Єланеччина: змінюючи життя на краще

Новости, Официально

  14 мая , 2011

20 квітня 2010 року на посаду голови Єланецької райдержадміністрації було призначено Андрія Васильовича ДОБРОВОЛЬСЬКОГО. Минув уже рік після цієї події, тож – час підбивати перші підсумки.

Біографічна довідка

Андрій Васильович Добровольський, голова Єланецької райдержадміністрації. Народився 13 серпня 1972 р. у м. Кривий Ріг. У 1974 році родина переїхала на Миколаївщину, в с. Малодворянка Єланецького району.
Нововасилівську ЗОШ І-ІІІ ступ. закінчив із золотою медаллю. Вища освіта – Миколаївський сільськогосподарський інститут, спеціальність – «економіст з бухгалтерського обліку».

Трудову діяльність А.В. Добровольський розпочав на посаді головного бухгалтера управління агропромислового розвитку Казанківської райдержадміністрації. Сім років працював начальником цього управління, майже два роки – заступником голови Казанківської РДА.

З 20 квітня 2010 року А.В. Добровольський Указом Президента України призначений на посаду голови Єланецької райдержадміністрації.
Одружений, виховує доньку та сина.

– Рік був складний, насамперед у кадровому сенсі, – взяв слово А.В. Добровольський. – Але наразі команду однодумців уже створено.
Відповідально можу сказати, що ми налагодили тісні, партнерські взаємини з депутатським корпусом районної ради VI скликання, а голову райради Олега Миколайовича Москаленка та його заступника, очільника районної організації Партії регіонів Сергія Івановича Кравчука сміливо можу назвати своїми однодумцями.

Кадрові зміни стосувалися не лише органів влади. Так, велике занепокоєння в мене викликав стан медичного обслуговування в Центральній районній лікарні. Хіба не дивно, що єланчани лікувалися будь-де – в Миколаєві, Новій Одесі, Вознесенську, тільки не в себе вдома? А за цілий рік у ЦРЛ не було зроблено жодної серйозної хірургічної операції!

Маю надію, що призначення на посаду головного лікаря Єланецької центральної районної лікарні у травні цього року Володимира Мазепи, молодого хірурга з Миколаївської ЛШМД, змінить ситуацію на краще. Він, хоч і не має великого досвіду, проте ініціативний, сповнений бажання підняти районну медицину на якісно вищий рівень. Нового керівника ЦРЛ представляла начальник обласного управління охорони здоров’я С.Г. Хотіна, я вдячний Світлані Григорівні за порозуміння у вирішенні цього питання.

– А чи важко було «переманити» спеціаліста з півмільйонного міста до сільської глибинки?
– Зі свого боку роблю все можливе, аби людина не почувалася обділеною ні в матеріальному, ні в побутовому плані. Зокрема новому головному лікарю ЦРЛ виділили для проживання п’ятикімнатну квартиру, наразі триває її ремонт.
– Якщо вже почали з медицини, то логічно перейти до галузі освіти. Тут, вочевидь, також є проблемні питання?

– Так, маєте рацію. У районі чотири малокомплектні школи, в кожній із яких навчається менше 30 дітей. Забезпечення їх фінансування – постійний головний біль. Тож ми запропонували сільським громадам різні варіанти щодо реформування цих навчальних закладів, але на сходах громадян мешканці не підтримали ці пропозиції. Відтак вишукуємо всі можливості, щоб ці заклади повноцінно працювали, – перерозподіляємо кошти з великих шкіл, додатково виділяємо гроші з бюджету задля вчасної виплати заробітної плати. Адже, попри всі труднощі та колізії, влада має створити умови для того, щоб сільські діти отримували якісну та доступну освіту.

– Важким спадком для Вас як керівника виконавчої гілки влади стали і неякісні дороги, і відсутність води нормальної якості, поготів у віддалених селах…
– За рахунок спонсорських внесків та коштів місцевих бюджетів нами було розроблено два проекти з ремонту комунальних доріг – у смт Єланець та в с. Калинівка. На ці проекти виділено до 300 тисяч гривень державної субвенції, тож уже влітку плануємо освоїти ці суми й бодай мінімально пом’якшити гостроту транспортного питання. При цьому ми наполягаємо, щоб ці роботи виконував наш підрядник – «Райавтодор» (І.Д. Працюк), котрий зберіг усю матеріальну базу для ремонту доріг – кожну одиницю техніки, кожен гвинтик. Якщо так і буде, то дорожники будуть забезпечені роботою, а мешканці району отримають якісні дороги.

Зазначу, що нами закінчено роботу з благоустрою узбіч – побілено дерева, вирублено сушняк і поросль. А завершуючи цю тему, повідомлю, що є домовленість з головою Братської райдержадміністрації Тетяною Підборською про встановлення спільними зусиллями межових знаків районів на кордоні Братщини і Єланеччини. Попередньо домовилися провести аналогічну роботу і з головою Новобузької райдержадміністрації Віктором Сербіним. Для чого це робимо? Самоповага до себе повинна бути, насамперед.

Щодо водозабезпечення, то також є зрушення на краще. У Києві знаходиться на розгляді розроблений нами проект із водозабезпечення смт Єланець (вартість – 3,7 млн. грн.). А зусиллями депутата обласної ради Юрія Кормишкіна і депутата районної ради від Партії регіонів Надії Чернетченко вжито заходів із водозабезпечення с. Новоолександрівки, газифіковано одну із вулиць. І тепер це віддалене село має майбутнє, адже в ньому є і вода, і газ, магазин, ФАП, районний табір відпочинку, а головне – згуртована і сильна громада. Проведено реконструкцію свердловин у селах Возсіятське та Ясногородка.

– Єланецький район практично не має власної промисловості, тож виживає і розвивається передусім від землі-годувальниці. Який складете прогноз на сільськогосподарський сезон-2011?
– Станом на 10 травня вже засіяно 84 відсотки всіх площ. А лідери аграрного виробництва все ті ж – ТОВ «Агро-Флагман» (керівник – Ю.А. Кормишкін), ТОВ «Новий сад» (С.Х. Тотоонов), АТД «Гарант» (В.М. Дудніков), ТОВ «Альянс» (В.П. Моргунов), ПСП «Авангард» (Г.П. Демченко), СТОВ «Агро-Темп» (В.М. Росохатий), ФГ «Гавенко І.В.» та інші. Від їх злагодженої та успішної роботи великою мірою залежить економіка району, добробут людей.

Серед нагальних завдань – розібратися з балансом землі у районі, на цьому наголошує губернатор області Микола Петрович Круглов. Тож у нового начальника управління агропромислового розвитку РДА Олександра Моїсеєнка справ невпрогорт.

– Разом зі збільшенням вартості пального дедалі частіше міняються і цінники в магазинах. Що робить єланецька влада задля того, щоб пом’якшити ціновий удар для населення, насамперед на продовольчому ринку?

– Слушне запитання. Переконаний, що ті продукти харчування, які виробляються у районі, мають коштувати дешевше, ніж, приміром, у Миколаєві. Тож у квітні цього року з моєї ініціативи в Єланці, в одному із приміщень райспоживспілки, відкрився магазин, в якому можна придбати товари за цінами місцевого сільгоспвиробника. Порівняти з міськими цінами можете самі: так, м’ясо свинини чи яловичини в цьому торговельному закладі коштує 30-35 гривень за кілограм, сало – 8 грн., гречка – 16 грн., борошно – 4,50 грн. Користь від цього мають як пересічні покупці, так і сільгосптоваровиробники.

З метою зниження цін на хліб і хлібобулочну продукцію, подолання безробіття у с. Маложенівці, за участю віце-губернатора В.І. Травянка, не так давно було відкрито сучасну пекарню. При цьому працевлаштовані чотири особи, а хліб став доступнішим по ціні. А буквально днями у с. Возсіятському реконструйовано тамтешню пекарню – завезено нове обладнання, збільшено, до 42-х позицій, асортимент.

Загалом, до половини від загального обсягу хліба, що споживається у районі, – від місцевого виробника.
– Знаю, Андрію Васильовичу, що першочергову увагу приділяєте роботі з дітьми, молоддю…

– Так, це наше майбутнє, і я говорю це від душі. Тож стипендію голови РДА отримують 10 обдарованих школярів району. Для дітей організовуються різноманітні масові заходи, екскурсії. А нещодавно я запропонував учнівській молоді написати твір на тему «Що треба зробити для поліпшення якості життя в районі»? Вже надійшло з десяток пропозицій, найбільш слушні з них візьму на озброєння.

Повсякчас влада піклується і про шанованих ветеранів. 9 травня в районі урочисто – із залученням Прапора Перемоги – відзначили 66-ту річницю Великої Перемоги. В сільських радах району відбулися мітинги, покладання квітів до меморіалів воїнам-визволителям. Кожен із ветеранів війни, вдів отримав фінансову допомогу – від обласної ради, Єланецької районної ради, сільської ради, а також подарунки від спонсорів. Гарною звісткою для ветеранів було і те, що за сприяння депутатів обласної ради Юрія Кормишкіна і Тетяни Демченко в районній лікарні триває ремонт трьох палат.

А мене особисто надзвичайно зворушила зустріч випускників 1941-го та 2011-го років. На жаль, перших прийшло всього двоє – це Віктор Порфирович Непомнящий та Микола Тимофійович Мартишко. Фронтовики провели урок у шкільному музеї, поділилися спогадами. Діти слухали немов зачаровані. А це означає – зв’язок поколінь не розірвати жодним політиканам, котрим так вигідно спаплюжити героїчну спадщину часів Великої Вітчизняної війни.
– Дякую за інтерв’ю.

Розмову вів Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ