«Писанковий дивосвіт»

Культура, Новости

  14 Апр , 2011

9 квітня у приміщенні Народного етнографічного музею Миколаївського коледжу культури і мистецтв відбувся обласний семінар-практикум з писанкарства «Писанковий дивосвіт». Організатори заходу – Миколаївський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Миколаївський коледж культури і мистецтв. Головна мета проведення семінару – популяризація кращих традицій народного мистецтва України, підвищення професійного рівня викладачів студій декоративно-прикладної творчості Миколаївщини.

Програму цього заходу прикрашала виставка великодньої атрибутики – писанок, святкового одягу, рушників та килимів. До огляду учасників були представлені стародавні експонати з колекції народного етнографічного музею коледжу та вироби відомих миколаївських майстрів С.І. Пишняк та Т.І. Уллянкіної, а також студентів та викладачів кафедри декоративно-прикладного мистецтва МККМ. Головним дійством семінару став майстер-клас з писанкарства від члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, відомої писанкарки Світлани Іллівни Пишняк. Майстриня поділилася своїм досвідом з учасниками семінару, керівниками студій та гуртків декоративно-прикладного мистецтва культурних закладів області та обласного центру, студентами. Методичні поради колегам надали викладачі коледжу – член Національної спілки художників України І.І. Покіданець, завідувач Народного етнографічного музею МККМ, лауреат премії ім. М. Аркаса С.В. Мицик.

Це не остання культурно-просвітницька акція з боку організаторів. У найближчому майбутньому заплановано проведення низки таких семінарів-практикумів. Їх тематика дуже різноманітна. У травні та червні пройдуть семінари з виготовлення народної іграшки у різних техніках виконання. Далі – семінари з ткацтва, вишивки, витинанки. Думаю, кожен зацікавлений знайде для себе багато корисного.

Ліліана ЛИСТУНОВА, провідний методист Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

Сообщение:

*

НОВОСТИ