Захистити права дітей

Официально

  19 Мар , 2011

У четвер, 17 березня, під головуванням Петра ЗІБРОВА відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань законності, депутатської діяльності та захисту прав громадян. У роботі також взяла участь заступник голови обласної ради Олена СИМОНЕНКО.

Серед багатьох питань, які депутати планують розглянути на IV сесії, є і затвердження Програми соціального та економічного розвитку Миколаївської області на 2011-2014 роки «Миколаївщина-2014». Його на засіданні висвітлив виконувач обов’язків начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський. У присутніх депутатів не виникло заперечень із приводу даного питання, лише заступник голови постійної комісії Іван Чіпак поцікавився у доповідача, яким чином в області вирішується проблема забезпечення житлом дітей-сиріт після закінчення ними спеціалізованих навчальних закладів. У відповідь Михайло Іванович навів приклад функціонування в Южноукраїнську тимчасового соціального притулку не лише для сиріт, а й для дітей із неблагополучних сімей. Проте проблема забезпечення цієї категорії населення постійним житлом, на жаль, поки що не має свого вирішення.

Також під час засідання розглянули питання про звільнення з посади та призначення на посаду директора Миколаївської обласної філармонії. На місце директора пропонується кандидатура Олександра Добровольського. А в Миколаївській обласній ДЮСШ «Обласний шахово-шашковий клуб» кадрових змін не планується. Члени комісії підтримали ці пропозиції.

Не заперечували депутати й проти надання доручення голові обласної ради Ігорю Дятлову нагороджувати почесними грамотами Верховної Ради, цінними подарунками та преміями не лише на засіданнях сесій (адже іноді доводиться чекати занадто довго), а й тоді, коли це зручно.

Зважаючи на профіль комісії, депутати розглянули хід виконання обласної Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, учинених неповнолітніми, на 2011-2015 роки. І хоча це й не виноситься на розгляд сесії, проте викликало активне обговорення. Постійна комісія дійшла висновку, що службами у справах дітей приділяється недостатня увага питанням профілактики підліткової злочинності, контролю за проведенням виховної роботи в навчальних закладах. Актуальною залишається і проблема попередження жорстокого поводження із дітьми в сім’ях, особливо в неблагополучних. На досить низькому рівні перебуває і система організації дозвілля дітей та підлітків, адже кількість безкоштовних клубів та гуртків за інтересами, спортивних секцій можна полічити на пальцях. Із урахуванням усього вищезазначеного депутати рекомендували службі у справах дітей ОДА на чолі з Євгеном Парамоновим спільно з управлінням МВС, управліннями освіти і науки, у справах сім’ї та молоді вжити відповідних заходів щодо захисту прав дітей, які стали жертвами насильства; організувати спільні рейди з метою виявлення перебування неповнолітніх в ігрових залах, комп’ютерних клубах, інших розважальних закладах під час навчального процесу; забезпечити облік неповнолітніх, які схильні до вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

До повноважень служби у справах дітей входить і питання перевірки умов утримання дітей у прийомних сім’ях. Олена Симоненко поцікавилася, чи здійснюється така перевірка взагалі. Євген Парамонов запевнив, що за допомогою методу опосередкованого контролю відбувається постійний нагляд за цими сім’ями. Його механізм складний і потребує злагодженої роботи не лише даної служби, а й школи, в якій навчаються прийомні діти, лікарні, кримінальної міліції у справах дітей. Добре, якщо ця ідеальна теорія співпадає з практикою.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ