Вікопомний день у нашій історії

Новости

  2 Апр , 2011

Так, саме такими є і будуть дні, що принесли визволення від фашистської нечисті в міста, села України далекого, але такого пам’ятного 1944 року. 28 березня переможний прапор замайорів над Миколаєвом, а через кілька днів загарбників повністю вигнали з Миколаївського району. Та так уже повелося, що саме в пам’ятний для миколаївців день відзначають свято визволення всі жителі Прибузького краю. Скільки б не пройшло років з того часу, ми будемо пам’ятати про подвиг нашого народу. Окуповані ворогом села району не тільки не здалися, але продовжували вірити у визволення, жити заради нього. Суворі випробування не зломили людей – кожен мешканець, і на фронті, і в тилу ворога, прагнув зробити свій внесок у Перемогу.

Похмурим та холодним видався минулий понеділок, пролітав сніжок. І, як зазначали фронтовики, нагадував він трохи день 28 березня 1944 року, коли тривали жорстокі бої в обласному центрі, на Андріївсько-Ковалівському плацдармі, що є святим і священним місцем для всіх нас. Але це не завадило представникам районної громади зібратися з нагоди 67-ї річниці визволення Миколаївщини від фашистських загарбників біля пам’ятника Герою Радянського Союзу Костянтину Ольшанському в селищі, що носить його ім’я, – Ольшанське. Герої урочистостей – наші фронтовики, ветерани Великої Вітчизняної війни. На жаль, дуже мало їх змогли взяти участь у святі – болять фронтові рани, здоров’я «підводить».

Із вітальним словом до всіх присутніх звернувся голова Миколаївської райдержадміністрації, голова Миколаївської районної організації Партії регіонів Ю.В. Серебряков, який висловив синівське «спасибі» тим, хто на полі бою, важкою працею в тилу приніс визволення та мирне сьогодення. Для нас, нинішніх жителів Миколаївщини, висока честь і відповідальність бути спадкоємцями попередніх поколінь. Ми в неоплатному боргу перед немеркнучим подвигом звитяжних фронтовиків і трудівників тилу. Районна влада робить усе можливе, щоб наші ветерани не залишались наодинці зі своїми проблеми, щоб вони були оточені турботою та увагою, підтримкою та розумінням, щоб роки їхнього надвечір’я не були сумними. Голова районної ради, член Партії регіонів С.М. Григор’єв, звертаючись до молоді, учнів, підкреслив, що вони ще мають можливість дізнатись про Велику Вітчизняну війну не з книжок чи фільмів, а безпосередньо у спілкуванні з живими свідками тих трагічних та героїчних подій. Тож слід якомога частіше бувати у ветеранів, підтримувати їх добрим словом, допомагати по господарству. Вони, як ніхто, заслужили на нашу шану.

Поздоровила ветеранів, усіх присутніх на урочистостях голова районної ради ветеранів війни та праці, член Партії регіонів О.П. Чарушникова, яка нагадала, що порівняно молоде селище знаходиться зовсім недалеко від місця запеклих та кровопролитних боїв, що тривали декілька днів біля Ковалівки. Майже 10 тисяч солдатів та офіцерів віддали свої життя за те, щоб ми раділи сьогоденню.

Учениця Ольшанської школи Марія Сливко прочитала вірш, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради від фракції Партії регіонів Т.І. Ілларіонова передала поздоровлення фронтовикам Великої Вітчизняної від воїнів-афганців, подарувала поетичні рядки.

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих. До підніжжя пам’ятника лягли вінки та квіти. Непрохана сльоза набігала на очі…
А потім юні ольшанці – талановиті аматори – привітали зі святом ветеранів, своїх односельців, гостей гарними піснями, танцями. І за традицією, Ольшанський селищний голова С.В. Новак (Партія регіонів) укритих сивиною, але молодих душею найшанованіших мешканців району запросив на «солдатську кашу».

Влас. інформ.

Сообщение:

*

НОВОСТИ