Виправдати довіру людей

Официально

  2 Апр , 2011

У рамках Дня обласної ради в середу, 30 березня, голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов разом із депутатами та представниками від виконавчого апарату облради відвідали Баштанський район. Усі вони мали можливість ще раз переконатися у тому, що цей східний регіон Миколаївщини відомий не лише своєю мальовничою природою, розвиненою інфраструктурою, а й привітними та гостинними людьми.

На початку Добренський сільський голова Олександр Галагуз ознайомив з діяльністю Новоєгорівського дошкільного навчального закладу «Веселка». Це справжня гордість села, адже ще зовсім недавно на його місці були самі руїни. Та у 2009-2010 роках на реконструкцію дитячого садочка з обласного бюджету було виділено 160 тис. грн., а з місцевого – близько 120 тис. грн. Завдяки цим коштам зараз 46 дітей мають можливість здобувати дошкільну освіту. Олександр Миколайович запевнив, що тепер садочок знаходиться в ідеальному стані, діти забезпечені повноцінним харчуванням. У майбутньому в селі планується провести й реконструкцію школи. Звичайно, не без допомоги добрих людей. А такі в сільській громаді є. На її території працюють 346 одноосібників, 53 фермери, філія «Нібулону», СТОВ «Лан», ПСП «Корона».

Не залишилася без підтримки області й Баштанська ЗОШ № 1. Зараз у ній навчається 768 дітей, серед них 324 – учні молодших класів. Саме для них і було побудовано новий спортивний зал та їдальню. На урочисте відкриття цього дня завітали голова ОДА Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов, голова Баштанської райдержадміністрації Іван Рубський, голова районної ради Людмила Луценко. Всі вони побажали учням щастя, успіхів та завзяття у навчанні. Також Микола Петрович пообіцяв здійснити заповітну мрію малечі – створити для них літній табір, в якому діти зможуть не лише гарно відпочити, а й оздоровитися та набратися нових сил.

Привітно зустріла гостей з області й Баштанська ЗОШ № 2. Тепер і тут 550 школярів матимуть можливість фізично розвиватися, тренуючись у новому гімнастичному залі. Для того, аби наше підростаюче покоління росло здоровим, з обласного та районного бюджетів було виділено 150 тис. грн., а депутат обласної ради, меценат Фелікс Ольшевський подбав, щоб майбутні чемпіони були забезпечені необхідним інвентарем. Тож тепер школярі дивуватимуть усіх своїми спортивними досягненнями. І, можливо, саме вони колись прославлять нашу країну на весь світ.

Після урочистостей настав час розібратися з буденними проблемами Баштанщини. Ігор Дятлов разом із депутатами та представниками районної влади провів особистий прийом, під час якого кожен охочий мав змогу поділитися наболівшим. Проте поспілкуватися з владою віч-на-віч виявили бажання лише троє жителів району. Зверталися вони переважно з особистими проханнями. А ось Євгенія Корольова із села Явкине прийшла на прийом, щоб озвучити проблему, яка хвилює не лише її, а й усіх членів громади. Річ у тім, що в селі немає питної води. В Явкиному вона могла би бути вже давно. І свердловину зробили, і відповідну документацію підготували. На все це витратили купу грошей, проте селяни й досі без води. За словами Євгенії Корольової, для завершення робіт ще необхідно близько 2 млн. грн. Також жінка торкнулася проблеми ремонту ділянки дороги від села Явкине до смт Березнегувате, яка зараз знаходиться у жахливому стані. У свою чергу Ігор Сергійович пообіцяв надати підтримку районній владі та спільними зусиллями знайти логічне вирішення даних проблем. Проте без фінансової допомоги з боку держави не обійтися.

Після зустрічі з жителями Баштанського району представники обласної та районної влади, а також сільські голови зібралися разом, щоб підбити підсумки Дня обласної ради.
Депутат обласної ради Олена Симоненко з гордістю відзначила, що за останній час Баштанщина стала ще кращою, ніж була колись. Це й не дивно, адже районна влада приділяє особливу увагу як закладам освіти, так і проблемам соціального захисту населення. Приємно відзначити, що учні цього району дедалі частіше стають переможцями не лише районних, а й всеукраїнських олімпіад, а також членами Малої академії наук.

Детальніше зупинилася Олена Іванівна на проблемах Єрмолівської та Ленінської сільських рад, які вона відвідала того дня. Серед найголовніших – реконструкція даху, заміна вікон у Ленінській школі та ремонт спортивної зали в Єрмолівській.

Проте найбільша проблема Ленінської сільради – відсутність транспортного сполучення сіл із районним центром. Також актуальним залишається питання забезпечення культурного дозвілля жителів. Наприклад, Єрмолівський Будинок культури зараз знаходиться в аварійному стані та потребує негайного ремонту. Хоча не все так погано, адже, за словами Олени Іванівни, Баштанка – єдине місто, яке силами громади зберегло свій кінотеатр.

Питання фінансово-економічного розвитку Баштанського району порушив депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов. Він відзначив, що за січень-лютий поточного року загальна сума сплачених податків, у порівнянні з минулим роком, збільшилась майже на 3 млн. 260 тис. грн. «Це говорить про те, що люди тут не сидять склавши руки, а працюють», – прокоментував Олександр Миколайович. З позитивного боку щодо наповнення місцевих бюджетів він охарактеризував Єрмолівську, Інгульську та Привільненську сільські ради. Поряд із цим у Добренській, Новоіванівській та Доброкриничанській сільських радах недостатньо відпрацьовується питання декларування доходів одноосібниками.

Депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Юрій Кормишкін під час засідання торкнувся земельного питання. Зокрема він висловив незадоволення сумою орендної плати за 1 га земельної частки (паю) в Інгульській та Костичівській сільрадах Баштанського району. За його словами, в 2010 році вона становила лише 238 грн. У порівнянні з Очаківським районом, де орендна плата коливається у межах 400-450 грн. за 1 га, це зовсім мізерна сума. Тож існує необхідність детальніше переглянути це питання.

Наприкінці засідання виступив голова райдержадміністрації Іван Рубський. Він наголосив на тому, що Баштанський район за рівнем економічних показників займає друге місце в області завдяки діяльності сирзаводу. В районному центрі функціонує один із найкращих медичних закладів. Також він відзначив досягнення баштанської громади в соціальній сфері. Іван Васильович не заперечував, що існують у районі й певні проблеми. Проте вони ніколи не залишаються поза увагою влади.
У свою чергу Ігор Дятлов подякував присутнім за гостинний прийом та пообіцяв спільно з місцевою владою докласти всіх зусиль для того, щоб вирішити нагальні проблеми Баштанського району.

Анна НІКУЛІНА

Фото автора
НА ЗНІМКАХ: хлібом-сіллю зустрічають дорогих гостей школярі Баштанської ЗОШ №1; малеча Новоєгорівського дошкільного навчального закладу «Веселка»; під час підсумкової наради; юні спортсмени Баштанської ЗОШ №2.

Баштанський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ