Людинолюбна акція, яка має знайти своє продовження

Новости

  12 Апр , 2011

У наш неспокійний час зростає ймовірність виникнення ситуацій, коли багатьом людям може знадобитися невідкладна медична допомога, включаючи й переливання крові. Між тим, запаси її у масштабах держави далекі від оптимальних. Саме ця обставина, очевидно, і спонукала депутата обласної ради від Партії регіонів Ф.В. Ольшевського, який, за рішенням фракції, закріплений за Снігурівським районом, глибше вникнути у проблему й ініціювати ряд продуктивних ідей, спрямованих на подальший розвиток донорства на Миколаївщині. Вони знайшли розуміння і підтримку керівництва Снігурівської територіальної громади, районної організації ПР.

Днями Ф.В. Ольшевський відвідав Снігурівку, щоб узяти участь у доброчинній акції саме у рамках задуманого ним. Депутат у супроводі голови районної ради В.Г. Козирєва, заступника голови райдержадміністрації Н.В. Сокульської, представників ЗМІ завітав до ЦРЛ. Головний лікар П.М. Острогляд розповів гостям про заходи, що вживаються медиками щодо поліпшення охорони здоров’я снігурівчан.

Торкнувся він, природно, і питання донорства. Снігурівська ЦРЛ одна з не багатьох на Миколаївщині має ліцензоване відділення переливання крові з усім необхідним обладнанням, яке дозволяє здійснювати не лише її забір, а й переробку та тривале збереження. Далеко не скрізь в області працюють виїзні бригади на село до донорів. Така лікарня функціонує вже давно у Снігурівці. Однак, Павло Максимович не став далі афішувати безперечні досягнення ЦРЛ у цьому напрямку, а звернув увагу на принципові моменти. Не варто, на його думку, далі миритися з тим, що в Україні й досі немає державної Програми підтримки і розвитку донорства. Бракує законодавчої бази, котра б давала певні преференції, пільги тим людям, які добровільно віддають свою кров заради порятунку життя зовсім незнайомих їм людей.

Фелікс Вікторович Ольшевський з розумінням поставився до пропозицій головного лікаря ЦРЛ і запевнив, що вони будуть доведені до відома парламенту через народних депутатів від Миколаївщини. А тим часом, поки «варитимуться» закони, наголосив він, ми маємо намір привернути увагу до проблеми не лише однопартійців, а й усіх, у кого в душі не згасло милосердя, людинолюбство. Але тут одними закликами справі не зарадиш. Потрібні конкретні кроки і справи.

…Того дня до відділення переливання крові ЦРЛ з’їхалося чимало депутатів усіх рівнів від ПР і просто тих, кого не залишила байдужими пропозиція регіоналів поповнити банк крові в районі.
Донори – особистості скромні. Вони навіть знічувалися, коли наш кореспондент просив відрекомендуватися. Сюди добровольці прийшли за велінням серця. Відразу вибачаюсь, що можливо не назву всіх, хто того квітневого дня здав кров. Цей гуманний вчинок здійснили батько і син Сергій та Олексій Каньовець з Баратівки, подружжя Лоцуняк – Андрій Михайлович та Ольга Миколаївна з Новотимофіївки, снігурівці І.П. Шумик, М.І. Алексеєва, В.І. Болдаченко з Юр’ївки, Т.В. Дубаєва – мешканка села Івано-Кепине.

Власний приклад – найкращий агітатор у добрій справі, а тому одягли бахили й обранець обласної ради Ф.В. Ольшевський та голова райради, керівник районної організації Партії регіонів В.Г. Козирєв, голова постійної комісії з питань культури, освіти, молоді, спорту та засобів масової інформації райради, директор Олександрівської ЗОШ Р.В. Завгородня, Афанасіївський сільський голова В.Ю. Хомко.

Для завідувача відділення Л.І. Лопатньової та їх невеличкого персоналу у складі медсестер С.В. Андрієнко, К.О. Батир та С.М. Нешлюбенко день видався напруженим, але вони блискуче впоралися зі своїми обов’язками.

Аналогічні акції Ф.В. Ольшевський має намір провести й в інших районах Миколаївщини. Вони започатковують, на його переконання, впровадження системних заходів з виведення донорства в області на якісно новий рівень.

Звідси гості та представники районної влади поїхали до центру реабілітації діток-інвалідів. Ф.В. Ольшевський тут не вперше. Він зустрічався з колективом, знає проблему закладу. І цього разу він приїхав не з порожніми руками. На радість дітей, персоналу, батьків Фелікс Вікторович передав у дарунок комп’ютер і багато іграшок. Директор центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів О. Уткіна тепло подякувала гостям за увагу, підтримку і висловила тверду надію на подальшу співпрацю з обранцем обласної ради і партією, яку він представляє.

А.Г. ЗИМА, депутат міської ради фракції ПР
м. Снігурівка

Сообщение:

*

НОВОСТИ