Миколаївщина у космічну еру (за матеріалами Миколаївського обласного краєзнавчого музею)

Культура, Новости

  19 Апр , 2011

У приміщенні Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відкрилася виставка «Зіркові адреси Миколаївщини», приурочена до 50-річчя першого польоту Ю.О. Гагаріна у космос.

В експозиції – поштові листівки, гравюри, книги, навігаційне штурманське приладдя, особисті речі, документи і фотопортрети: О.С. Грейга (облаштував першу на півдні України Астрономічну обсерваторію), перших астрономів – К.Х. Кноре, І.Є. Кортаці, Ф.О. Бредихіна.

На виставці представлена колекція конвертів, листівок, фотографій, значків, медалей та скульптура, присвячені першому космонавту Землі Ю.О. Гагаріну, теоретику космонавтики К.Е. Ціолковському, конструктору космічних апаратів С.П. Корольову. Співробітники музею неодноразово бували гостями Зоряного містечка, брали участь у конференціях та меморіальних заходах, що їх проводив Музей космонавтики.

Все менше, на жаль, залишається свідків подій 1961 року, тих, хто особисто знав космонавта Юрія Гагаріна. Представлені спогади миколаївців, які зустрічалися з Легендою: І.А. Глухова, В.Г. Якубенка, С.Л. Панченко та інших; вітальна телеграма миколаївцям від Ю.О. Гагаріна з нагоди 175-річчя міста; фотографія корабля «Юрій Гагарін», створеного миколаївськими суднобудівниками у 1968 році.

Експозиція нагадує про те, що випускником миколаївського училища ім. С. Леваневського 1952 року був двічі Герой Радянського Союзу, льотчик-космонавт О.О. Губарев, згодом прийнятий до лав почесних громадян нашого міста.

У матеріалах виставки: листи, сувеніри, «космічна їжа», особисті речі другого космонавта Германа Титова, фотографії, що свідчать про візити Г.С. Титова до Миколаєва.
Миколаївська земля є «малою» батьківщиною для Героя Росії, льотчика-космонавта Юрія Павловича Гидзенка (уродженця смт Єланець), і першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, дитячі та юнацькі роки якого пройшли у с. Солдатське Вознесенського району, де й сьогодні живуть його бабуся і дідусь.

Заключна частина виставки присвячена перспективам галузі і потенціалу розвитку космонавтики на Миколаївщині.
Виставка працюватиме до 8 травня включно.

І.І. АЛЕКСАНДРЕНКО, співробітник Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ