Єднаймося, бо ми того варті!

Культура, Новости

  31 Мар , 2011

З давніх-давен вишитий рушник відігравав важливу роль у житті українського народу. Він супроводжував людину від її народження і до самої смерті. Із ним зустрічали дорогих гостей, проводжали в далеку дорогу. Був він і невід’ємною частиною весільного обряду та оберегом домашнього затишку. На жаль, сьогодні його первинне призначення втратило свою силу.

Проте є ще серед нас ті, кому не байдужа духовна спадщина нашого народу. 24 березня у рамках грантового проекту Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Осмілюйтеся, Ви талановиті» розпочалася акція «Рушник єдності поколінь», яка покликана відродити та популяризувати стародавні традиції нашого народу, а також об’єднати спільною справою представників різних поколінь області. Триватиме вона аж до вересня. За цей час силами миколаївської громади буде вишито рушник завдовжки цілих 4 метри та завширшки 60 сантиметрів. Долучитися до створення цього надзвичайного витвору народного мистецтва матимуть змогу школярі та студенти, заслужені майстри та члени творчого об’єднання «Прибужжя», а також всі охочі.

Цього дня перші стібки на рушнику вже зробили майстрині різних поколінь: член Миколаївського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Віра Клок, член творчого об’єднання «Прибужжя» Валентина Димова, учениця ЗОШ № 32 Анастасія Паплаускайте та студентка Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв Ганна Кардивар. Тепер рушник мандруватиме Миколаївщиною, його передаватимуть із рук у руки.

Ескіз рушника був підготовлений членами Миколаївського осередку НСМНМУ. Основний мотив орнаменту – «дерево життя», яке символізує родинну єдність та безкінечність людського життя. Майстрині обрали для нього червоний колір любові, свободи та енергії.

Другим етапом акції стане конкурс «Рушники-обереги», під час якого всі охочі матимуть змогу презентувати як художні та наукові твори про рушник, так і власні вишивки. Підбиття підсумків акції та нагородження переможців конкурсу відбудеться на святі рушника у вересні.
Хочеться, щоб ця акція допомогла не лише привернути увагу громадськості до традицій нашого народу, а й об’єднати разом представників різних поколінь, адже ми всі – одна велика родина.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ