Лісівники області проводять суботники

Новости

  16 Апр , 2011

В усіх куточках Миколаївщини проходять масштабні суботники, які в рамках акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» за ініціативою Державного агентства лісових ресурсів України організувало обласне управління лісового та мисливського господарства. Нинішній рік Генеральною асамблеєю ООН проголошено Міжнародним роком лісів, тож уряд кожної країни має підключити своїх громадян до активної участі в заходах, спрямованих на збереження й примноження лісів.

У рамках Всеукраїнської акції кожної суботи в нашій області впорядковуються та озеленюються території населених пунктів, заліснюються нові ділянки урочищ, закладаються сквери і парки. Ось і у Врадіївському лісництві минулої суботи працівники Врадіївського лісгоспу створили альпійську гірку, а біля Березківської школи-інтернату, що у Кривоозерському районі, з 20 саджанців заклали ялинову алею. У Баштанському районі школярі разом із працівниками лісгоспу очищали ліс від сміття та хмизу. Працівники Вознесенського лісгоспу впорядковували територію садиби.

Не залишилися осторонь від цієї благородної справи й працівники обласного управління лісового та мисливського господарства. 2 квітня разом із робітниками Миколаївського лісгоспу вони очищали від захаращення насадження в урочищі «Балабанівка» та створили нову ділянку сосни на місці, де два роки тому сталася велика пожежа.

У цьому заході також узяли участь представники миколаївських мас-медіа, студенти Коледжу преси і телебачення. Під час суботника вони заклали в урочищі Алею пам’яті журналістів, які загинули при виконанні службових обов’язків. А ще за тиждень працівники облуправління лісового та мисливського господарства здійснили черговий трудовий десант в урочище «Баловно-Матвіївське», яке розташоване поблизу обласного центру. З настанням тепла спостерігається великий наплив відпочивальників до цього лісового масиву. Тож працівники управління, незважаючи на короткочасний дощ, та й навіть град, очистили значну територію хвойних насаджень від побутового сміття. Адже саме воно є однією з головних причин лісових пожеж.

До фахівців лісового відомства приєдналися й представники миколаївських громадських організацій. Члени обласної молодіжної організації «Екологічний правовий захист» та міської дитячої організації «Скаути Миколаєва» разом із працівниками державного підприємства «Миколаївське лісове господарство», якому й підпорядковане Баловно-Матвіївське урочище, висаджували сосонки – доповнювали ділянку чотирирічних хвойних насаджень новими сіянцями в тих місцях, де раніше висаджені лісові культури в умовах посушливого клімату не прижилися.

Заходи в рамках Всеукраїнської акції триватимуть до 17 квітня – Дня довкілля. Цієї суботи в кожному районі за підтримки державних лісогосподарських підприємств буде створено нові ділянки насаджень, які з часом прикрасять наш край, зроблять його ошатним і привабливим. Усього по області під час останніх трьох суботників було посаджено 2512 деревець та кущів, у цих заходах разом із лісівниками держпідприємств брали участь тисячі школярів, членів громадських організацій, працівників установ та підприємств. З початку ж року лісівниками області заліснено 1207 гектарів нових балок, яруг та відведених під ліси ділянок, при цьому висаджено понад чотири мільйони сіянців. Тож нехай вони всі приживуться і в майбутньому збагачують наш край цілющим повітрям та захищають від розмивання й вивітрювання наші безцінні чорноземи.

Алла АКІМОВА, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ

Сообщение:

*

НОВОСТИ