Весна: звіряючи аграрний курс

Новости, Репортер

  19 Мар , 2011

Весняний день – рік годує. Ця споконвічна, ба навіть банальна, селянська істина кожного року набуває нового змісту. Адже кожен сільськогосподарський сезон має свої особливості, нюанси, і аграріям обов’язково варто їх врахувати при здійсненні весняно-польових робіт, аби восени мати добрий ужинок. Тож у допомогу людям, що своєю нелегкою селянською працею забезпечують власний і наш з вами добробут, у кожному районі наразі проводяться практичні семінари готовності до весняно-польових робіт. На одному з таких заходів, у Єланецькому районі, побував і автор цих рядків.

Місцем проведення семінару було обрано ТОВ СГВП «Агрофлагман», і невипадково. Протягом останніх років це велике (в обробітку – близько 4 тисяч гектарів ріллі) господарство є лідером з урожайності не лише у своєму районі, а й в усій області. Ужинок у 60-65 центнерів зерна на круг – то вже не звитяга, а звична практика для аграрного флагмана. Тож є чого повчитися і в спеціалістів цього сільгосппідприємства, і в його молодого керівника – депутата облради, голови постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села Юрія Кормишкіна.

З неприхованим інтересом учасники семінару – а це керівники сільгосппідприємств, фермери, сільські голови району, представники торгових фірм та організацій – оглянули на мехбригаді наявну техніку для здійснення робіт на весняному полі. Попри захмарні ціни, й цієї зими в «Агрофлагмані» не пошкодували коштів для оновлення парку сільгосптехніки. П’ять новеньких, сяючих заводською фарбою сівалок, вироблених в Україні за німецькою ліцензією, мають неабияк пришвидшити та зробити більш якісним процес саджання аграрних культур. Завдяки дбайливому догляду місцевих механізаторів у доброму та відмінному стані й інша техніка – трактори, культиватори, борони. Тож уже зараз, попри досить холодну погоду, в господарстві цього четверга розпочали сіяти елітні сорти ярого ячменю.

– У цьому році ми наважилися на експеримент, – поділився з присутніми Юрій Кормишкін. – Використовуючи сприятливі зимові дні, вже з грудня почали вносити на кожен гектар до 200 кілограмів добрив. Маємо надію, що це неабияк підвищить родючість грунтів.

Цінні поради учасникам весняної кампанії надали також начальник районного управління агропромислового розвитку Олександр Моісеєнко, управляючий ТОВ СГВП «Агрофлагман» Анатолій Бондарчук, начальник районної інспекції Держтехнагляду Віталій Демчишин, начальник Держнасінінспекції в Єланецькому районі Олена Цвєткова та інші. Більш високий рівень представництва забезпечили заходу заступник голови облдержадміністрації з питань агропромислового розвитку Віталій Травянко та голова Єланецької райдержадміністрації Андрій Добровольський.

Віталій Травянко, зокрема, порадував аграріїв звісткою про те, що облдержадміністрації завдяки копіткій роботі із банками вдалося істотно знизити процентну ставку на кредити сільгоспвиробникам – до 16-19 відсотків. Вирішується питання забезпечення паливно-мастильними матеріалами.

Значна підтримка має надійти нашим селянам і з бюджету області. Про це на пленарній частині семінару розповів голова аграрної комісії обласної ради Юрій Кормишкін:
– Через те, що всі обласні програми підтримки сільського господарства завершилися у часі, наразі ми активно розробляємо нові аналоги цих важливих документів. Зокрема ми наполягаємо на тому, щоб на підтримку тваринництва виділялося не менше 5 мільйонів гривень. Значні кошти мають бути спрямовані на 30-процентне здешевлення нової техніки для сільгоспвиробників. Актуальним є й питання впорядкування земельних відносин. Це дозволить істотно збільшити доходи сільських рад, відтак вирішити чимало соціальних негараздів села. Нами також розробляється програма розвитку меліорації у Миколаївській області.

Користуючись нагодою, Юрій Анатолійович закликав усіх своїх колег-аграріїв виходити «з тіні», щоб не мати потім труднощів ані з реалізацією власної продукції, ані з отриманням фінансової допомоги з обласного бюджету.

Дуже корисним для присутніх стало спілкування зі справжнім аграрним академіком – головним агрономом СТОВ «Відродження» Казанківського району Іваном Жиделем. Іван Іванович не лише розповів про особливості ведення сільгоспвиробництва в своєму господарстві, а й відповів на численні запитання, а також запросив усіх охочих до себе додому. На жаль, через катаклізми останніх двох десятиліть таких професіоналів в аграрному цеху залишилося не так багато.

…Що ж, весняний день кличе. Миколаївські аграрії дедалі активніше долучаються до цієї непростої, але відповідальної кампанії із забезпечення майбутнього врожаю. Станом на вчорашній день в області підживлено дві третини всіх площ, а вісім районів уже приступили до посіву ранніх зернових.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Єланецький район
НА ТРЕТЬОМУ ЗНІМКУ: Пленарна частина семінару.

Сообщение:

*

НОВОСТИ