Вечір пам’яті поета Еміля Январьова

Культура, Новости

  7 Апр , 2011

30 березня в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбувся гурман-вечір любителів поезії «Читаем Эмиля Январева».
Вечір пам’яті поета відкрив лауреат Шевченківської премії поет Дмитро Кремінь та оголосив «рік читацької честі, поетичної доблесті Еміля Январьова відкритим».

Еміля Январьова називали «людиною-академією», а він себе – «провінційним класиком». Письменник Анатолій Маляров зазначив, що «поезія Январьова – це не прочитати і забути, а прочитати і запам’ятати. Вірші торкаються серця». Людмила Павлівна Костюк – дружина, «муза» Еміля Январьова згадувала щасливі роки життя з чоловіком, його жагу до знань, нових відкриттів. Вона пригадала любов поета до бібліотеки. «Для нього це був цілий світ. Еміль написав вірш – «Библиотечный свист». У бібліотеці ім. О. Гмирьова зберігається книга поета – «Стечение обстоятельств» з його автографом:

Мы пишем песни и текстовки,
Слагаем оды… и стихи
Моей любимейшей Гмырёвке,
Простившей все мои грехи.

Звучали вірші Еміля Январьова, спогади друзів, близьких поета і просто тих, хто цінує його творчість. А світлини і відеозаписи митця викликали теплі посмішки. Склалася атмосфера домашнього затишку, легкості…

Також кожен охочий міг залишити свій запис на дошці відгуків. «Живемо спрагою ми слова! Читаймо, друзі, Январьова!» – написав викладач МДУ ім. В. Сухомлинського Тарас Кремінь.
До кінця квітня у відділі документів і наукових досліджень з питань краєзнавства бібліотеки триватиме виставка пам’яті Еміля Январьова.

Діана МІЛЬТИХ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ