Весна кличе

Новости

  24 Мар , 2011

На полях області вже доволі відчутно припікає березневе сонечко й дедалі більше аграріїв Миколаївщини поринають у вир щоденних клопотів із забезпечення майбутнього врожаю. Кожен весняний день – на вагу золота, ба золотистих барв жнивного поля.
Як витримали випробування морозами озимі культури?

За інформацією головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, з осені минулого року сільгосптоваровиробниками області було засіяно 737 тисяч гектарів озимих культур, у тому числі 642 тисячі – зернової групи. І хоча минулої осені погодні умови були несприятливими – то посуха, то рясні дощі, – в зиму 94 відсотки усіх посівів увійшли в доброму та задовільному стані.

Щодо зими, то перші значні випробування морозцями наприкінці січня – початку лютого визначального впливу на посіви не мали, адже зимові поля вкрив достатній шар снігу. Натомість низькі температури повітря наприкінці лютого – до 15 градусів із позначкою «мінус» – негативно відбилися на озимих культурах, насамперед у південних регіонах Миколаївщини, де сніг устиг зійти. Це – Очаківський, Березанський, Миколаївський, Жовтневий, Снігурівський, Новоодеський, Баштанський райони. А от у північних районах області ситуація більш сприятлива.

На даний момент планується пересіяти близько одного відсотка посівних площ. Більш точну картину по районах області наразі встановлюють робочі групи з числа представників «Облродючості», обласної інспекції із захисту рослин, Миколаївського інституту АПВ.

Рослини, що перезимували, потребують «підкріплення» у вигляді корисних речовин, що відновлять їх життєдайність та сприятимуть подальшому росту. Станом на 22 березня підживлено понад 80 відсотків усіх площ під озимими культурами. Повністю ці роботи виконані в Казанківському районі, наближаються до цього показника Веселинівський, Новобузький, Очаківський, Березнегуватський райони.

Щодо перших підсумків весняної кампанії-2011, то із 214 тисяч гектарів, які навесні мають бути виділені під ранні зернові, вже засіяно 19 тисяч гектарів. Для порівняння: минулої весни під ранні зернові було використано 181 тисячу гектарів ріллі. У кампанію поки не включилися тільки три райони області – Врадіївський, Доманівський і Кривоозерський. Але це виключно пов’язано із природними умовами – зайти у поле там просто неможливо. Лідерами ж з посіву ранніх зернових є Жовтневий (30%), Березанський (24%), Баштанський (20%) та Снігурівський (16%) райони. У структурі посівів ярий ячмінь займе 186 тисяч гектарів, овес – 3,4 тис. га, зернобобові культури – 23,8 тис. га, пшениця – 0,9 тис. га. У цілому господарства області повністю забезпечені насіннєвим і паливно-мастильними матеріалами та на 95 відсотків – мінеральними добривами.

Загалом у весняно-польових роботах планується задіяти 10,5 тисячі тракторів, 4,2 тисячі посівних матеріалів, 5,5 тисячі культиваторів. У минулому році аграріями Миколаївщини придбано 706 одиниць нової сільськогосподарської техніки на 106 мільйонів гривень.

Упевнений, що багатьох мешканців області цікавить «гречане питання». Цього року, напевно, гречаної крупи вистачить на всіх охочих. Принаймні, якщо минулого року її було посіяно на площі 5 тисяч гектарів, то цьогоріч сільгосппідприємства області планують посіяти цю культуру на площі 18 тисяч гектарів.

Щодо термінів кампанії з посіву ранніх зернових культур, то в головному управлінні агропромислового розвитку прогнозують: якщо сприятимуть погодні умови, то на її завершення вистачить і п’яти днів. Адже ніхто не відміняв народну мудрість: посій ячмінь у грязь, то будеш князь.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ