35 років тренера Зіньковського

Новости, Спорт

  21 мая , 2011

Нехай не образяться на мене інші відомі снігурівчани, та найбільш відомим мешканцем міста на берегах затишного Інгульця є, безперечно, заслужений тренер України, відмінник народної освіти, почесний громадянин Снігурівки Сергій Григорович Зіньковський. Три з половиною десятиліття тому, а саме 15 травня 1976 року, зусиллями молодого борця було засновано Снігурівський спортивний клуб бойових мистецтв, школу життя якого за цей період пройшло близько 35 тисяч вихованців. З нагоди ювілею 14-15 травня у степовому райцентрі, що на південному сході Миколаївщини, відбувся міжнародний турнір, в якому прийняли участь команди з різних регіонів України, а також Молдови та Азербайджану.

Нині ДЮСШ – то своєрідна візитівка цього краю, отакий собі бренд гармонійного поєднання духовного та фізичного гартування для тисяч школярів, котрих покликало до себе татамі. Хіба мріяв тоді, у середині 70-х, набираючи свою першу групу, вчорашній «дембель» Сергій Зіньковський про те, що самбо та дзюдо маритимуть сотні сільських хлопців та дівчаток, а на п’єдестали найпрестижніших змагань раз по раз підніматимуться вихованці Снігурівської ДЮСШ? Я особисто впевнений: не лише мріяв, а й робив усе можливе і неможливе для того, щоб казка стала реальністю. Починали-бо із занять на матах у спортивній секції в місцевому Будинку піонерів. Нині ж школа бойових мистецтв – то простора зала на три татамі, трибуни для глядачів, роздягальні та інші допоміжні приміщення. А Зіньковський і не думає зупинятися на взятих рубежах: уже розпочато зведення ще однієї будівлі для занять колись екзотичними для глибинки видами єдиноборств.

Щодо спортивного боку медалі, то не хочу здатися банальним, адже про спортивні успіхи спортсменів зі Снігурівської ДЮСШ відомо далеко за межами області і навіть України. Найвідоміші з чемпіонів – Валерій Каляма, Андрій та Артем Зіньковські, Анна Варакса, Андрій Узький, Ніна Дендеренко, Марія Скора, які перемагали та ставали призерами на світових та європейських форумах. Філіали школи плідно діють не лише в населених пунктах району, а й навіть на теренах сусідньої Херсонщини – в Цюрупинську, Голій Пристані, Збур’ївці. Та головне те, що зайняття дзюдо та самбо дали путівку в життя тисячам юнаків та дівчат, відволікли їх від пагубного впливу вулиці.

…На відкриття міжнародного турніру завітало чимало почесних гостей. Зокрема, начальник Херсонського юридичного інституту ХНУВС генерал-майор міліції Микола Пихтін, заступник голови обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Олександр Завражін, старший прокурор відділу прокуратури області Вадим Андрусяк, керівник Миколаївського обласного козацтва Анатолій Іноземцев, а з представників місцевої влади – заступник голови райдержадміністрації Наталя Сокульська та мер Снігурівки Олександр Ларченко. Гучними оплесками зустрічали і прославлених ветеранів боротьби, соратників Сергія Григоровича – Михайла Луцкіна та Олександра Юровського. На майбутні перемоги присутніх благословив, окропивши святою водою, отець Володимир.

– Між нашим інститутом та Снігурівською ДЮСШ установлено взаємовигідне співробітництво, – зазначив під час привітання Микола Пихтін. – Щороку 5-7 випускників школи поповнюють лави наших студентів. Ми ж, зі свого боку, допомагаємо снігурівчанам у проведенні змагань.

Ось і цього разу херсонці порадували чудовим виступом міліцейського оркестру. Не обійшлося на «дні народження» й без подарунків. Генерал-майор презентував спортивній школі ноутбук, а від мерії та районної влади іменинникам були вручені спортивна форма та музична апаратура. У свою чергу, господарі подарували гостям пам’ятні вимпели та медалі.

А потому на татамі розпочалося головне дійство «святкового меню» – сутички, в яких, як завжди, були переможці, та жодного учасника – переможеного.
З ювілеєм тебе, Школа Зіньковського!

Андрій ТЮРІН
Фото Любові КОПИТІНОЇ

Сообщение:

*

НОВОСТИ