Про ринки, зарплату та молодіжне житло

Конфликт, Новости

  28 Апр , 2011

«Найбільша біда влади у містах і районах – це те, коли вони не знають про ті чи інші проблеми або знають і не реагують на них», – такими словами розпочав засідання колегії облдержадміністрації, яке відбулося 20 квітня, губернатор області Микола Круглов.

Він відразу окреслив і проблеми, які необхідно вирішити. Одним із перших назвав ринкове питання. «Починаючи з лютого, я дав уже не одне доручення зробити перевірку по кожному ринку, – зауважив Микола Петрович. – Наголошую: не підприємця, а керівника ринку, ту юридичну особу, яка володіє цим ринком або якій передано землю в оренду, відносно того чи дотримуються вимоги, передбачені діючими нормативними актами: загальна площа, загальний генеральний план, кількість місць, які місця, де вони, реєстр цих місць, яка ціна за надання одного місця в оренду». Найгірша ситуація – в місті Миколаєві. «Ми говоримо й плачемось, що не вистачає у міста коштів, – це одна проблема, а друга: все те, що незаконно «накручується» і «витягується з кишені» підприємця, куди він перекладає? Він перекладає на ціну того товару, який реалізує», – наголосив керівник області, говорячи про незаконність функціонування більшості ринків у місті.

Після цього перейшли до розгляду питань порядку денного, зокрема про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївщини у січні-березні цього року, про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом та збільшення доходів за рахунок легалізації заробітної плати, про підсумки опалювального сезону, забезпечення доступним житлом молодих спеціалістів та інше.

З тенденціями розвитку економіки в області присутніх ознайомив виконувач обов’язків начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський. Він зауважив, що приріст виробництва промислової продукції за перший квартал цього року порівняно з аналогічним періодом минулого становив 13,1%, що вище, ніж у цілому по Україні. Якщо розглядати погалузевий розвиток промисловості, то хороших показників досягнуто в галузях машинобудування, інноваційних технологій, виробництва харчової продукції. Найгірше спрацювали підприємства легкої промисловості. Крім того, зазначив Михайло Тульський, ведеться робота щодо визначення підприємств, які стабільно забезпечують надходження коштів до бюджету. Окремо торкнулися питання вирощування зернових, виробництва круп та хліба в районах. «Не може такого бути, щоб у великому селі чи районному центрі не було випічки хліба», – наголосив Микола Круглов.

У рамках розгляду соціально-економічного розвитку Миколаївщини порушили й питання зайнятості населення. Так, зауважив виконувач обов’язків начальника головного управління економіки ОДА, чисельність штатних працівників в області з 2004-го по 2008-й роки скоротилася на 28 тис. осіб. У 2010-му в Очакові скорочення становило 14,7% (залишилось трохи більше тисячі постійних робочих місць), у Вознесенську – 8,6% (8370 постійних робочих місць), у Братському районі – 14,8% (більше двох тисяч місць), у Кривоозерському районі – 19,9% (близько трьох тисяч існуючих робочих місць). «Зараз склалася не дуже хороша тенденція, коли і в аграрному секторі, і в промисловості використовуються контрактні системи роботи. Керівник не обтяжує себе необхідністю давати працівникам постійну роботу, укладає контракти на три-п’ять місяців. Люди не мають жодного соціального захисту, а також це суттєво впливає на надходження податків до бюджету», – зазначив Михайло Тульський.

Питання заробітної плати торкнулася й начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс. Вона доповіла, що середня зарплата по області за січень-лютий цього року становила 2168 грн. При цьому спостерігаються значні розбіжності в оплаті праці робітників різних галузей. Так, найменше отримують працівники сільського господарства, будівництва, культури, медицини, соціальної допомоги, найбільше – працівники фінансової галузі, транспорту й промисловості. Але в цілому за рівнем заробітної плати серед регіонів України Миколаївщина посідає дев’яте місце.

«Двійку» виставив губернатор області Микола Круглов управлінню житлово-комунального господарства ОДА за проведення опалювального сезону, адже на адресу облдержадміністрації надійшла не одна скарга з цього приводу. За його словами, навіть після відключення тепла згідно з вимогами законодавства можна було відреагувати на погодні зміни та різке падіння температур і відновити теплоподачу в заклади соціального призначення та житлові будинки.

Одним з останніх розглянули питання про забезпечення доступним житлом молодих спеціалістів. «У нас в області було прийнято три програми, які повинні були вирішити житлове питання, але насправді ситуація склалася дуже плачевна, якщо не сказати трагічна. Основним органом, який повинен займатися цими питаннями, у нас визначений Фонд сприяння молодіжному будівництву. За час існування цього фонду, за 10 років, було надано лише 284 кредити на придбання житла. За цей час 207 осіб з тих, які стояли на черзі, досягли 35-річного віку і втратили право на отримання пільгового кредиту», – розповів перший заступник голови обласної держадміністрації Геннадій Ніколенко. У зв’язку з цим було прийняте рішення про перегляд нормативно-правової бази стосовно надання житла молодим спеціалістам.

Крім того, одна з основних проблем полягала в тому, що більшість кредитів виділялася на купівлю житла в Миколаєві, тоді як у районах придбати квартиру чи дім на пільгових умовах не видавалося можливим. За останній рік вдалося кардинально змінити існуючу ситуацію: свої помешкання отримали молоді сім’ї в Арбузинському, Баштанському, Братському, Березанському, Веселинівському, Казанківському, Новобузькому, Очаківському, Вознесенському районах. «Фактично за минулий рік ми видали більше 10% усіх тих квартир, які Фондом видавалися за 10 років», – зауважив Геннадій Ніколенко.

Завдяки проведеній у цьому напрямку роботі тепер з’явилася можливість фінансувати молодіжне будівництво із трьох джерел: державного, обласного та місцевих бюджетів. На сьогодні також проведена інвентаризація об’єктів, які можуть надаватися під житло на пільгових умовах. Крім того, було підраховано, скільки коштів необхідно для забезпечення житлом нинішніх випускників педагогічних та медичних навчальних закладів. Ця потреба становить близько 102 млн. грн. На останок Геннадій Борисович закликав представників районної влади відстежувати ситуації у районах відносно потреби в тих чи інших працівниках, можливості збудувати для них житло або надати вже готове на пільгових умовах.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ