Новобужжя: фактор стабільності

Новости, Официально

  23 Апр , 2011

17 січня 2011 року Новобузьку райдержадміністрацію очолив шанований в області аграрій, депутат Миколаївської обласної ради VI скликання Віктор Миколайович СЕРБІН. І хоча у керма районної виконавчої влади В.М. Сербін трохи більше трьох місяців, він уже встиг запровадити чимало новацій, що мають змінити життя новобужан на краще, та й на майбутнє голова райдержадміністрації має розгорнутий план дій.

– Вікторе Миколайовичу, в якому стані Ви прийняли район?
– Чесно кажучи, не в дуже доброму. За рейтингом соціально-економічного розвитку за 2010 рік наш район займав передостаннє місце в області. Новобузький край переважно сільськогосподарський, живе за рахунок землі-годувальниці. Але сталося так, що минулої осені було посіяно озимих культур значно менше від запланованого. Відтак навесні цього року довелося надолужувати згаяне. Насіння ярих ранніх зернових було внесено в грунт на площі 13,5 тисячі гектарів, це один із кращих показників на Миколаївщині. З урахуванням цього клин ранніх зернових району становитиме 40 тисяч гектарів. Ще 10 тисяч гектарів будуть засіяні кукурудзою, зерновими та круп’яними культурами. На щастя, погода поки що сприяє гарним видам на врожай.

Але навіть попри те, що минулого року район спрацював не ліпшим чином, маємо чималий потенціал для подальшого розвитку. На Новобужжі успішно функціонує Софіївський щебеневий кар’єр, у багатьох господарствах є млини, крупорушки та олійні.

Одне слово, виробництво відроджується, але дуже непокоїть, що воно чималою мірою перебуває «в тіні», поготів це стосується дрібних форм господарювання – одноосібників, приватних підприємців. Відповідно, бюджети району недоотримують значних коштів надходжень, а від браку фінансів страждає соціальна сфера, освіта, культура і медицина. Не кажу вже про ті ризики, що очікують у майбутньому самих працівників, котрі одержують заробітну плату в конверті.

– Чи змирилася з таким станом речей влада?
– Усвідомлюючи гостроту проблеми, мною було ініційовано створення районної комісії з легалізації робочих місць. У її складі – представники управління праці і соціального захисту, служби зайнятості, податкової інспекції. Комісія, до речі, діє на постійній основі: проводить засідання, здійснює масштабну роз’яснювальну роботу. Регулярно, двічі на тиждень, виїжджаємо на території сільських рад, причому робимо це без попередження. Я особисто курирую діяльність цього колегіального органу. Є вже перші підсумки: перевірено понад 200 об’єктів господарювання, при цьому легалізовано 79 робочих місць. А із «чорної» в «білу» форму вже перетекло 44 тисячі 333 гривні заробітної плати.

На жаль, закони не завжди на нашій стороні. Проте самі люди розуміють: треба виходити до «світла».
– Хто з об’єктів господарювання наразі насамперед формує економічний потенціал Новобужжя?

– Великою мірою це такі сільгосппідприємства, як ПОСП «Золота нива» (керівник – В.І. Ключник), ПОСП «Злагода» (В.О. Старченко), СТОВ «Зірка» (С.В. Незнаюк), ТОВ «Білоцерківське» (С.М. Кузьменко), ПОП «Лан» (В.В. Литвиненко) та інші. Ці підприємства, працюючи легально, створили чимало робочих місць, утримують тваринництво – поголів’я дійного стада становить 951 корову. А в промисловості задає тон Софіївський щебеневий кар’єр. Утім, тільки добрі слова варто сказати й на адресу багатьох одноосібників та фермерів, які працюють чесно й щодо людей, і стосовно сплати податків.

– Чим у ці квітневі, передсвяткові дні живе Новобузький край?
– Повним ходом іде друге підживлення озимих культур. У районі також проводиться експеримент щодо запровадження нового виду добрива – КАС (карбамідно-аміачна суміш). Нові розробки аграрної науки вже взяли на озброєння сільгосппідприємства «Красна Баштанка», «Відродження», «Злагода».

Триває ремонт Новобузького госпіталю учасників Великої Вітчизняної війни. Ремонт фасаду будівлі здійснюємо за кошти районного бюджету. А до 9 Травня будуть відкриті чотири суперсучасні палати для ветеранів, обладнані всім необхідним – зручними ліжками, телевізорами, кондиціонерами. На заклик здійснити добру справу для наших шанованих ветеранів відгукнулися великі сільгосппідприємства району. Загальна сума спонсорських внесків уже досягла 70 тисяч гривень.

Нагальною проблемою для Нового Бугу та району залишається низька якість автодоріг. І все ж з Державного бюджету виділено кошти на ремонт мосту в районному центрі. Ближчими днями приступимо до ремонтних робіт.

Щодо сільської місцевості, то наші пріоритети – проведення газу до Новодмитрівки та Шевченкового, буріння свердловин у багатьох селах. Порушуємо на всіх рівнях і питання про те, щоб району були виділені кошти на заміну застарілих шкільних автобусів на новенькі, зручні та сучасні.

– А чи стоїть на часі питання оптимізації мережі сільських шкіл?
– Як би не було важко із наповненням бюджету, принаймні в цьому році жодна сільська школа не зачинить свої двері. Адже не буде школи – не буде скоро і села.

– Обласна влада, зокрема голова облдержадміністрації Микола Круглов, ставить питання руба: в кожному із районів області повинно бути своє виробництво хліба і хлібобулочних виробів. Адже це – і додаткові робочі місця, і збільшення надходжень до бюджетів, більш ретельний контроль якості продукції тощо…

– Так, і в Новобузькому районі раніше був переважно завізний хліб, зокрема з Миколаєва. Та сьогодні збільшили виробництво цього важливого соціального продукту в пекарні райспоживспілки, нарощують обсяги приватні міні-пекарні, тож близько 40 відсотків хліба, що споживається в районі, місцевого виробництва. І, мушу Вас запевнити, і за якістю, і за ціною новобузька продукція цілком конкурентоздатна із тією, що завозиться з-за меж району. Влада ж цілком підтримує місцевого виробника. Крім того, робимо наголос на тому, щоб хліб і у місті, й у селах району мав однакову ціну.

– Дякую, Вікторе Миколайовичу, за змістовне інтерв’ю.
– Спасибі й «Рідному Прибужжю» за увагу до нашого району. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх мешканців Новобужжя, області, всіх ваших читачів із наступаючим світлим святом Великодня. Добра вам, добробуту, злагоди!

Інтерв’ю вів Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ