Як реформували ЖКГ

Новости

  12 Мар , 2011

У п’ятницю, 4 березня, в управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації в рамках проведення Дня відкритих дверей відбулося засідання «круглого столу» стосовно підсумків реформування ЖКГ за 2010 рік та основних проблем, які ще необхідно вирішити. Серед порушених питань: створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), упровадження енергозберігальних систем, забезпечення належного водопостачання та водовідведення в області, формування комунальних тарифів та інші.

У Миколаївській області на початок 2011 року діяло 667 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, з них 76 було створено у минулому році. Показник створення таких об’єднань на 10 тис. міського населення по області становить 7,8 при середньоукраїнському 3,5. Проте, зауважив начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Євген Гладков, треба зважати на те, що робота з формування ОСББ триває на Миколаївщині вже досить давно – з 2004 року, і хоч середньостатистичні показники області в цьому питанні вищі за загальнодержавні, кількість об’єднань у менш ніж 700 одиниць для Миколаївщини – дуже мала цифра. Збільшити її допоможе не лише інформаційно-роз’яснювальна робота, але насамперед навчальні програми для населення щодо особливостей створення та функціонування таких об’єднань. Навчальні програми, наголосив Євген Гладков, потрібні і в інших галузях ЖКГ: «Сьогодні ми вже говоримо про необхідність упровадження навчальних програм з усіх питань житлово-комунального господарства, починаючи від економіки. Адже тепер навіть для того, щоб вирахувати тариф відповідно до методичних вказівок і відповідних постанов Кабінету Міністрів, треба мати певні навички, підготовку і т. д.».

Інше питання – розвиток енергозбереження. За 2010 рік на цей напрямок було виділено близько трьох мільйонів гривень, за рахунок яких замінили сім морально застарілих котлів на більш потужні та економічно вигідні, а також 672 км теплової мережі у м. Миколаєві. Крім того, за словами начальника управління ЖКГ облдержадміністрації, за участю Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова розроблено дві схеми оптимізації централізованого теплопостачання для обласного центру та Первомайська, подібні роботи ведуться й у Вознесенську.

Багато говорилося й про системи водопостачання та водовідведення. Так, зокрема, за 2010 рік на фінансування обласної програми «Питна вода Миколаївщини», яка розрахована до 2020 року, було виділено більше 800 тис. грн. з обласного і близько 200 тис. грн. з місцевих бюджетів, що дозволило провести переоснащення чотирьох свердловин у м. Очакові, відновити роботу двох артезіанських свердловин у Новоодеському районі, реконструювати та збудувати артсвердловини у с. Возсіятське Єланецького району та в м. Снігурівці відповідно, встановити очисні установки у смт Братське.

Основною проблемою, а отже, й головним напрямком роботи у сфері водного господарства назвали оптимізацію схем водозабезпечення, в першу чергу, в містах обласного підпорядкування. А в цілому, наголосив начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Євген Гладков, 2011 рік має пройти під гаслом «Питна вода в Україні».

Не обійшли увагою й питання житлово-комунальних тарифів та оплати послуг населенням. «Сьогодні, якщо говорити про рівень оплати, він у нас складає 97,6% за підсумками року при середньому по Україні 96,7%», – зазначив Євген Гладков, проте додав, що навіть 2,4% – це 17 млн. гривень, які житлово-комунальні господарства недоотримують від населення за надані послуги, а ці гроші – це й заробітна плата працівникам ЖКГ, і модернізація тепло- та водопостачальних мереж тощо.

Щодо тарифікації послуг також зазначили, що на сьогодні існують схеми перерахунку за надані воду та тепло, але відсутня така схема стосовно так званої квартирної плати або плати за утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Тобто, якщо прибудинкова територія неналежним чином прибирається або несистематично вивозиться сміття, або існують інші невідповідності, громадянин має право на перерахування квартирної плати. Крім того, зауважив начальник Держжитлокомунінспекції Едуард Волошинович, згідно з постановою Кабінету Міністрів № 529 про формування тарифів на житлово-комунальні послуги жителі того чи іншого будинку мають право вирішити, які послуги їм потрібні, а які ні, проте для цього має існувати хоча б мінімальний перелік необхідних для нормального санітарно-гігієнічного, технічного та іншого утримання житлового фонду послуг. Такі переліки, за словами Едуарда Волошиновича, зараз на Миколаївщині прийняті у всіх містах обласного значення.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ