У пошуку ефективних шляхів лікування хвороб

Новости, Общество

  21 мая , 2011

Днями медичні уми Миколаївщини зібралися у приміщенні обласної лікарні на семінар-нараду для того, щоб обговорити шляхи впровадження основних методів діагностики та лікування у клінічну практику лікаря внутрішньої медицини. Провів семінар головний терапевт Міністерства охорони здоров’я, член-кореспондент НАМН України, професор Василь Нетяженко. Він зауважив, що Миколаїв став уже дев’ятим містом України, в якому пройшли подібні наради. Раніше професор відвідав Ужгород, Кіровоград, Житомир, Вінницю, Донецьк, Київ та інші обласні центри.

Відкриваючи семінар, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна привітала присутніх зі своєрідним святом спілкування, зауваживши, що немає нічого важливішого, ніж можливість поділитися досвідом або почути щось нове від своїх колег. Також в урочистій атмосфері вона разом з депутатом обласної ради, головним лікарем обласної лікарні Віктором Відяпіним вручила Грамоту Верховної Ради України завідувачу амбулаторії сімейної медицини № 3 м. Вознесенська Тетяні Новосадовій.

У своєму вітальному слові професор В. Нетяженко насамперед запевнив присутніх, що він аж ніяк не є представником інспектуючих органів і ця нарада не засіб перевірки, навпаки вона носить добровільний характер і має на меті ознайомлення лікарів із передовим досвідом своїх колег як із самої Миколаївщини, так і з інших регіонів України.

Основним питанням семінару стало виявлення і лікування серцево-судинних захворювань, адже, як зауважила у своїй доповіді головний терапевт управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Михайлова, ці захворювання є найбільш поширеними в Миколаївській області і саме від них гине найбільша кількість людей у регіоні – 32%. Далі йдуть травми та отруєння – 25%, новоутворення (пухлини) – 19%, хвороби органів травлення – 14%, дихання – 6% тощо. Вона також зупинилась і на інших показниках захворюваності по Миколаївщині. Зокрема зауважила, що за останні роки вдалося скоротити смертність працездатного населення, дещо покращити показники природного приросту, прийняти життєво важливі програми в області, зокрема щодо лікування цукрового діабету, онкозахворювань, туберкульозу тощо.

Аналіз роботи кардіологічної служби Миколаївщини за минулий рік представив головний кардіолог управління охорони здоров’я ОДА Олександр Шабільянов. За його словами, згідно зі статистичними даними найбільше страждають хворобами серця жителі Миколаєва, найменше – мешканці Южноукраїнська. Головний кардіолог також розповів, з чого починалася робота щодо організації допомоги при захворюваннях серця: «Ми їздили по районах, створювали «шафи невідкладної допомоги», щоб там був нітрогліцерин, нітрогліцерин ін’єкційний. Пам’ятаємо, як діставали із кладовок і обмітали павутиння із дефібриляторів, приводили їх до ладу. Це все було! А зараз ми організували блок інтенсивної терапії при обласній лікарні в кардіологічному центрі, чого не було раніше, у нас у кожному районі є палата інтенсивної терапії, яка забезпечена дефібриляторами, дихальною апаратурою, достатньою кількістю медикаментів».

Окрім того, основні аспекти серцево-судинних захворювань та сучасні методи їх лікування висвітлили у своїх доповідях член-кореспондент НАМН України, професор Василь Нетяженко та інші спеціалісти із Києва та Одеси.

На семінарі також не оминули увагою питання реформ у медичній галузі. Як відомо, подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги планується організовувати на засадах сімейної медицини. І позитивний результат у цьому напрямку продемонструвала Вознесенська амбулаторія сімейної медицини № 3. Її завідуювач Тетяна Новосадова наголосила на тому, що в їхньому районі кількість хворих, які звернулися до сімейних лікарів, збільшилась у рази порівняно зі звичайними терапевтами, що свідчить про довіру населення до сімейних лікарів і більшу ефективність такого шляху надання медичної допомоги.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ