ДО ОЗДОРОВЧОГО СЕЗОНУ ГОТОВІ!

Новости

  31 мая , 2011

Нараду з керівниками дитячих оздоровчих закладів провів 27 травня голова облдержадміністрації Микола КРУГЛОВ. Метою зустрічі було оцінити готовність закладів до прийому дітей, адже оздоровчий сезон ось-ось розпочнеться.

Микола Круглов зауважив, що 20 травня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, ключовими питаннями якого були, по-перше, готовність інфраструктури до початку сезону відпусток, по-друге, забезпечення своєчасної виплати відпускних працівникам бюджетної сфери, зокрема, освітянам. Губернатор відразу додав, що проблем з такими виплатами на Миколаївщині наразі немає і не буде протягом літа. «Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, – зазначив керівник області, – персональна відповідальність за готовність закладів до літнього оздоровлення й відпочинку, а також за своєчасну виплату відпускних працівникам бюджетної сфери покладена безпосередньо на голів обласних державних адміністрацій. Я буду сам особисто контролювати ці питання, а контролювати я вмію і розбиратись вмію», – наголосив Микола Петрович і нагадав, що він видав розпорядження щодо перевірки готовності закладів відпочинку до початку оздоровчого сезону і створив відповідну комісію.

Не задовольнила голову облдержадміністрації ситуація зі зменшенням видатків на оздоровлення: порівняно з минулим роком сума скоротилася на 209 тис. грн. А тому він відразу дав доручення управлінню фінансів ОДА і запевнив присутніх: «Менше грошей, ніж у минулому році, виділяти ми не будемо, це однозначно. Ми повинні зробити все, щоб якомога більше наших дітей пройшло оздоровлення. Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 1333 в нашій області, а планується оздоровити 1298. А інші? Невже якась частина сиріт не буде оздоровлена? Це дурниця». Це ж саме сказав Микола Круглов і відносно інших категорій дітей, у першу чергу соціально незахищених. І наголосив, що якщо для цього необхідно буде внести зміни до бюджету, то такі корективи будуть зроблені.

На оздоровлення управлінню освіти обласної держадміністрації заплановані видатки у сумі 8,7 млн. грн., з них 2,8 млн. грн. – на утримання дитячого оздоровчого центру для дітей-сиріт «Орлятко», 775 тис. грн. – для табору «Джерельце», 5,1 млн. грн. – на придбання путівок для дітей в інші оздоровчі заклади. 1,7 млн. грн. виділяється управлінню у справах сім’ї та молоді ОДА. Їх збираються витратити на два заклади: оздоровчий комплекс санаторного типу «Очаків» (941 тис. грн.), в якому планується оздоровити 325 дітей, та дитячу оздоровчу базу «Маяк» у Рибаківці (637 тис. грн.), в якій відпочиватиме 225 чоловік. Заїзди передбачають розпочати з четвертого червня.

Наприкінці наради керівники оздоровчих закладів висловили свої зауваження та наголосили на проблемах, з якими їм доводилось або й доводиться зустрічатись у своїй роботі. Зокрема дитячий табір «Примор’я» змушений боротись із незаконним захопленням пляжу приватними структурами. Таку ж проблему назвало й керівництво «Алого парусу». Відповідь губернатора була однозначна: знести всі незаконні забудови й огорожі, а невдоволені нехай звертаються до суду, якщо, звісно, наважаться, адже будь-яка забудова пляжної території, особливо тієї, що передбачена для дитячого оздоровлення, вважається протизаконною.

Торкнулися також питання курортної зони Коблеве, в якій розташовано багато оздоровчих структур, зокрема дитячих. Проблема виявилася в тому, що багато з них не мають конкретної адреси і значаться як заклади Березанського району без конкретної прив’язки до населеного пункту, а тому не є можливим визначити відповідального за утримання та стан баз відпочинку. Микола Круглов зауважив, що зараз ведеться робота стосовно зміни меж села Коблеве і надання йому статусу селища міського типу або навіть міста, а розширення меж дозволить включити оздоровчі заклади до території Коблівської курортної зони і зняти проблему.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ