Вечір, присвячений книзі

Культура, Новости

  30 Апр , 2011

Недавно у відділі документів з гуманітарних наук обласної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова у рамках проекту «Створимо націю читачів!» відбулася зустріч-дискусія «Книжкові пристрасті успішних людей».

Учасниками заходу були відомі миколаївці, представники творчої еліти міста, які вже досягли чималих успіхів у головній справі свого життя. Програма зустрічі включала їхні виступи та спілкування з молодіжною аудиторією, яку складали студенти Південнослов’янського інституту Київського славістичного університету.

Серед промовців були голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, поет Дмитро Кремінь, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Серафіма Сенкевич, член Спілки письменників Росії, поет Аркадій Суров, кандидат філологічних наук, доцент Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, майстер народної творчості Леонід Шкаруба, засновник та викладач Миколаївського коледжу преси та телебачення, засновник телевізійного каналу «ТАК-ТВ» В’ячеслав Головченко.

Присутні обговорювали питання, що стосуються читання і його впливу на інтелектуальний, творчий та духовний розвиток особистості. У доповнення виступів було продемонстровано відеоінтерв’ю з директором Миколаївського художнього російського драматичного театру, заслуженим діячем мистецтв України та Росії, депутатом обласної ради Миколою Кравченком, який висловив упевненість щодо необхідності розумного читання для розвитку творчих здібностей людини та її повнішої самореалізації.

Співробітниками відділу документів з гуманітарних наук підготовлено книжкові виставки «Лауреати престижних премій» та «Золота полиця класичної літератури», до яких увійшли художні твори вітчизняних та зарубіжних письменників. Серед них були Томас Манн, Рей Бредбері, Вільям Шекспір, Микола Гоголь, Чингіз Айтматов, Іван Бунін, Фенімор Купер та інші. Гідне місце на виставці зайняли твори нашого відомого земляка Д. Креміня.

Цікавим моментом програми став відеоролик бліц-опитування «Book-симпатія», що був продемонстрований учасникам зустрічі. Як свідчать дані відеозапису, миколаївці люблять читати та вміють уважно вибирати книги, що мають допомогти їм у роботі або навчанні.

Зустріч продовжилася розповіддю завідувача відділу науково-дослідницької роботи з рідкісними та цінними виданнями Тетяни Серебрякової, з якої присутні узнали багато цікавого щодо книжкових переваг найвідоміших людей світу, серед яких були названі як історичні особистості минулого, так і наші сучасники. Виявився такий факт, що всі люди, які відіграють чи відігравали не останню роль в історії, літературі або мистецтві, завжди є власниками великих та ретельно складених домашніх бібліотек.

Наприкінці заходу ні у кого не залишилось сумнівів, що й у наш час стрімкого розвитку новітніх нанотехнологій у житті людини завжди є місце для книги, беззмінною берегинею якої була, є і буде бібліотека.

Наталія ІНЮТІНА, бібліотекар ОУНБ ім. О. Гмирьова

Сообщение:

*

НОВОСТИ