Відбулась пряма телефонна лінія з податківцями

Новости, Экономика

  7 Апр , 2011

У Державній податковій адміністрації у Миколаївській області продовжила роботу пряма телефонна лінія з актуальних питань оподаткування, яка присвячувалась питанням декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році, та протидії прояву корупційних діянь в органах державної податкової служби.

Стосовно кампанії декларування з громадянами спілкувався виконувач обов’язків начальника відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Віталій Власенко.
Платників податків, зокрема, цікавили питання можливості скористатися податковим кредитом на навчання. Деякі питання стосувались громадян, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.

Було надано роз’яснення, що платник податку може включити до податкової знижки суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Що стосується резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, то вони зобов’язані подати до органу податкової служби податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України).

Щодо протидії прояву корупційних діянь в органах державної податкової служби з громадянами спілкувався начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Миколаївській області Управління внутрішньої безпеки ДПА України Олег Саютін. Платникам податків було повідомлено про телефон довіри – 501869, який діє в ДПА у Миколаївській області та на який громадяни можуть зателефонувати при виникненні нестандартних ситуацій під час спілкування з представниками податкової служби.

Фахівці ДПА у Миколаївській області нагадують платникам, що декларації про доходи, отримані у 2010 році, необхідно подати до 1 травня 2011 року та сподіваються на активну громадянську позицію жителів Миколаївщини під час кампанії декларування доходів, адже кожен, хто декларує доходи і, відповідно, сплачує податок з доходів фізичних осіб, безпосередньо долучається до виконання соціальних програм.

Прес-служба ДПА у Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ