Миколаїв став чистішим

Новости

  19 Апр , 2011

«Щоб навколо стало чисто, потрібно лише три речі: не смітити, гуртом прибрати свій шматочок країни, збільшуючи простір чистоти, долучати до цих простих дій інших людей», – наголошують організатори Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!». 16 квітня Миколаїв разом з іншими містами долучився до її проведення.

– По Україні до акції приєдналося більше 50 міст: всі обласні центри, а також міста обласного підпорядкування, – говорить координатор проекту в Миколаєві, голова молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив» Катерина Деменнікова.
За словами дівчини, такий проект уже успішно реалізується в Естонії та Латвії, Словенії та Румунії. Ось тепер позитивний досвід перейняла й Україна.

В топ-10 ділянок міста, які потребують прибирання, потрапили парк Перемоги, пляж на Намиві, сквер «Дубки», сквер Леваневців, парк ім. Петровского, парк «Ліски», Друга Набережна, територія річкового вокзалу, міський некрополь, зелені насадження по вул. Янтарній тощо. Вибирали їх, як зауважила Катерина Деменнікова, разом з міським управління ЖКГ та екологічними організаціями. Взяти участь в акції зголосилися не одна громадська організація, а також студентство та учні шкіл. «Рассвет», «Молодь України», «Зелений Рух», «Демократичний альянс», «Екологічний правовий захист», студенти МНУ ім. Сухомлинського, НУК ім. адмірала Макарова, Миколаївського державного аграрного університету, Миколаївського будівельного коледжу, ЗОШ № 24, 20, 29, 40, 47, 57, осередок волонтерства МММГО «ФРІ», оргкомітет «Весняного тижня добра», «Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні» – ось лише невеликий перелік добровольців.

Прибирали з самого ранку, хоча офіційно початок робіт планувався на 11-ту годину, але на цей час учасники акції (а їх загалом по місту назбиралося близько тисячі осіб) уже мали, чим похвалитися: гори сміття «красувалися» на кожній з обраних територій, чекаючи машин для вивезення.

Приємно, що до акції долучалися не лише представники молодіжних громадських організацій. Так, у парку Перемоги біля алеї Слави разом із учасниками акції «Зробимо Україну чистою!» на суботник вийшли й члени обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів.

– Традиційно 22-й рік поспіль ми збираємося перед 9 травня два рази: перший раз – зачистити територію, другий – пофарбувати техніку, – розказав голова спілки, депутат обласної ради Олександр Токарєв. – Тому ветерани руху, ветерани Афганської війни зібралися тут сьогодні для того, щоб навести лад на своїй алеї Слави, котра присвячена пам’яті 64-х наших товаришів, які загинули в Афганістані, а також подати алею мешканцям міста як красиве і достойне місце для відпочинку.

– Ми відгукнулися на заклик взяти участь в акції, і сьогодні студенти, які вільні від консультацій, теж виявили бажання і прийшли допомагати, – зауважив заступник директора з навчальної роботи Миколаївського будівельного коледжу Григорій Бондаренко, який разом з викладачами організовував роботу студентів коледжу у парку Перемоги.

– Два дні ми проводили агітацію для жителів найближчих будинків, – діляться учасники акції, які прибирали територію пляжу «Намив», – але, на жаль, прийшло дуже мало людей. Пляжний сезон скоро, а берег дуже брудний. Нам здається, що ось ми прийшли, прибрали, зараз підемо, а люди, які тут живуть, прийдуть і цього не відчують. Якби ж усі разом вийшли і прибрали, вони б це зрозуміли, – наголошують учасники суботника. До речі, вони придумали як віддячити найактивнішим з тих, хто долучився до прибирання: фотографували активістів, дізналися, де вони живуть, і на їх будинках робили щось на кшталт дошки пошани як знак вдячності.

Наостанок зауважимо, що на проведення акції місцева влада виділила близько 4 тис. грн., які практично повністю було витрачено на закупівлю інвентарю (целофанові пакети для сміття та перчатки), а також витрачено на виготовлення інформаційних афіш.

– Ми вважаємо, що такі акції справді потрібні, і будемо продовжувати їх проводити, – підсумувала координатор проекту Катерина Деменнікова, – адже якщо сьогодні більше 50 тис. осіб по Україні вийшло на акцію, то скоро, я думаю, таких людей буде більшість, решта також не будуть смітити і ми житимемо в чистій країні, в чистому місті.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ