«Лабіринт» приймав гостей

Новости, Общество

  12 мая , 2011

Нинішній рік, оголошений Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародним роком лісів, на Миколаївщині проходить під іменем патріарха степового та полезахисного лісорозведення В. Скаржинського, який пішов із життя 150 років тому. Разом із громадськістю області працівники миколаївських лісогосподарських підприємств розробили ряд заходів з увічнення пам’яті заслуженого діяча сільського господарства, лісознавця.

Протягом перших чотирьох місяців у загальноосвітніх навчальних закладах Вознесенщини, з якою тісно пов’язане життя В. Скаржинського, проведено кілька конкурсів. Так, учні підготували реферати на тему історії села Трикрати «Село моє, Скаржинка». Також серед школярів проведено районний конкурс «Великий природолюб В.П. Скаржинський», ведеться пошукова робота «Втрачений оберіг». На споруді Трикратської школи мистецтв, що розмістилася в будівлі Скаржинських, установлено меморіальну дошку. Восени учні шкіл району збиратимуть насіння, яке передадуть лісівникам для розсадників. У музеях та бібліотеках Вознесенського району організовуються краєзнавчі конференції, бесіди про видатну особистість краю.

Під час проведення всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», яка вже кілька років поспіль проходить у березні-квітні на території нашої країни під егідою Держлісагентства, школярі району висаджували дерева і кущі, а також робили шпаківні й годівнички.

Нещодавно майстерно виготовлені дітлахами будиночки для птахів були вивішені в заповідному урочищі «Лабіринт», що у Прибузькому лісництві Вознесенського лісгоспу. На одній із ділянок школярі разом із лісівниками посадили фруктові деревця.

Цей захід проходив в урочистій обстановці. До села Трикрати завітали гості – вихованці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та обласної станції юних натуралістів. На території місцевої загальноосвітньої школи, розташованої поряд із будівлею Скаржинських, учасників та переможців обласної екологічної олімпіади привітали голова Вознесенської районної ради Валерій Коваленко, заступник голови райдержадміністрації Олександр Кучер, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Гурко, директор Трикратської ЗОШ Віталій Багнюк, директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Таїсія Троїцька.

Кожен із промовців тепло згадував людину, яка навіки увійшла в історію краю як фундатор природо-заповідної справи. Віктор Петрович Скаржинський зумів облагородити землі, залишені у спадок його батьком. На ділянках степу, які ніколи не оралися, заклав дендрарій з плантацією шовковиці і плодовий сад із виноградником. Протягом 37 років він наполегливо займався лісорозведенням у степовій зоні і вбачав у цьому спосіб забезпечення високої продуктивності полів.

Представник лісового відомства області А. Гурко, вітаючи переможців олімпіади, закликав їх наполегливо оволодівати знаннями та вивчати свій рідний край, берегти те надбання, яке залишив нам у спадок В. Скаржинський. Захищати й примножувати ліси Миколаївщини задля збереження здорового довкілля.

Вихованці Трикратської школи подарували гостям невеличкий концерт та організували екскурсію по місцях, де жила родина Скаржинських, а лісівники надали можливість пройтися еколого-пізнавальною стежиною «Слідами Скаржинського».

Заходи, присвячені пам’яті видатної постаті нашого степового краю, тривають. У школах області протягом року проходитимуть тематичні бесіди та музейні уроки пам’яті Скаржинського, діятимуть бібліотечні виставки. За ініціативою депутата обласної ради, начальника обласного управління лісового та мисливського господарства П. Паламарюка планується провести тематичну зустріч лісівників Миколаївщини зі студентами екологічних спеціальностей вишів. Серед інших заходів – і проведення конкурсів на кращий твір на тему «Скаржинський В.П. – патріарх степового лісорозведення» та на кращий малюнок під назвою «Людина і ліс», перейменування урочища «Лабіринт» на «Лабіринт Скаржинського». Також планується влітку провести велопробіг місцями життєдіяльності В. Скаржинського (Вознесенськ-Трикрати-Мигія), а ще – змагання з веслувального слалому. Нещодавно вийшла з друку книга «Ліси Миколаївщини», в якій окремий розділ присвячений великому природолюбу В. Скаржинському.

Працівники державного підприємства «Вознесенське лісове господарство», до складу якого входять природно-заповідні об’єкти, створені В. Скаржинським, відкрили й інші еколого-пізнавальні стежки. Тож під час літніх канікул школярі й студенти матимуть можливість з дозволу лісгоспу відвідати маршрути, щоб ознайомитися з історією рідного краю, побувати в тих місцях, які зберігають пам’ять про непересічну особистість, гордість нашого степового краю – Віктора Скаржинського.

Алла АКІМОВА
НА ЗНІМКАХ: хатинок для птахів у лісі побільшало; учасники олімпіади біля будівлі Скаржинських; еколого-пізнавальний маршрут; лісівники вчать, як правильно посадити дерево.
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ