Юність – період вибору

Новости, Общество

  21 Апр , 2011

Чи легко бути молодим? У всі часи було нелегко. Та нині виникло багато нових молодіжних проблем – надмірне вживання алкоголю, тютюну, зокрема в місцевих барах та кафе.

Юність – період проб і помилок, період вибору. Саме на цьому аспекті ми, відповідальні за роботу з молоддю у Кривоозерському районі, вирішили зупинитись. Організувавши захід «Молодь обирає здоров’я», присвячений Всесвітньому дню здоров’я, ми вирішили показати молоді, що своє дозвілля треба, перш за все, урізноманітнити. І займаючись улюбленим заняттям, яке є сучасним та ще й корисним для здоров’я, менше часу залишиться для алкоголю та цигарок.

Цю ідею і містив тематичний сценарій заходу, вміло складений методистами районного Будинку культури – С.С. Бондаренко та В.М. Гулько. Ведуча – голова молодіжної колегії, що працює при голові Кривоозерської райдержадміністрації П.Г. Бузінському, В. Кузьмінська представляла на розсуд молоді різні типи дозвілля, які поєднувалися із трансляцією тематичних картинок на проекторі. Це і сучасний танець – на сцену запрошується колектив хореографічного відділення дитячої музичної школи під керівництвом С. Стець. Це і цирковий жанр, яким уже не вперше дивує нас молодий юнак із с. Луканівка Вадим Демиденко. Це і спорт – мужність та силу демонстрували глядачам учні ПАЛу Максим Кіндеревич та Микола Хомутинський. Під керівництвом В. Міца хлопці займаються гирьовим спортом і закликають ровесників брати з них приклад.

Та головним аспектом у проведенні дозвілля молоді є, звісно, музика. Вона може бути будь-якою – класичною, народною або ультрасучасною – «прогресивною». Головне, щоб вона їм подобалася. І ми не помилилися, вперше запросивши до Кривоозерщини танцювальний колектив з брейк-дансу «Фріденсклан» та групу «Свої» з м. Вознесенська. Молодих хлопців, що своїм сучасним танцем та співом пропагують здоровий спосіб життя, запрошує на сцену заступник голови райдержадміністрації Т.О. Шпак, під умілим керівництвом якої і був організований даний захід.

Із захопленням переглядали хлопці та дівчата виступ гостей з Вознесенська. Гучно аплодували і своїм земляки з ВІА «Роктонік» (керівник – С. Борисюк). Це сучасний молодіжний ансамбль, до складу якого входять хлопці, які зробили правильний вибір у проведенні власного дозвілля.
Усі учасники заходу отримали квіти і слова вдячності від голови районної ради А.Д. Івахніна та заступника голови райдержадміністрації Т.О. Шпак.

Жваво аплодували та демонстрували своє захоплення юні глядачі, Будинок культури був переповнений. Можливо, дещо не збагнуло «сучасних ритмів музики і танцю» доросле покоління, присутнє на святі. Та для нас, організаторів заходу, головним було те, що молодь у захваті, до останнього виступу учасників ніхто не залишив глядацької зали – адже їм показали те, що справді є для них сучасним і цікавим. Наші зусилля були не марними. Вийшовши із зали Будинку культури, ми спостерігали групи молодих людей, які одразу намагалися повторити побачене, – чи то рухи брейк-дансу, чи спів репу та року, чи майстерність Вадима Демиденка, або ж силу та мужність гирьовиків.

Кожен учасник заходу отримав тематичний буклет, присвячений Дню здоров’я, виготовлений Кривоозерським районним центром для сім’ї, дітей та молоді, та переглянув виставку літератури «Обери здоров’я», яку приготували працівники Кривоозерської центральної районної бібліотеки.

Проблема творчого підходу до організації дозвілля молоді – це завдання державного рівня. Тому участь в улаштуванні заходу брали відділ освіти райдержадміністрації (методист з психологічної служби – Г.Ю. Ткаченко), відділ культури і туризму райдержадміністрації (начальник відділу – О.А. Вольпрес), служба у справах дітей райдержадміністрації (начальник служби – Л.А. Байталюк). Безпосередніми організаторами стали відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, Кривоозерський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і районний Будинок культури. Вдячні за допомогу у проведенні свята й управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Вознесенської міської ради.

Але все-таки найбільш ефективно, на нашу думку, проблема організації дозвілля молоді та піклування про своє здоров’я вирішується на індивідуальному рівні. Тому треба створювати оптимальні умови для гармонійного розвитку особистості, стимулювати прагнення молодих до активного проведення дозвілля, зводити до мінімуму нічим не зайнятий вільний час молодих людей. І у виграші від цього будуть усі. Адже молодь – це не тільки активна, жива частина суспільства, але і його основа в майбутньому.

М.С. ГАВЛОВСЬКА, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Кривоозерської райдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ