Кожному чорнобильцю – належне санаторне лікування

Новости, Общество

  19 Апр , 2011

Днями голова облдержадміністрації Микола Круглов зустрівся з представниками організацій громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. У зустрічі також взяли участь заступник губернатора із соціальних питань Наталія Іванцова, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, керівники управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації.

У вступному слові Наталія Іванцова зауважила, що подібні зібрання відбулися напередодні у кожному районі, де були озвучені питання, які хвилюють громадян зі статусом «чорнобилець», а завдання зустрічі обласного рівня – узагальнити всі наявні проблеми і знайти ефективні шляхи їх вирішення. Вона також зазначила, що на сьогодні в Україні діє 9 державних програм відносно постраждалих під час аварії на ЧАЕС, за сімома з яких працює головне управління праці та соціального захисту ОДА. Про те, як організована робота з цією категорією населення і які проблеми сьогодні виникають, доповіла начальник головного управління Ольга Сивопляс.

За її словами, наразі в Миколаївській області проживають 7890 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2010 році їм було надано всі види пільг на 3,3 млн. грн. (компенсації на продукти харчування, на оздоровлення, на виплату додаткових соціальних стипендій та додаткових відпусток, на забезпечення ліками тощо). 317 сімей отримали грошову компенсацію для придбання твердого палива на 99 тис. грн. На пільгових умовах установлено телефони 15 особам на 1,2 тис. грн. Проте існує ще чимало проблем. Серед них: санаторно-курортне лікування постраждалих від аварії, медичне обслуговування, виплати, забезпечення пільгового проїзду міським та міжміським транспортом. Відносно санаторно-курортного лікування постраждалих від катастрофи на ЧАЕС Ольга Сивопляс зауважила, що статистика досить невтішна. За минулий рік з 464 дорослих, які потребують оздоровлення, путівки отримали 167 чоловік, дітей – 105 (із 338 тих, кому положено), батьків із дітьми – 18 (із 154).

Стовідсотково у минулому році було забезпечено фінансування медичного обслуговування. Цього року, за словами Ольги Сивопляс, потреба в коштах становить 1 млн. 23 тис. грн., виділено поки що 760 тис. грн.
Докладніше відносно ситуації з медзабезпеченням постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС доповіла начальник управління охорони здоров’я ОДА Світлана Хотіна. Вона зауважила, що за минулий рік за результатами медичного огляду різних категорій постраждалих (ліквідатори аварії, евакуйовані, переселенці і, окремо, діти та підлітки) здоровими серед дорослого населення було визнано лише 5,5% (6,1% показник по Україні) громадян, серед дітей – 24% (23,8%). Найбільш уражені серцево-судинна система, системи травлення та дихання. Амбулаторне лікування в області отримали 94,7% (по Україні 87%), стаціонарне – 14,8% (проти 22%), санаторне 4% (7,8%), реабілітаційне – 1,2% (0,63%) постраждалих.

Стосовно пільгового проїзду у транспорті, право «чорнобільців» на який прописане у законодавстві і забезпечення якого, за словами губернатора області, є обов’язковою умовою при наданні ліцензій перевізникам, багато хто з учасників зібрання зауважив, що існують проблеми. На прохання Миколи Круглова начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Микола Максимчук доповів, яка ж ситуація складається із цим питанням. Він наголосив, що забезпечення пільгового проїзду у транспорті є обов’язковим і за невиконання цієї умови перевізники будуть покарані. Вже сьогодні права на перевезення громадян позбавлені три перевізники з Южноукраїнська, Братського та Новоодеського районів.

Крім того, під час зустрічі були порушені питання забезпечення постраждалих від аварії на ЧАЕС власним автомобільним транспортом, житлом, виділення чорнобильцям з проблемами опорно-рухового апарату інвалідних візків тощо. Було також зауважено, що на останній сесії обласної ради продовжено дію програми «Турбота» до 2015 року, якою саме й передбачається опіка та підтримка громадян області, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ