, розповів сільський голова Микола Кузнєцов, були виділені й обласним (154 тис. грн.), і місцевими (по 19 тис. грн. районна та сільська ради) бюджетами. Залучили й місцевих фермерів та підприємців, які допомогли технікою та паливом. Загалом будівництво давалося нелегко: планували до зимових холодів закінчити, а вийшло, що лише наприкінці осені розпочали роботи. Свердловину, поділився сільський голова, пробурили швидко, основні труднощі виникали із прокладанням кабелю, будівництвом підстанції. «Свердловина дає приблизно 5-6 кубометрів води на годину, тому, думаю, для нашого села цього буде достатньо», – зауважив Микола Кузнєцов.

Відкриваючи свердловину, Ігор Дятлов згадав і про колишню голову обласної ради Тетяну Демченко, яка неодноразово порушувала питання про водозабезпечення Єланецького району. Разом з тим він наголосив на проблемі стану доріг у районі, адже, окрім того, що вода добуватиметься, її ще необхідно довозити людям.

«Я сподіваюся на те, що це не єдине відкриття, яке буде у Возсіятському протягом цього року. Сподіваюсь, що ви ще нас чим-небудь порадуєте, а ми постараємося порадувати вас», – висловив надію голова обласної ради. Після чого урочисто перерізав червону стрічку і скуштував води з нововідкритої свердловини. І хоча за висновками санстанції вода вважається технічною, Ігор Сергійович пообіцяв забезпечити свердловину всіма необхідними очисними спорудами і довести воду до показників питної.

З приємними подарунками завітав Ігор Дятлов і до Григорія Романовича Жабоєдова – ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій. Голова обласної ради привітав ветерана із минулим Днем захисника Вітчизни та з наступаючим днем визволення Єланецького району від фашистських загарбників, який святкуватимуть зовсім скоро – 19 березня, побажав Григору Романовичу здоров’я, довголіття й усіляких гараздів, а також подарував телевізор.

А от загальноосвітня школа І-ІІ ступенів у селі Малодворянка отримала з рук обласного керівництва ключі від шкільного автобуса. Загальноосвітній заклад у цьому році святкуватиме 40-річчя, тож і подарунок виявився доречним. Загалом у школі навчається 38 дітей, 15 з яких (і ще 6 вихованців дитячого садка, що розміщується в шкільній будівлі) добиралися із сусідніх сіл. Тепер школярів і дошкільнят підвозитимуть до школи централізовано. Крім того, зауважили самі учні, не виникатиме проблем із поїздками на змагання, творчі виступи або просто на екскурсію. Вручаючи подарунки школярам, голова обласної ради поцікавився насамперед долею майбутніх випускників: які професії вони збираються опанувати і куди вступатимуть. А почувши, що більшість хоче перебратись на навчання до обласного центру, запитав, чи повернуться вони назад у своє рідне село, і відразу додав, що саме повернення молоді у села і, відповідно, їх розвиток є одним із пріоритетних напрямків роботи керівництва області. Для цього, в першу чергу, необхідно забезпечити молодь робочим місцем та житлом.

Свої подарунки отримали й найменші жителі Малодворянки – вихованці дитячого садочка «Промінець», для яких привезли різноманітні іграшки, а найближчим часом пообіцяли подарувати телевізор та DVD-програвач, щоб малята могли насолоджуватись улюбленими мультфільмами.
Ще одну приємну місію виконав Ігор Дятлов у селі Велідарівка. Тут стараннями влади та жителів було газифіковано одну з вулиць.

– На сьогодні люди, які 20 років чекали на газ, отримали кредити, використали ці кошти для проведення вуличного газопроводу в 200 метрів і газифікували свої будинки, – розповіла начальник Єланецької дільниці Новоодеського УЕГГ Надія Чернетченко. Вона подякувала за допомогу обласній та районній владі, а також запевнила, що це не остання приємна подія у районі, адже газифікація сіл продовжується, і в найближчі два-три місяці блакитний вогник запалає ще більш ніж у 30 будинках.

Проте не лише про приємне довелося говорити цього дня. На зустрічі з депутатами райради, сільськими головами, керівниками організацій та установ Єланецького району були порушені й найбільш болючі для регіону питання. Знову говорили про забезпечення району водою, ратували за відновлення централізованого водопостачання (яке, нагадаємо, було ліквідоване із розпадом колгоспів). Ігор Дятлов зазначив, що це питання актуальне для всієї області. Але акценти треба робити не лише на відновленні водопостачання, але й на подальшому його збереженні, адже влада, запевнив він, свої обіцянки виконувала й виконуватиме, і рано чи пізно водозабезпечення в Єланецькому районі буде відновлено. Але от чи зуміє громада належним чином підтримувати його роботу – це вже інше питання. Торкнулися також проблем земельних відносин, оренди землі, порушили питання медобслуговування і, насамперед, завершення будівельних робіт в інфекційному відділенні районної лікарні.

«Завдання влади, як мені здається, особливо місцевої влади, щоб у нас із людьми був двосторонній контакт. Адже ми не хочемо просто сподобатись одне одному, нам хочеться зрозуміти, що ми робимо правильно, а що ні, де необхідно допрацювати, де навпаки. Такі зустрічі вкрай потрібні», – зазначив в інтерв’ю журналістам голова обласної ради і додав, що зараз Україна знаходиться на порозі реформ і, на щастя, це розуміють не лише на державному та обласному рівнях, але й безпосередньо на місцях.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ